Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika do 500zl


Recommended Posts

Witam. Zwracam się do Was z prośbą o polecenie mi repliki do 500zl. Priorytetem dla mnie jest trwałość części wewnętrznych, aby replika trochę postrzelała na stocku, a później jakiś mały tuning. Myślę że replika ma mi służyć na jakieś max. 2 lata. Później pewnie, będę już po technikum więc będzie stała praca, będą pieniążki na coś z wyższej półki. Aktualnie chce się trochę "rozerwać" na wakacje z ekipą znajomych która praktycznie ma mnie czeka :D

Ostatnio przeglądając sklep Gunfire, zauwazylem ze pojawila się nowa(chyba) replika od CYMY, a dokładnie CM616. Aktualnie jest na przecenia za ok 370zl, wiec kusząca oferta. Znając cyme po popularnym AK (cm028) może być to całkiem niezła replika jak za taka cenę, a aktualna cena myślę że spokojnie można powiedzieć ze jak za replikę to grosze.

Wiem że kupowanie replik M4 poniżej 700zl?.. jest niezbyt dobrym pomysłem, lecz większość tematów opisujących to są stare i możliwe że nieaktualne. Myślę ze dzisiaj "chińczyk" potrafi równie zrobić coś dobrego :D Zresztą replika ma służyć na, myślę że niecałe 2 lata to nie długo, więc chyba taniej na początek żeby się "wkręcić" po pracy w wakacje. 

Oczywiście wszystko to są tylko moje przemyślenia... dlatego proszę was, ludzi którzy mają doświadczenia większe ode mnie, niż tylko strzelanie z JG638 i CM028 bo tylko z tych miałem okazję postrzelać.

ps. cena do 500zl dotyczy samej repliki.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze unikaj Cym serii 5xx i 6xx. Są to naprawdę słabe repliki.

Po drugie dużo tu zależy jak często planujesz strzelać, ale 2 lata, to nie jest mało jesli jak długo ma replika wytrzymać.

Po trzecie do 500PLN to masz wybór albo giety JG (można je znaleźć w okolicy 420-450PLN) albo CM28. Ostatnio RK Boyia mają znacznie słabszą jakość. Trochę drożej (w okolicach 550PLN), można znaleźć już znacznie lepsze repliki(acz też cały czas chińczyki), jak SA-B01 czy pierwsze repliki z serii Cymy 04X. Jeśli, musi być do 500PLN to polecałbym ci gięte - sporo zależy jak trafisz, ale wielu ona dzieła bardzo dobrze, bardzo długo.

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Vim, dzięki za odpowiedź bo chyba otworzyłeś mi oczy :D 
Chcę właśnie zacząć przygodę z airsoftem, i też mogę aktualnie przeznaczyć 500 zł na replikę bo w okolicy cisza w tym temacie, a z kumplami chcemy zacząć z tym działać więc myślę że ta kwota i tak spoko jak na początek. Myślałem nad cyma m4,  Specna Arms tymi za 4-5 stówek z groszem, ale czytałem, że to zły wybór. Mimo że mi sie nie podoba G36 to chyba postawie na tą replikę, żeby się nie denerwować że się psuje lub coś innego i wybiorę 608-6 JG. Mam nadzieję że będę zadowolony, a jak się rozwinie temat asg to pomyślę o czymś solidnym z m4 czyli moim ulubionym modelem broni :D

Dodam że martwiłem się fps'ami ze "tylko" 360, ale przeczytałem na stronie że to że jest 400-500 to w cale nie znaczy lepiej. Tyle chyba wystarczy na cqb czy tam w lesie na dystansie 30-40 m prawda?

Edited by Hrupioncy
Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z waszymi lokalnymi regulaminami gier ale w większości znanych mi regulaminów do CQB jest ograniczenie do 350fps. Więc stokowe 360 będzie w zasadzie idealne ( bo te 10fps raczej w statystykę pójdzie). Na 30-40 m też spokojnie wystarczy. 608ka Jg to klasyk replik dla początkujących. Na początek poleciłbym wymianę gumki hopa na zieloną G&G ( koszt niewielki a regulacja jest lepsza i powinien ci sklep wymienić gratisowo (znaczt nie dać gumkę tylko zamienić z firmowej ja kupioną)). A i potem wraz z rosnącymi i potrzebami i umiejętnoścami tą gietkę można niedrogo modyfikować.

Link to post
Share on other sites

Arend, z naszymi lokalnymi grami to tak że w 10 z kumplami wpadliśmy na pomysł zabawy w airsoft i na razie bedziemy strzelać miedzy sobą później coś więcej, więc myśle, że to do ugadania :)
 

Wszystko chciałem zamówić na Taiwangun.com, spoko opcja?

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, OFF napisał:

Ta, różnice wizualne. Bierz to co Ci się podoba, ale bierz pod uwagę rozmiary :P

mam 166 cm wzrostu niby na służbie przygotowawczej strzelałem z beryla, ale cudów nie było z wygodą, więc postawie na możliwość regulacji :D

mogę prosić o jakieś namiary na dobry sklep z dobrymi cenami, jeszcze jakby ta gumke wymienili to byłoby magicznie dobrze :D

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Hrupioncy napisał:

mam 166 cm wzrostu niby na służbie przygotowawczej strzelałem z beryla, ale cudów nie było z wygodą, więc postawie na możliwość regulacji :D

mogę prosić o jakieś namiary na dobry sklep z dobrymi cenami, jeszcze jakby ta gumke wymienili to byłoby magicznie dobrze :D

Kurde sorry za spam, ale chce być pewny co biorę na 100% dlatego wolę się dopytać niż brać na domysły
Czy ten mode : https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-jg1138-1152193310.html 
 

do 608-6 czy to jakiś inny model, bo wygląda tak samo ?

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Hrupioncy napisał:

Kurde sorry za spam, ale chce być pewny co biorę na 100% dlatego wolę się dopytać niż brać na domysły
Czy ten mode : https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-jg1138-1152193310.html 
 

do 608-6 czy to jakiś inny model, bo wygląda tak samo ?

To replika G36 od JG, jedna z iluś wersji. Jak Ci się podoba to bierz. Ile razy można powtarzać..

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, OFF napisał:

To replika G36 od JG, jedna z iluś wersji. Jak Ci się podoba to bierz. Ile razy można powtarzać..

Spokojnie Pani Adminie, nie wszystko jest dla mnie jasne w temacie asg + nie do końca zrozumiałem Twoją wypowiedź. 

Teraz wszystko rozumiem i zajmę się końcowo wyborem broni odpowiedniej dla mnie. Mega dziękuje wszystkim za pomoc, pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites
  • OFF locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...