Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 do max 2k (VFC Avalon Czy KWA 2.5?)


Recommended Posts

Czołem Asgejowie!

 

Spędziłem już sporo wieczorów czytając poradniki na wmasg i tematy na forum, ale czuję, że bez odwołania się do waszej wiedzy i doświadczenia nie chcę podejmować decyzji. Dlatego założyłem konto, aby się z Wami przywitać i poprosić Was o poradę.

 

W ASG grałem już kilkanaście razy na sprzęcie pożyczonym i wypożyczonym, teraz przyszedł czas na własną replikę. Wiem czego chcę - chcę M4 na otwarty teren, mieszczące się w limicie 450 fps, zależy mi głównie na zasięgu i celności oraz dobrych bebechach repliki. Po godzinach lektur i rozmyślań wytypowałem dwie repliki odnośnie których mam do Was kilka pytań:

 

- KWA VM4 Ronin 10 SBR z serii 2.5 - czy ktoś się orientuje jak się ma gearbox w tej replice do osławionych gearboxów 2gx ze starszej serii? Seria 2.5 ma regulację mocy i maksymalnie osiąga 430 fps, czy do moich potrzeb wystarczyłoby np wsadzić tam lufę precyzyjną i tyle?

link: https://store.kwausa.com/product/kwa-vm4-ronin-10-sbr/

 

- VFC VR16 Saber Carbine - wiem, że wcześniej o VFC opinia była taka, że robią ładne body i słabe wnętrze, ale o tej serii Avalon czytałem tu na forum, że bebechy ma już dużo lepsze niż repliki z wcześniejszych lat. W stocku ma ona 380 FPS - pytanie do Was - co musiałbym tutaj wymienić, aby zbliżyć się do tych 450 fpsów, a nie narazić repliki na awarie związane z tuningiem?

link: https://gunfire.pl/product-pol-1152211839-Replika-karabinka-VR16-Saber-Carbine.html

 

No i oczywiście mam jeszcze jedno pytanie - którą z tych replik Wy byście wybrali?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Link to post
Share on other sites

Bierz VFC, bez zbędnych pytań. Zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz jest genialna. Nic nie trzeba z nią robić. Oczywiście poprawić sporo można, ale ta replika dla mnie to aktualnie top1 na rynku. Naprawdę niska cena względem tego co dostajemy. Idealne spasowanie, a wnętrzności sporo znoszą.

 

Co do ewentualnej zmiany? Tłok i głowica tłoka. Do tego lepszy zderzak tłoka. W sumie tyle. Zrobić jeszcze flathopa, wrzucić mosfet i kupić lufę precyzyjną. Dysza i gumka do dopasowania. No i zależnie ile chcesz fps - wymienić sprężynę.

 

W 2000zł zmieścisz się ze wszystkimi modyfikacjami.

Replika - 1200zł

Lufa - 200zł

Tłok - 40zł

Głowica tłoka - 50zł

Mosfet + kable - 150zł

Sorbopado + neopad - 40zł

Dysza i gumka - różnie, zależnie do podpasuje np. gumka niebieski madbull 30zł + dysza modify - 30zł = 60zł

sprężyna - 60zł

Flathop? Dystanser Omega Maple Leaf - 15zł, do tego modyfikacja gumki i ewentualnie lufy.

 

W sumie tyle, ~1800zł

Reszta na akumulator, magazynki i kulki :)

 

Przy 450fps'ach (SP120 Guarder) nie ma żadnych obaw aby cokolwiek stało się z repliką, nawet w stocku. Kuleczki polecam 0,32g BLS, a magazynki mid-cap Amoeba

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nad jedną rzeczą się zastanawiam... VFC na swojej stronie ma model:

- Calibur w serii VR16 i Avalon oraz

- Saber, który występuje tylko w serii Avalon

 

Zauważalną różnicą pomiędzy modelami jest fakt, że Saber powinien mieć front w systemie M-lok, a Calibur w Keymodzie. Na stronie Gunfire obie repliki mają identyczne zdjęcia i opisy, a opisy odwołują się zarówno do Avalon jak i VR16. Także pogubiłem się. Napisałem pytanie do sklepu, jak dostanę odpowiedź to ją tu umieszczę, może ktoś będzie miał tę samą rozterkę i mu się przyda.

Chyba, że Wy coś z tego rozumiecie?

Link to post
Share on other sites

Seria Saber to repliki rodziny AR15.

Seria Calibur to repliki HK416.

 

Przyjrzyj się na zdjęciach górnej połowie korpusu. W HK jest "wyższa", ma to związek z różnicami w konstrukcji palnych odpowiedników. Jest też parę innych różnic.

"Środek airsoftowy" jest pewnie taki sam w obu modelach.

Edited by kukunamuniu
Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, ale bardziej chodziło mi o to, że opis pod tymi replikami na stronie gunfire wskazuje na serie VR16 i Avalon jednocześnie, co jest mylące. Poszperałem w internetach po numerze produktu i wychodzi na to, że pomimo marketingowego bełkotu o "zastosowanej w serii Avalon kolbie" replika z linku to seria VR16, a nie chwalony przez graczy za jakość wnętrza Avalon.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Jak by ktoś się zastanawiał nad różnicami między VR16 a Avalon, odpowiedź od VFC

VF1-M4_SI_S-BK01

?ui=2&ik=78f1d0e235&view=fimg&th=163b4b963197d0d4&attid=0.3&disp=emb&attbid=ANGjdJ_Y0zpYsID8D-_8QUTDcPME_HSSjnMKDwHsIBf5Em-5SS2G0Wb8MfyG0Ym5aqEceSlZeKRujNfItrQPwYXWwoGnUXMD0YUqW-XUNiU2-ppo4XzwHUGCjkr8b_E&sz=w384-h138&ats=1528044716548&rm=163b4b963197d0d4&zw&atsh=1

 

VR16 Calibur CQC (BK)

(1) 10.5" barrel
(2) Mid-cap Magazine

(3) Polymer Folding front sight / PolymerFolding Rear Sight

(4) QRS Stock

AV1-M4_SI_S-TN81

?ui=2&ik=78f1d0e235&view=fimg&th=163b4b963197d0d4&attid=0.2&disp=emb&attbid=ANGjdJ-oEEhKa1QAU9OmJ64GvGYgZYY448MB6egt0kFPHBk9W77QafHJbIVTj7FTaMPISo4owq2bRqLOQ7653QmtYpAnVDFPzb9HKd2R_TbYU1M0c2t0VS3LMlxZ04g&sz=w506-h214&ats=1528044716549&rm=163b4b963197d0d4&zw&atsh=1

 

Avalon Calibur CQC 
(TAN)

(1) 10.5" Barrel                                      
(2) Mid-cap Magazine                  
(3) Polymer Folding front sight / PolymerFolding Rear Sight
(4) QRS Stock 

(5) MOSFET
(6) Polymer Gun Case                                                                   (7)Maple Leaf Precision Inner Barrel
                                                      

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Hej

Podczepię się pod temat bo mam dylemat.

Rozpoczynam przygodę z airsoftem mając za sobą 2 gry. Za pierwszym razem biegałam z wypożyczoną repliką bodajże G36 w krótkiej wersji, drugi raz z pożyczonym od znajomego karabinkiem RONIN KWA. Drugi raz o wiele bardziej mi się podobał z uwagi na to że dało się kogoś trafić i replika była dla mnie wygodniejsza.

I teraz pytanie bo budżet pozwala na zakup zabawki w granicach do 2000zł z przeznaczeniem do zabawy w lesie, najlepiej coś jak wspomniany RONIN i nie za ciężkie (jestem dość lekkiej budowy). Pretendentami są:

- RONIN KWA https://www.evike.com/products/77581/ - z takim biegałam i było super

 

- VFC AVALON http://azteko.pl/vfc-replika-karabinka-avalon-saber-cqb-p-15612.html - polecany przez znajomego

- Predator G&G http://azteko.pl/gg-replika-karabinka-gc16-predator-hunter-green-p-15966.html - strasznie mi się podoba przez ten kolor ;)

- MK18 G&P http://azteko.pl/gp-mk18-mod-i-dark-earth-aeg038de-p-20970.html - przekracza budżet ale jest już z celownikiem

Skłaniam się do modelu VFC ale może jakiś fajny przeoczyłam?

PS. Decyzje powinnam podjąć dziś.

Link to post
Share on other sites

1. KWA i VFC będą najlepsze z tego co wymieniłaś. W VFC praktycznie nie ma co wymieniać, kupujesz replikę, akumulator, kulki i ewentualnie zapasowe magazynki i strzelasz. Tyle. Replika nie wymaga nakładu finansowego.

2. Predator G&G oraz MK18 G&P wymagają wkładu finansowego. W Predatorze do wymiany tłok, głowica tłoka, dysza. Układ ETU bardzo często sprawia problemy. W G&P natomiast cały gearbox jest do wymiany. Zębatki siadają bo są wykonane z kiepskiego stopu metalu oraz często bywają krzywe same w sobie, szkielety bywa że są niedokładnie wykonane (tj. krzywe otwory na łożyska), tłoki są mało wytrzymałe no i... te repliki nie są szczelne.

Kup albo KWA albo VFC - z ręką na sercu zachęcam do kupna VFC

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, otix96 napisał:

Słyszałem, że Avalon jest słaby od serwisantów oraz ludzi którzy używali, słyszałem że wersja VR16 są niby lepsze ale czym się różnią nie mam pojęcia.

Czyli: nie wiem, nie znam się, ale się wypowiem - świetne rady ;)

W rzeczywistości jest odwrotnie, to wersje Avalon są lepsze.

Różnice to:

- mosfet

- lufa precyzyjna i gumka Maple Leaf

- silnik High Torque zamiast High Speed

- fajna walizka w komplecie

 

Link to post
Share on other sites

Trzeba dodać, że gumka Maple Leaf jest wraz z dystanserem Omega, który kręci zacnie :D

Dla mnie to i tak bez różnicy, która wersja lepsza. Poza tymi rzeczami, które wymienił Yeneth obie wersje są takie same. Nowe wersje Avalon'a 2k18 mają mosfet w kostce stykowej. Chcąc tuningować te repliki, czyli kupować je ze względu na bazę nie ma sensu kierować się gumką, precką czy mosfetem. Mosfet jest taki sobie, precka też. Gumka z dystanserem są okej, ale już zależy od reszty, imo można lepiej. Komora jest wytrzymalsza niż ta w Krytac'u czy G&G. Baza... cacko, pierwsza klasa. Do wymiany jedynie głowica tłoka bo to alu, a poza tym reszta może zostać. Dodam tylko tyle, że trafiła mi się ostatnio sztuka źle spodkładkowana z dużymi luzami na zębatkach. Jednak najważniejsze jest to, że replika jest szczelna. IMO mają one zbyt długie dysze i przy dociśnięciu komory na sztywno magi nie podają kulek. Po montażu krótszej dyszy wszystko ok.

Jeśli ktoś nie przewiduje tuningu to Avalon jest lepszym wyborem. Reszta to kwestia gustu i preferencji.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...