Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika gazowego AKM na zamóienie.


Recommended Posts

Witam! Czy jest jakaś firma czy ktoś kto zajmuje się robieniem replik na zamówienie? Chodzi mi dokładnie o zrobienie repliki gazowego AKM gdyż żaden które są na rynku mnie kompletnie nie zadowala (GHK AKM z 4 magami wylądował na śmietniku) chodzi mi o to żeby był wykonany tak jak E&L a funkcjonował jak WE, czyli realistycznie w przeciwieństwie do śmiecia jakim jest LCT, GHK.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
W dniu 6.08.2018 o 08:01, DawidLijewski napisał:

Co Ci nie pasowało w body od LCT, że wyrzuciłeś na śmietnik?

Aby GHK miał pełny "bolt travel" wystarczy wymienić 2 drobne części, za grosze.

Sam korpus jako tako mi nie przeszkadzał, choć stal w nim jest cięższa niż w palnym lub chociażby e&l. W wykonaniu mi przeszkadzało to że zarówno komora gazowa jak i podstawa muszki były przykręcone na śrubę co jest żałosne. Lufę trzeba często dokręcać bo się luzuje, trzpień przytrzymujący osłabiacz podrzutu nie był w żaden sposób zabezpieczony tylko wypadał po odkręceniu osłabiacza, nakładka na rurze gazowej jest za krótka przez co luźna. Zespół spustu jest mało wytrzymały i do tego nierealistyczny, a dokładnie można replikę przeładować gdy jest zabezpieczona i nie ma ostatniego strzału na sucho. Ząb w kurku się ułamał i tak samo przełącznik trybu ognia. Także pełny zakres ruchu suwadła to nie jedyny problem tej repliki, a stalowe suwadło i mechanizm powrotny od w&s to nie takie grosze, chociaż nawet jakbym chciał kupić do nie ma już go na FG Airsoft. Stalowego zespołu spustu też już nie da się nigdzie kupić, zresztą skoro praktycznie wszystko jest do wymiany, a i tak nie będzie tak jak chce to właśnie lepiej kupić replikę zrobiona na zamówienie i dlatego pytam czy jest taka możliwość? Jak tak to gdzie?

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś dostępność części na https://samoon.com.tw/ ?? To oficjalny dystrybutor GHK, jak od nich zamówiłem, to gratis dorzucili kilka stalowych części,  a co najważniejsze, wszystko smaruje smarem litowym i silikonowym, więc nawet farba mi się nie zdziera z części.

Moja nakładka gazowa leży twardo i sztywno, nie terkocze, nie telepie, jedynie lekka plastyczność drewna na ściskanie.

Co rozumiesz przez ostatni strzał na sucho? Przy przeładowaniu bez kulek ale z gazem powinien być klik? Też traktuje to jako minus/usterke, bo samo zabezpieczenie w magazynku działa i karabin przestanie strzelać gdy owych kulek zabraknie.

No cóż, apropo przeładowania, na jakieś kompromisy trzeba iść, ruch jakie suwadło musi wykonać aby załadować kulke to jakieś 10mm, bo pocisk ma tylko 6mm długości, fizyki nie oszukasz, aby zapobieć przeładowywaniu w takich warunkach, przełącznik trybu ognia musiałby fizycznie blokować suwadło od ruchu o te ~6mm

Miałem i mam repliki gazowe różnych firm i każda działa tak, że można ją przeładować przy zabezpieczeniu, bo jest niebezpieczne, bo można w ten sposób załadowac kilka kulek do komory.

Czy podstawa muszki nie była dokręcana na śrubę w Type-56? To pewnie tłumaczy czemu chińczycy montują ten detal w ten sposób.

Edited by DawidLijewski
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.09.2018 o 15:18, DawidLijewski napisał:

Sprawdzałeś dostępność części na https://samoon.com.tw/ ?? To oficjalny dystrybutor GHK, jak od nich zamówiłem, to gratis dorzucili kilka stalowych części,  a co najważniejsze, wszystko smaruje smarem litowym i silikonowym, więc nawet farba mi się nie zdziera z części.

Moja nakładka gazowa leży twardo i sztywno, nie terkocze, nie telepie, jedynie lekka plastyczność drewna na ściskanie.

Co rozumiesz przez ostatni strzał na sucho? Przy przeładowaniu bez kulek ale z gazem powinien być klik? Też traktuje to jako minus/usterke, bo samo zabezpieczenie w magazynku działa i karabin przestanie strzelać gdy owych kulek zabraknie. 

No cóż, apropo przeładowania, na jakieś kompromisy trzeba iść, ruch jakie suwadło musi wykonać aby załadować kulke to jakieś 10mm, bo pocisk ma tylko 6mm długości, fizyki nie oszukasz, aby zapobieć przeładowywaniu w takich warunkach, przełącznik trybu ognia musiałby fizycznie blokować suwadło od ruchu o te ~6mm

Miałem i mam repliki gazowe różnych firm i każda działa tak, że można ją przeładować przy zabezpieczeniu, bo jest niebezpieczne, bo można w ten sposób załadowac kilka kulek do komory.

Czy podstawa muszki nie była dokręcana na śrubę w Type-56? To pewnie tłumaczy czemu chińczycy montują ten detal w ten sposób.

No i coś właśnie blokuje w zespole spustowym to suwadło skoro prawdziwy AK ma tak że gdy jest zabezpieczony nie da się suwadła dociągnąć nawet do przełącznika, tak też ma nawet tandetny AK od Well'a. Sam wygląd suwadła też jest tandetnie wykonany, można je zrobić dużo bardziej realistycznie i dlatego napisałem w temacie na ZAMÓWIENIE.

Edited by Wilk78
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 10.09.2018 o 20:07, DawidLijewski napisał:

W ostrym też nic blokuje ruchu suwadła w pozycji zabezpieczony.

 

To chyba tylko w wersji cywilnej bo jestem w NSR i w KBK AKMSie jest tak jak pisałem, zresztą tak też jest w AK74 od Wella co jest na plus jako aspekt realizmu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...