Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompatybilność górnych i dolnych części body eMek, rożnych producentów.


Recommended Posts

Chciałbym wymienić górną część body w G&G GC16 Wild hog 13.5", niestety nigdzie nie da się kupić oryginalnej części G&G. Czy jest szansa że element innego producenta, typu JG, Specna itp będzie pasować czy muszę kupić całe nowe body (góra i dół)?

Link to post
Share on other sites

Bez pomacania i próby założenia innego nic raczej nie wskórasz. Poszukaj kogoś kto ma eMkę interesującego Cię producenta i umów się na "przymiarkę" - to jedyny sposób. Chyba, że ktoś już ma za sobą takie "dopasowanie" i się odezwie. 

W teorii nie powinno być większych problemów, o ile Twoje wnętrzności są typowym GB v2 i brana pod uwagę góra innego producenta też jest z "body" w którym chodzą standardowe GB v2. Ale bez przymiarki bym nie ryzykował. 

Link to post
Share on other sites

W środku mam Split GB QSC od RetroArms i komorę RetroArms. W sumie zastanawiam się też nad wymianą całego body na RetroArms...

Problem tylko jest taki że w GB były wiercone otwory pod selektor tak żeby pasowały do body G&G i zastanawiam się czy podpasują do body RetroArms...

 

Ogólnie chodzi mi o to że nieco zdezelowałem okolice wyrzutnika łusek i mam nieco pęknięte body w jednym miejscu. Może dalej nie pęknie, a może pęknie, nie wiem... Dlatego zastanawiam się nad wymianą. Da się to może jakoś zabezpieczyć i najlepiej zamaskować żeby nie było aż tak widać? Jakaś czarna szpachla do metalu albo coś? Próbował ktoś tak fixować drobne pęknięcia body?

34664668_2003788996322660_7747901645119291392_n.thumb.jpg.b4a133f2e7839416186140a5cfb35bb3.jpg

Edited by Repcak
Link to post
Share on other sites

Pomaluj i po sprawie. ewentualnie wcześniej zalej jakimś loctite'm albo "zaszpachluj" epoksydem w stylu poxyliny żeby wypełnić szczelinę i potem zamaluj. Nie wzmocnisz w ten sposób ale "schowasz". Jak ma pęknąć dalej to i tak pęknie. Epoxyd złapie obie powierzchnie, wypełni więc w teorii odrobinę to miejsce wzmocni. Ale nie traktowałbym tego jako wzmocnienie. Musiałbyś to pospawać, obrobić i pomalować ale nie sadzę, żeby jakiś magik się tego podjął nie mając szans na ocenę stopu jaki spawa. Gra nie warta zachodu. 

Myśl nad wymianą jeżeli bardzo Ci to przeszkadza. Znając życie jak nie rzucisz tym o glebę to jeszcze trochę czasu wytrzyma ;) 

Link to post
Share on other sites

Akurat mam Lolcite to zakroplę i kupię czarną matową farbę modelarską. Zobaczę jaki da efekt. Jak pęknie do końca to kupie całe body od RetroArms, mam nadzieję że otwory wywiercone na selektor będą pasować ;D

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...