Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM - 028 wybór mosfetu


Recommended Posts

Cześć, jestem posiadaczem CM 028 C i jest to moja pierwsza replika, w której przed chwilą wymieniłem gumkę na czarną Systemy oraz dokonałem teflon fixu. Chciałbym jeszcze zamontować mosfet oraz wymienić kable na niskooporowe plus przelutować złącza na T-Deans[bo poprzednim razem zrobiłem to brzydko i jest nieestetycznie :D]. Złącza już mam, mosfet planuję zakupić firmy Gunfet - µFET, kable niskooporowe to PRZEWÓD SILIKONOWY 1,5 mm czarny i czerwony, do tego rurki termokurczliwe. Bateria, która siedzi w replice to Li-Po 7.4, którą ładuje ładowarką Imax B-6.

Teraz pytanie dot ww mosfetu, czy będzie on odpowiedni, czy kable będą się nadawać?

Link to post
Share on other sites

Pytanie było o mosfet.  Więc idąc tą ścieżką po tak zwanej taniości. To też nie ma sensu w tą replikę inwestować w jakieś skomplikowane i drogie układy.

Polecił bym Ci prosty układ od tego gościa. Sam natrafiłem na niego przypadkiem szukając po internecie. 

https://archiwum.allegro.pl/oferta/mosfet-irf1404z-ab-hamulec-kable-muldental-nowosc-i6875118137.html

Tutaj co najważniejsze. Przed kupnem pytasz gościa co chcesz,  jaką masz replikę ? Doradzi Ci i na każde pytanie. Odpowiada prawie natychmiast. Doradzi Ci w wyborze konkretnego konkretnego układu. Czy z hamulcem, czy bez. Czy przewody na przód, czy na tył.

Nie chcę żeby to wyglądało że kogoś reklamuję. Ale mam od niego już kilka tych prostych układów. Między innymi w replice  600 fps. I nic się nie grzeje. I działa od roku.

 

 

Link to post
Share on other sites

Hej, dyskusja widzę trwa więc troszkę wyjaśnię sytuację. ASG bardzo mi się podoba, jednak problemem jest mój system pracy, tu jest prawie każdy weekend mam pracujący, a strzelanki w moim województwie są przeważnie w weekendy. Przed wejściem w świat ASG troszkę poczytałem i dwa lata temu, jak postanowiłem zrobić pierwszy zakup polecana właśnie nowicjuszom była Cyma 028. Wybrałem więc model C z racji tego, że bebechy ma te same jak zwykła Cyma a podobał mi się wygląd i dodatki. Niestety, jeżdżę tylko raz, dwa razy na 2-3 miesiące na strzelanki i stąd decyzja, że na razie zostaje przy obecnej replice, bo wyjazdy na strzelanie to dla mnie świetne odstresowanie i zabawa. Nie narzekam na zasięgi czy moc repliki, wystarczy mi na te kilka razy w roku to co mam, bardziej skupiam się na podejściu do przeciwnika niż strzelaniu na odległość, ot sprawia mi to większą frajdę, że takiego 'wygę' zaskoczę niż zastrzelę go zza drzewa czy innej przeszkody. Postanowiłem więc zrobić wszystko, by ta replika mi służyła długo i dobrze, czytałem, że wymiana gumki do podstawa więc to zrobiłem, wymiana okablowania na niskooporowe też powinno być wykonane stąd pytanie, od kabli zszedłem na temat mosfetu i też spodobało mi się to, że może usprawnić trochę działanie repliki. Ja nie wymagam tuningu, który zrobi z tego potwora, chcę tylko by była to porządna CYMA. Na okablowaniu i mosfecie skończę przygodę z przeróbkami i moje jedyne przyszłe zakupy to będą kulki. Ot taka historia, teraz ponawiam pytania dot. mosfetu i kabli, chociaż widzę, że już były odpowiedzi, że jest ok, jednak pojawiły się dwie inne propozycje stąd jest lekka niewiadoma.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jeżeli umiesz się posługiwać lutownicą to jest też opcja kupienia tranzystora za 2-5 zł w sklepie z elektroniką (ja korzystam z IRF 3205), kabli za 5-10 zł, wtyczek i zrobienie wszystkiego samemu. 

Osobiście wkładam taki prosty mosfet do wszystkiego, niezależnie czy styki się wypalą czy nie, rof zawsze na + jak i dłuższe strzelanie na jednej baterii.

Poradników jest mnóstwo. W razie pytań też służę pomocą.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...