Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przerwane Full auto i inny dźwięk


Recommended Posts

Powodów może być wiele. Uszkodzone okablowanie, zaśniedziałe styki, problem z selektorem/przerywaczem/kostką stykową/spustem.

Natomiast nie mam pojęcia co to za część, nie wygląda na żadną z repliki. Najlepiej oddaj komuś na serwis :)

Link to post
Share on other sites

Thor, myślę że to nie są części z repliki. Rozebrałem sporo replik m4 w tym spr'ke od P&J i one czegoś takiego nie mają... przynajmniej nie w stocku.

 

Frykasewki już wyżej napisał, że miał przerwaną izolację, wiec powód jak na ten moment jest oczywisty.

Link to post
Share on other sites

Też przeszło mi to przez myśl, ale serio... nigdy w życiu czegoś podobnego nie widziałem, ani nie sądzę aby była to jakakolwiek część gearbox'a. A co do plytki, w sumie to coś podobne jest trochę do płytki z gb v3, no ale... 

Link to post
Share on other sites

Jak rany...

 

1- Sprężyna nie ma nic do podkładkowania... chyba, że jak wymieniasz sprężynę to wywalasz koła i podkładki i wkładasz je od nowa... ale nie bardzo wiem po co by to miało być...

2- Słabsza sprężyna nie może generować problemów...

Ewidentnie problemem był problem z przetartym przewodem - mały przekrój przewodu nie puszczał tyle prądu, żeby silnik miał siłę obrócić zębatkami. 

Link to post
Share on other sites

założyłem 90 i przy semi są dwa strzały full auto działa w miarę normalnie można tak to zostawić czy nie bo potrzebuje na jedną rozgrywkę a potem będę wymieniał bebechy. Sprawdziłem działa fajnie nic nie zacina.

Edited by Frykasewski
Link to post
Share on other sites

Dwa strzały??? :O Znaczy, że naciskasz raz spust, a replika strzela dwa razy w opcji selektora "semi"? Znaczy masz coś popieprzone dookoła selektora ze wskazaniem na dźwignię przerywacza.

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, thor_ napisał:

2- Słabsza sprężyna nie może generować problemów...

Może.

3 godziny temu, thor_ napisał:

Tak czy inaczej, wymiana sprężyny na słabszą w żaden sposób nie może generować takich objawów.

Takich jak na filmie oczywiście nie, zgadzam się.

 

3 godziny temu, thor_ napisał:

Dwa strzały??? :O Znaczy, że naciskasz raz spust, a replika strzela dwa razy w opcji selektora "semi"? Znaczy masz coś popieprzone dookoła selektora ze wskazaniem na dźwignię przerywacza.

Raczej jest to kwestia zbyt mocnego silnika/akumulatora. Mosfet z AB załatwi sprawę.

Link to post
Share on other sites

Po co mosfet? Dźwignia przerywacza - sprężyna - płytka selektora tu jest problem. Replika strzela na semi dwa razy bo po drugim strzale kostka dopiero jest "odepchnięta przez dźwignię" od styku. 20 lat bez mosfetów repliki działały jak powinny a dziś jest mosfet potrzebny ??? Dziwne...  Śmiech mnie ogarnia na te nowinki coraz częściej... 

Link to post
Share on other sites

Sam nie wiem co jest jak włożyłem 120 działało dobrze zmieniłem sprężynę tym razem bez zbędnych problemów z przemieszczeniem części i dziwnie to działa.

Na początku strzela mi pojedynczo tłok zostaje w tylnym położeniu czasami nie strzeli a po tym jak postrzelam kilka razy z full auto i ustawię semi zaczyna normalnie pracować gearbox tylko że strzela podwójnie na pewno działa to lepiej niż przed założeniem tematu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...