Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co wymienić w specna arms SA-A03?


Recommended Posts

Cześć, jestem zielony w temacie, więc proszę o pobłażliwość i cierpliwość - posiadam kilku miesięczną replikę specna arms sa-a03, graną tylko w lesie. Wszystko na razie jest ok, ale chłopaki radziły, żeby podnieść jej walory użytkowe poprzez wymianę paru rzeczy. I tu zaczyna się dla mnie problem, bo każdy mówi co innego. Co byście poradzili? Co wymienić na lepsze? Są komory, gumki, lufy precyzyjne ale to dla mnie magia. Nie chcę wydać za dużo, ale nie chodzi też o najtańsze rzeczy. Chciałbym, żeby kulka leciała trochę dalej i bardziej celnie.

Link to post
Share on other sites

Specnę rasuj pod kątem żywotności, szczelności i kultury pracy. Uszczelnienie układu, wymiana najsłabszych części które mogą szybko paść i/lub które nie dają szczelności jak np. tłok, dysza, głowica cylindra. Do tego kable i mosfet aby ochronić styki przed przepaleniem.

Moja rekomendacja:

Mosfet Perun Micro - 50zł

Kable Muldental Elektronik 1,5mm2 - 10zł

Gumka HU - 20-60zł

Dysza - 20-40zł

Głowica cylindra Retro Arms/Ultimate- 60zł

Tłok Retro Arms - 70zł lub SHS 14/15 stalowych zębów - 40zł

Zderzak tłoka - 30zł

Tutaj dzięki uzyskaniu 100% szczelności fps'y powinny podskoczyć do 440-450. Nowa guma da także lepsze podkręcanie kulki co wpłynie korzystnie na skupienie i poprawi nieco zasięg skuteczny. Zderzak tłoka zabierze nieco nadmiaru powietrza co także wpłynie na skupienie, a dodatkowo wytłumi uderzenie tłoka. Cała reszta to inwestycja w kulturę pracy i żywotność.

 

Z kolei jeśli chcesz skupić się tylko na poprawie zasięgu i skupienia to:

Lufa Madbull Steelbull (z tego co pamiętam mieści się tam 300mm, ale musiałbyś zmierzyć) - 160zł

Gumka - 20-60zł

Flathop....................... ceny są różne. Zależy czy robisz go sam czy w serwisie.

Serwis zerowy (doszczelnienie, korekta aoe tłoka, podkładkowanie zębatek, smarowanie, poprawne poskładanie)

 

Dużo zależy od tego czy będziesz robić to sam czy oddasz komuś, bo wtedy dochodzi koszt robocizny. Przy budżecie max 300zł trzeba liczyć się z tym, że robocizna wyniesie 50% zakładanego budżetu, okolice 100-150zł i wtedy naprawdę nie ma co szaleć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...