Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mosin Nagant CO2 z WINGUN 4,5mm stal vs 6mm plastik


Recommended Posts

Na Allegro wysypalo sie mnóstwo Mosinów CO2 z firmy Wingun. Występują one w 2 wersjach: 4,5mm stalBB i 6mm plastikoweBB. U jednego ze sprzedawców przy tym na kulki stalowe 4,5 znalazłem takie parametry jak: prędkość początkowa 120m/s, prędkość wylotowa 1237fps (czy ta prędkość wylotowa 1237 podana jest prawidłowo?). Nie znalazłem nigdzie parametrów wersji na 6mm. Obie wersje są poniżej 17J. Zastanawiam się nad zakupem któregoś na prezent i mam prośbę o podpowiedź do użytkowników takich sprzętów - do strzelania do tarczy i/lub puszek który z nich bardziej się nadaje? Chodzi mi o celność, zasięg i moc. Co sądzicie też o wykonaniu i jakości?

Edited by MW-750
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że wersja na 4,5 to wiatrówka, z której się do ludzi absolutnie nie strzela.

 

120 m/s to 393 fps, zaokrąglamy to do 400 fps.

Producenci podają prędkość wylotową, ale często jest ona inna niż ta którą faktycznie otrzymujemy, zależy jak Chińczyk złoży, czasem więcej, czasem mniej. W przypadku CO2 dużo zależy też od temperatury.

Powiedzmy że waga śrutu 4,5 to 0.5 g, przy prędkości wylotowej 400 fps mamy energię ~3,7J

Replika ASG (6mm) jak ma prędkość wylotową 400 fps to na kulkach 0.2g to ma energię ~1,5J, jak ma 450 fps to ma ~1.9J

 

Czyli, jak chcesz kupić na prezent do strzelania do ludzi to tylko ASG 6mm plastikowe kulki, jak chcesz strzelać tylko do tarczy i puszek to wiatrówka, ale to tego celu są lepsze niż ta. Popytaj na forach wiatrówkowych.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...