Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CO2 - jak umiejętnie zarządzać pozostałym gazem


Recommended Posts

Witam,

Jako początkujący zastanawia i nurtuje mnie jeden temat jak chodzi o naboje CO2. Wiem, że w mojej replice jeden nabój starczy na około 2 magazynki ( 2 , nie raz więcej) . Moje pytania brzmią

 

1. Czy temperatura ma wpływ na wydajność naboju? każdy i tak ma 12g więc z czego wynika że nie raz wystrzeli się 60 kulek a nie raz 75 ? 

2. Jak odpowiednio zarządzać nabojami w magazynku? Czy jeśli zakładam że jeden nabój starczy na trochę więcej niż 2 magazynki to powinienem wymieniać go zawsze co 2 doładowanie? Boje się sytuacji w której będę miał 3 magazynki z końcówką gazu, a z załadowanymi kulkami.

3. Zastanawiałem się też jak przenosić takie naboje. Najlepszy pomysł jaki mi przyszedl do glowy to jakaś podłużna zamykana ładownica w środku której będę miał coś na kształ gumowych pasków na naboje do shotguna.

Bardzo prosiłbym doświadczonych kolegów o pomoc! :)

dzięki,

FENN

Link to post
Share on other sites

1. Tak. Z praw fizyki. Zimniejszy gaz to niższe ciśnienie oraz tendencja do plucia śniegiem (bo to CO2). A gaz zimniejszy robi się nie tylko od temperatury otoczenia ale też od strzelania szybkiego. Ogólnie- temperatura ma bardzo duży wpływ. 

2. Jeśli się boisz to wymieniaj na nowe kapsuły spuszczając to co zostało w poprzedniej. 

3. To jest twoja boczna czy główna? Bo jak boczna to... po jednym naboju w magu, łącznie powiedzmy 3 magi i tyle, po prostu więcej nie nosić. 

Link to post
Share on other sites

Nie. Posyczy, schłodzi się i tyle. Możesz też spuścić gaz zaworem ale polecam raczej odkręcać cały nabój, nie zamrażasz tak uszczelek. Odkręcasz i wywalasz, nie trzymasz w magu aż się wysyczy :D, własnie, żeby oszczędzić zaworowi przepływu bardzo zimnego gazu. Potem na takim zimnym magu się jeszcze wilgoć skrapla...

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, omonon napisał:

Nie. Posyczy, schłodzi się i tyle. Możesz też spuścić gaz zaworem ale polecam raczej odkręcać cały nabój, nie zamrażasz tak uszczelek. Odkręcasz i wywalasz, nie trzymasz w magu aż się wysyczy :D, własnie, żeby oszczędzić zaworowi przepływu bardzo zimnego gazu. Potem na takim zimnym magu się jeszcze wilgoć skrapla...

Dziękuje za pomoc! :) wiem już co chciałem. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...