Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Regulator Mancraft - upgrade góry


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Nie wiem jak wygląda najnowsza wersja tego usprawnienia, ale moja "pierwsza" wersja pomogła. Przy czym nie bez bicia i nie bez ekscesów.

 

Owe ustrojstwo sprawia że reduktor zaczyna naprawdę fajnie odświeżać. Dla przykładu, na pewnej konwersji gazowej z dawką ustawioną na około 3-4m lufy, rof około 25rps, i ciśnieniu roboczym około 7-8 bar, wskazówka manometru tylko lekko drgała, fps'y stabilne. Przy niższych ciśnieniach 4-5 bar i dawce dopasowanej do lufy 509 wskazówka praktycznie się nie porusza, fpsy naturalnie też stabilne.

 

A teraz żeby nie było zbyt kolorowo. Uszczelka na "talerzyku" będącym elementem tego kit'u, w moim przypadku, na dzień dobry poszła w śmietnik. Pomijając że anoda na alu, z którego zrobiony jest reduktor, nie jest najszlachetniejszym podłożem do pracy oringu (co wymusza smarowanie co użycie, bo inaczej odświeżanie idzie się kochać), to na mojej sztuce była zwyczajnie nadlewka, która dodatkowo utrudniała pracę układu. Polecam zajrzeć do środka i zrewidować temat.

Inny problem, to fakt że ten talerzyk potrafi się odchylić od osi pracy i po prostu zaciąć. Efektem takiego zdarzenia w moim przypadku jest utrata już 2 (słownie: dwóch) manometrów i kilku krotne awaryjne otwarcie zaworu bezpieczeństwa na reduktorze. Najcześciej zdarza się to przy niedokładnym wpinaniu węża w reduktor, kiedy szybkozłącze jest otwarte ale nie uszczelnione. Przepływ robi się na tyle duży, że w/w talerzyk się kładzie i zacina, a w momencie kiedy szybko złącze się uszczelnia (np. po cofnięciu króćca od złączki) zaworek w reduktorze pozostaje otwarty, waląc nam ciśnieniem 60 bar po górze reduktora, co obróciło mi w/w dwa manometry i prawie zabiło mojego kota (koci zawał po otwarci zaworu bezpieczeństwa).

Z teoretycznych minusów warto też dodać że maksymalne dostępne ciśnienie po montażu tego ustroju to ok 11 bar, co dla mnie minusem nie jest bo takie ciśnienie to max moich potrzeb.

 

Na pociechę powiem że reduktor Ninja LPR V2 zaczyna odświeżać mniej więcej po 5 oddanych strzałach, do tego momentu wskazówka jedynie opada.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Aktualnie uzywam konwersji mancraft do czterotaktu - SRSki.

Zasilanie HPA z butli 13 cl. wężyk 4 mm więc odświerzanie nie jest problemem bo to tylko czterotakt. Ale stabilniejsze fpsy byłby mi na ręke. Niższe ciśnienie robocze (stabilne) też bo aktualnie poniżej 600 fps nie jestem w stanie ustawić (znacz ustawić ustawie ale manometr mocno skacze do 600 fps - potem powoli wskazówka się rusza).

 

Ale myślę też o replice dmr z konwersją już semi/full auto - gdzie może też reg mancrafta dałby rade. Wiem że topowe regi o dużym przepływie to troszeczke inna liga cenowa. Ale jeżeli pomogłoby na stabilność fpsów pod hpa to kupiłbym :)

 

Co2 też mam ale troche za mocno skaczą fpsy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jakby kogoś to interesowało - zamówiłem tą górę nową. Miałem ostatnią (więc nie pierwszy wypust ale ... drugi albo trzeci - czarną).

Nowa jest większa objętościowo - ale da się zamocować na montażu do lunet 30 mm (jest jakies 1,5 mm węższa niż 30 mm).

Przesmarowałem smarem molibdenowym, tacka chodzi na dwóch przegiętych średnicowo oringach.

W komplecie samej góry są dwie sprężyny (ale nie wiem którą miałem zamontowaną - słabszą czy mocniejszą).

Lekko skręcone daje 2-3 bary gdzie poprzednia góra dawała 6-7. Skoki wskazówki manometru są tak do 4 barów (9 wczesniej).

Widzę że regulacja jest duuuzo płynniejsza, ale też kończy się na 11 barach (na mojej SRSce na 4 takcie daje to 435 fps na 0.45 więc akurat - więcej nie potrzeba niż te 650 fps na 0.2). Wcześniej dało się dokręcić do 16 barów (więcej nie sprawdzałem żeby nie popsuć).

Odświeżanie ... wcześniej na poprzedniej górze przy przeładowaniu ciśnienie na regu widocznie skakało - wskazówka spadała o jakieś 30 % żeby po chwili się ustabilizować.

Aktualnie ... ani drgnie. Oczywiście mówię o 4 takcie ale widzę że daje to możliwości fajnego odświeżania na full auto.

Dodatkowo wreszcie jak się uprę mogę ustawić niskie stabilne fpsy. A nawet zasilić konwersje które wymagają full auto i 30-40 psi.

Jedyne co bym jeszcze poprawił to manometr w dole - żeby nie był do 18 barów ale 12 dokładniejszy wy-kalibrowany w psi... ale to można podłączyć trójnik i sprawdzać na zewnętrznym.

 

Jeszcze nie sprawdzałem drugiej sprężyny bo nie widzę potrzeby.

Ogólnie zadowolenie z zakupu 100 %.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...