Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zrobić ASG z wiatrówki


Recommended Posts

Witam,

 

Z czystej ciekawości: Mam pistolet CO2 Bersa Thunder 9 Pro. Prędkość początkowa 122m/s czyli około 400FPS. Strzela śrutem stalowym kulkowym 4,5mm. Moje pytanie jest takie:

 

Czy (i jeśli tak to co) da się przerobić pistolet gazowy na replikę do ASG o prędkości około 200FPS tak, żeby można było używać jej w CQB i czy byłoby to bezpieczne dla uczestników zabawy. Oczywiście śrut stalowy odpada, za duże ryzyko.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

EDIT: Wiem, że były podobne tematy ale nie znalazłem nic odnośnie przeróbki gaziaka krótkiego na tak niskie FPSy. Dlatego puszczam nowy temat.

Edited by sooszi
Link to post
Share on other sites

Wszystko da się zrobić, co nie oznacza że powinno się to robić.

Chcesz wsadzić kulkę 6mm to repliki która używa 4,5mm. Pomyśl co trzeba by było zmienić i zastanów się czy ma to jakikolwiek sens.

EDIT:

Można wsadzić plastikowe kulki 4,5 mm  i obniżyć fps, ale raczej nikt czegoś takiego nie dopuści do rozgrywki.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Huba_lbn napisał:

EDIT:

Można wsadzić plastikowe kulki 4,5 mm  i obniżyć fps, ale raczej nikt czegoś takiego nie dopuści do rozgrywki.

 

No właśnie, kompozyt 4,5mm istnieje i jest w miarę łatwo dostępny tylko teraz kwestia bezpieczeństwa. Na ile stabilne by to było. Nie ma gwarancji, że po przeróbkach nic się po prostu nie pokręci albo nie będzie skakać po FPSach między 100 a 400. Głównie założyłem temat w nadziei na to, że ktoś już tego kiedyś dokonał.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...