Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głowica culindra Slong Airsoft.


Recommended Posts

Pokazała się nowa ciekawa głowica cylindra od Slong Airsoft, którą właśnie testuje. Może kogoś zainteresuje :icon_lol:

Do kupienia np. na http://www.taiwangun...&campaign-id=19

Porównuję ją ze standardową głowicą w Specna SA-B06 zrobioną na około 600 fps.

Głowica Specna jest bardzo przemyślanie wykonana. Bo ukrywa większość gumy w takim podtoczeniu i nie zabiera za dużo pojemności cylindra. W tej Slong jest inaczej, bo cała guma jest na czole głowicy. I jest jej podobnie jak w Specna około 3 mm.

Ale najbardziej mnie ciekawiło jak to się uszczelnia w cylindrze. Przy głowicy Specna i podobnych, które mają dwa oringi. Nigdy nie stosuję żadnego teflonu. Przy tej głowicy oczywiście też nie. Chociażby z tego powodu, że trzeba użyć dużej siły żeby ją umieścić w cylindrze.

Rezultat taki że zamieniając same głowice i nie wymieniając nic innego. Przybyło 12 fps. Czyli ten innowacyjny sposób uszczelniania zdaje egzamin przynajmniej równie dobrze jak głowica z dwoma oringami. A drążąc temat doszedłem do wniosku że ten przyrost fps to zasługa prowadnica dyszy w tej głowicy. Która jest wykonana niesamowicie precyzyjnie i gładko. To po prostu czuć pod palcami jak oringi dyszy gładko chodzą po niej. O Specna nie można tego powiedzieć.

Jest jeszcze kwestia wytrzymałości takiej głowicy przy 600 fps. Tu mosiądz, a tu plastik. I to jeszcze taki różowy :icon_lol:

No nic. Wystrzelałem na niej dzisiaj z 300 kulek. Czas pokaże co to potrafi.

Na zdjęciach po lewej głowica Specna, po prawej ten wynalazek.

 

6bbc1dab7cf2.jpg

 

b6cc5613360c.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...