Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Symulacja błysku wystrzału.


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Na filmiku używam zwykłych kulek. Nie są doświetlane. Sam tracer ma kolor fioletowy, powiedziałbym bliżony do ultrafioletu, ale jaki kolor będą miały naświetlone kulki to nie wiem, bo takowych nie posiadam. Urządzenie zakupiłem tylko i wyłącznie do imitacji błysku, tracer mnie nie interesował.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W moim  MG 42  zainstalowałem mosfet z wyprowadzeniem kabelków do latarki LED z migającą diodą np żółtą lub niebieską .  Czerwona  wiadomo dlaczego nie wchodzi w rachubę.  Muszę  jeszcze pomierzyć napięcia na wyjściu i dopasować opory  by nie spalić diody.  Można też zainstalować  diodę o napięciu nominalnym zbliżonym do baterii 7,4. 

Na Stena mam  tulejkę z gwintem lewy 14 mmm  nakładaną na lufę ( druk 3D ) jutro sprawdzę osiowość z  tracerami.  

CO do kulek fluoroscencyjnych  to najlepiej pomieszać z normalnymi 1:1 lub 1:2  i mamy efekt smugowy bez tzw "lasera" a i koszty mniejsze.

Link to post
Share on other sites

Sprawiłem sobie tracera wspomnianego przez Wisha. Dzisiaj nagwintowałem lufy w 1911 i Kar98 od SW. Jestem po pierwszych strzałach z fluorescencyjnymi kulkami. Działa to fajnie. Zapewne z powodu małej długości tracera kulki są na tyle słabo widoczne, za po jakiś 50m już ich nie widać w locie. Może jak będzie ciemniej i oczy przywykną to będzie lepiej widać.

Zjawiskowe jest używanie z repliką gazową, bo jak puści leciutki dymek lufą to efekt jest 100 razy bardziej realistyczny.

Z wad: Konstrukcja jest taka, że na deszczu woda będzie w środku. Muszę pomyśleć chociaż o wstawieniu chociaż krążka wyciętego z butelki po napojach. Można by go nawet przykleić do elementu wkręcanego z przodu.

Generalnie fajna zabawka. Muszę sobie jeszcze wytoczyć tulejkę redukcyjną do Stena, bo on ma na końcu lufy gwint wewnętrzny 12mm. 

 

Edited by mareq
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...