Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CEL.PL - nowy sklep, nowy standard


Recommended Posts

1j_ojl1_FOMk_X9_Wypf_Be43_D6kiv_Fq_BBIm_

Czołem!

Już niebawem w planach otwarcie nowego sklepu internetowego! W nim survival, airsoft, turystyka i militaria ogółem.

CEL.PL to projekt stworzony przez hobby'istę militariów i jednego z Was - gracza airsoftu. Plany obejmują skromne ale profesjonalne początki i dynamiczny rozwój w kierunku uzyskania jak najszerszego wyboru producentów i przedmiotów przy zachowaniu powszechnych (lub niższych) cen.

Z mojej strony jako właściciela, obietnica - koniec oczekiwania na przesyłki tygodniami i pozwów za niezgodny towar lub brak towaru w ogóle :)

Planujemy szybki rozwój i dokładne nasłuchiwanie fanów airsoftu, survivalu i militariów szeroko pojętych. Wy wiecie czego chcecie - naszym zadaniem jest zapewnić Wam to w jak najlepszych warunkach.

Na początek popularne repliki, niezbędne wyposażenie, obowiązkowy szpej, wysokiej jakości amunicja i z dnia na dzień coraz więcej produktów. Z czasem planujemy (dość ambitnie) zapewnić gamę produktów wszystkich bardziej i mniej znanych producentów z branży.

Ślubujemy:

- dotrzymywać terminów wysyłek;

- skrupulatnie pilnować stanów magazynowych;

- stale poszerzać ofertę i wprowadzać nowości na rynek;

- oferować coraz lepsze, ciekawsze i bardziej pożądane usługi;

- słuchać opinii, porad i próśb użytkowników;

- sprawnie obsługiwać klientów i odpowiadać szybko na wszystkie maile i telefony;

- ciekawe warunki rabatów i darmowych (faktycznie darmowych) wysyłek;

- wiele innych rzeczy o których przekonacie się niedługo sami ;)

CEL.PL to projekt od graczy dla graczy. Pomóżcie nam stworzyć swój wymarzony sklep, gdzie półki spływają obfitością a towar nie wraca na reklamacje.

Przyjmiemy każdą krytykę i każdą opinię, a na każde pytanie odpowiemy.

Pozdrawiamy!

CEL.PL

 

Dla ścisłości - sklep CEL.PL i cała operacja jest obecnie w produkcji. Witryna i domena obecnie NIE istnieją. Jak tylko powstaniemy na nogi damy o sobie znać. Planowane rozpoczęcie obsługi przypada na listopad bieżącego roku. Pod spodem można sypać z rękama co chcielibyście zobaczyć w naszym sklepie i czego od nas oczekujecie a my to załatwimy.

Link to post
Share on other sites

Acha... obietnice widzę płomienne, ale czy jakieś doświadczenie w tym masz, bo wydają się mocno nierealne

W dniu 6.10.2018 o 13:59, CEL.PL napisał:

Z mojej strony jako właściciela, obietnica - koniec oczekiwania na przesyłki tygodniami i pozwów za niezgodny towar lub brak towaru w ogóle :)

Życie zweryfikuje ;) Błędów ludzkich, technicznych i przeciwności losu się nie ominie.

 

W dniu 6.10.2018 o 13:59, CEL.PL napisał:

Planujemy szybki rozwój i dokładne nasłuchiwanie fanów airsoftu, survivalu i militariów szeroko pojętych.

To uważaj, bo większość z nich gada straszne głupoty ;)

W dniu 6.10.2018 o 13:59, CEL.PL napisał:

Z czasem planujemy (dość ambitnie) zapewnić gamę produktów wszystkich bardziej i mniej znanych producentów z branży.

Nierealne

 

W dniu 6.10.2018 o 13:59, CEL.PL napisał:

Dla ścisłości - sklep CEL.PL i cała operacja jest obecnie w produkcji. Witryna i domena obecnie NIE istnieją.

Tutaj da się tylko w jeden sposób skomentować - XD

Obawiam się, że terminowość i brak błędów zweryfikuje pierwszy gorętszy okres zakupowy jeżeli sklep do tego czasu wystartuje i się utrzyma. Pamiętaj, że airsoftowcy dzielą się na wiele grup z różnym zasobem portfela, różną wiedzą, różnym doświadczeniem. Jest bardzo wielu takich, którzy coś wiedzą ale nie powiedzą, jak i takich co im się wydaje, że wiedzą i traktują to jako prawdy objawione, zamiast słuchać tego co ludzie mówią obserwuj to co ludzie robią, co kupują, czego szukają, lepiej na tym wyjdziesz. Na ten moment nie da się nic więcej powiedzieć, bo sklep nie istnieje.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.10.2018 o 13:59, CEL.PL napisał:

Z mojej strony jako właściciela, obietnica - koniec oczekiwania na przesyłki tygodniami i pozwów za niezgodny towar lub brak towaru w ogóle :)

Powodzenia. Sytuacja z ostatniego miesiąca, może dwóch. Narzeczona otwiera firmę. Potrzebowała pewnej rzeczy. Znalazła przedmiot, który spełniał jej wymagania. Sklep poinformował ją, że towar mają zamówiony z Chin i czekają na dostawę więc proszą o cierpliwość. Kasa poszła, a my czekaliśmy. I czekaliśmy. No i w końcu Narzeczona nie wytrzymała i zatelefonowała do sklepu czemu jeszcze nie dostała sprzętu. No bo z Chin jeszcze nie wypłynął. Telefony po innych sklepach, które mogły to mieć i się dowiedziała, że producent ma jakieś problemy i nikomu nie wysyła towaru.

Tak więc jeszcze raz - powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Sytuacje z przeciągu ostatnich dosłownie 4 tygodni: 10 zakupów różnych rzeczy przez internet jak i stacjonarnie ale z wyszukiwaniem towaru w sklepie w internecie. Wśród tych 10 zakupów powiedzmy 7 czy 8 to były zakupy z branży ASG a 2 z innej branży. I co? I na 10 zakupów w 8 (!!) przypadkach sklepy różne do mnie dzwoniły lub pisały, że jednak tego nie mają i że bardzo przepraszają i zwrócą mi pieniądze. 

To staje się powoli normą. Bardzo wkurwiającą normą. Na stronie jest, kupujesz i czekasz na przesyłkę lub jedziesz odebrać osobiście bo w tym samym mieście i co? I jajco. Albo czekasz jak debil albo jak debil jeździsz po mieście. 

Szukając jednego artykułu (akurat nie ASG) a nauczony już tym doświadczeniem- wybrałem 4 sklepy w mieście które wg strony mają dany towar na stanie. Zamiast jeździć wziąłem jednak telefon do reki i dzwonię. To było wczoraj. ŻADEN z nich nie miał tego towaru na stanie. 

Nic tak mnie nie wkurza jak takie lecenie w kulki i marnowanie mojego czasu. Więc jak (jesli) w ogóle ten sklep ruszy to miejcie to na uwadze. Ale... na razie nie macie tylko pomysł i nazwę oraz wątek na wmasg. To trochę mało. 

 

Link to post
Share on other sites

Tak się teraz handluje. Dropshipping. Jak sprzedajesz towar którego Ty nie masz na stanie, ale ma Twój dostawca to nie płacisz za magazyn. Minusy są tego takie jeden dostawca obsługuje kilka sklepów to może się okazać że dla któregoś towaru zabraknie. Inną historią jest handlowanie rzeczami które się kupuje w Chinach po tym jak ktoś Ci już za nią zapłacił.

Jak komuś zależy na czasie to niestety trzeba dzwonić po sklepach. Allegro jeszcze w miarę daje radę bo masz w aukcji czas dostawy, jak ktoś nie dotrzyma terminu to można dać negatywa, a sklepy się tego boją.

Życzę powodzenia. Otwieranie nowego sklepu internetowego to ciężka sprawa. Konkurencja zabija. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.10.2018 o 12:41, mikunda napisał:

Obawiam się, że terminowość i brak błędów zweryfikuje pierwszy gorętszy okres zakupowy jeżeli sklep do tego czasu wystartuje i się utrzyma. Pamiętaj, że airsoftowcy dzielą się na wiele grup z różnym zasobem portfela, różną wiedzą, różnym doświadczeniem. Jest bardzo wielu takich, którzy coś wiedzą ale nie powiedzą, jak i takich co im się wydaje, że wiedzą i traktują to jako prawdy objawione, zamiast słuchać tego co ludzie mówią obserwuj to co ludzie robią, co kupują, czego szukają, lepiej na tym wyjdziesz. Na ten moment nie da się nic więcej powiedzieć, bo sklep nie istnieje.

Znam branżę i wiem jak działają sklepy internetowe, hurtownie i zatowarowanie ogólnie. Jeśli chodzi o słuchanie ludzi to wiadomo, że opinie i propozycje będą weryfikowane. Nie zamierzamy ślepo biec tam gdzie ktoś wskaże nam drogę, ale z pewnością co lepsze propozycje zostaną wysłuchane i j.w. zweryfikowane. Nie jestem alfą i omegą i nie wiem wszystkiego, dlatego feedback ze strony hobbyistów będzie mile widziany :)

 

W dniu 11.10.2018 o 12:41, mikunda napisał:

Życie zweryfikuje ;) Błędów ludzkich, technicznych i przeciwności losu się nie ominie.

Tak jak wyżej, wiem jak działa zatowarowanie. Styczność z takimi tematami mam od dawna więc nie jest mi to obce. Wiem, że czasami to nie hurtownia a dostawca "leci w kulki" i rozumiem, że czasem po prostu ktoś popełni błąd. Jedyne co mogę zrobić to cały czas poszerzać asortyment dostępny od ręki, żeby wyprzedzać zapytania ale wiem też, że nie zawsze się to uda. Planuję nadrobić to możliwością własnego transportu (bus/osobówka).

 

W dniu 11.10.2018 o 13:46, MarekMac napisał:

Powodzenia. Sytuacja z ostatniego miesiąca, może dwóch. Narzeczona otwiera firmę. Potrzebowała pewnej rzeczy. Znalazła przedmiot, który spełniał jej wymagania. Sklep poinformował ją, że towar mają zamówiony z Chin i czekają na dostawę więc proszą o cierpliwość. Kasa poszła, a my czekaliśmy. I czekaliśmy. No i w końcu Narzeczona nie wytrzymała i zatelefonowała do sklepu czemu jeszcze nie dostała sprzętu. No bo z Chin jeszcze nie wypłynął. Telefony po innych sklepach, które mogły to mieć i się dowiedziała, że producent ma jakieś problemy i nikomu nie wysyła towaru.

Tak więc jeszcze raz - powodzenia.

Współczuję Wam tej sytuacji, nic miłego. Niestety tak już po prostu jest z co rzadszymi zapytaniami. Na szczęście rynek hurtowni airsoft i militariów w Polsce jest na tyle szeroki, że prawie na pewno znajdzie się coś w miarę szybko jak nie w jednej to w drugiej hurtowni.

 

W dniu 11.10.2018 o 16:46, omonon napisał:

Sytuacje z przeciągu ostatnich dosłownie 4 tygodni: 10 zakupów różnych rzeczy przez internet jak i stacjonarnie ale z wyszukiwaniem towaru w sklepie w internecie. Wśród tych 10 zakupów powiedzmy 7 czy 8 to były zakupy z branży ASG a 2 z innej branży. I co? I na 10 zakupów w 8 (!!) przypadkach sklepy różne do mnie dzwoniły lub pisały, że jednak tego nie mają i że bardzo przepraszają i zwrócą mi pieniądze. 

To staje się powoli normą. Bardzo wkurwiającą normą. Na stronie jest, kupujesz i czekasz na przesyłkę lub jedziesz odebrać osobiście bo w tym samym mieście i co? I jajco. Albo czekasz jak debil albo jak debil jeździsz po mieście. 

Szukając jednego artykułu (akurat nie ASG) a nauczony już tym doświadczeniem- wybrałem 4 sklepy w mieście które wg strony mają dany towar na stanie. Zamiast jeździć wziąłem jednak telefon do reki i dzwonię. To było wczoraj. ŻADEN z nich nie miał tego towaru na stanie. 

Nic tak mnie nie wkurza jak takie lecenie w kulki i marnowanie mojego czasu. Więc jak (jesli) w ogóle ten sklep ruszy to miejcie to na uwadze. Ale... na razie nie macie tylko pomysł i nazwę oraz wątek na wmasg. To trochę mało.

To akurat sprawa niedokładnego uzupełniania/sprawdzania stanów magazynowych. Coś schodzi z półki a nie jest to wpisane w rejestr i potem jest bubel w postaci "dostępne: 3 sztuki" na sklepie internetowym a w rzeczywistości wszystko już gdzieś wyjechało. Rozwiązanie na to jest dość proste. Po to integruje się sklepy internetowe z programami magazynowymi - automatyka to wielkie usprawnienie.

 

W dniu 11.10.2018 o 17:01, Huba_lbn napisał:

Tak się teraz handluje. Dropshipping. Jak sprzedajesz towar którego Ty nie masz na stanie, ale ma Twój dostawca to nie płacisz za magazyn. Minusy są tego takie jeden dostawca obsługuje kilka sklepów to może się okazać że dla któregoś towaru zabraknie. Inną historią jest handlowanie rzeczami które się kupuje w Chinach po tym jak ktoś Ci już za nią zapłacił.

Jak komuś zależy na czasie to niestety trzeba dzwonić po sklepach. Allegro jeszcze w miarę daje radę bo masz w aukcji czas dostawy, jak ktoś nie dotrzyma terminu to można dać negatywa, a sklepy się tego boją.

Życzę powodzenia. Otwieranie nowego sklepu internetowego to ciężka sprawa. Konkurencja zabija. 

Dropshipping ma swoje problemy, między innymi to co wymieniłeś czyli po prostu nagły brak stanów. Często przy takiej ilości zamówień coś się po prostu komuś pomyli. Są zautomatyzowane magazyny gdzie roboty się nie mylą ale raczej nie u nas. A tak poza tym to chyba jeszcze nie spotkałem hurtowni dropshipping z replikami ASG.

Kontakt ze sklepem to najlepszy sposób na wyklaryfikowanie wielu spraw, w tym dostępności. A co do otwierania nowego sklepu to owszem, już etap papierkologii w urzędach katuje :)

Ja jednak planuję wprawić w ruch kilka nowych pomysłów, takich jak zautomatyzowanie inwentaryzacji magazynu (czyli po prostu jak coś schodzi z półki to się automatycznie obniżają dostępne stany magazynowe), możliwość transportu własnego, czytaj bus lub osobówka jeśli coś jest potrzebne komuś na gwałt itp.

 

Ja też jestem człowiekiem, jestem w stanie dużo zrozumieć i dużo pomóc. I po to właśnie zakładam sklep - widzę jak bardzo ludzie denerwują się na niektóre niesprawne systemy i chcę ten problem załatwić lub przynajmniej zmniejszyć.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.10.2018 o 13:13, CEL.PL napisał:

A tak poza tym to chyba jeszcze nie spotkałem hurtowni dropshipping z replikami ASG.

XD duża część polskiego rynku ASG działa w ten sposób. Ciągnąc stany magazynowe bezpośrednio z SS, GF czy TG. Myślisz, że tekst na AZTEKO "Towar na magazynie głównym" to co oznacza ;) 

Ale jak sam mówisz, znasz rynek ;)

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites
W dniu 15.10.2018 o 08:21, mikunda napisał:

XD duża część polskiego rynku ASG działa w ten sposób. Ciągnąc stany magazynowe bezpośrednio z SS, GF czy TG. Myślisz, że tekst na AZTEKO "Towar na magazynie głównym" to co oznacza ;)

Zgadzam się, że główne hurtownie airsoftowo-militarne w Polsce mają usługę dropshippingu ale to raczej usługa dodatkowa, coś "extra" zamiast głównej dziedziny działalności.

Link to post
Share on other sites
Cytat

Plany obejmują skromne ale profesjonalne początki i dynamiczny rozwój w kierunku uzyskania jak najszerszego wyboru producentów i przedmiotów przy zachowaniu powszechnych (lub niższych) cen.

Problem pojawi się w chwili, kiedy na danej linii produktów wyłączny dystrybutor w PL będzie dawać słabe marże, że nie za bardzo jest z czego dać ten rabat, bo towar sprzedaje mu się na tyle dobrze w bezpośrednim kanale B2C, że nie ma musu w rozbudowywaniu sobie sieci. Wbrew pozorom, kilka "gorących" marek militarno-outdoorowych jest sprzedawanych właśnie na takiej zasadzie.

A jeżeli jako mały gracz będziesz za bardzo szaleć z obniżaniem cen sugerowanych, to możesz trafić na czarną listę kilku hurtowni i będzie kłopot.

No i mało kto może pozwolić sobie na posiadanie szerokiego i głębokiego asortymentu. To w wielu wypadkach po prostu mrożenie kapitału na półce. Mniejsze sklepy raczej ściągają bestsellery z hurtowni, a że tych zawsze brakuje, to sam rozumiesz. Nie każdy producent zgodzi się na notoryczne wysyłanie sprzętu poniżej swoich minimów. No i nawet jak się zgodzi, to nie zawsze jest to opłacalne dla odbiorcy. Część z automatu odsyła do swoich lokalnych dystrybutorów, a ci mniej lokalni też niezbyt chcą wchodzić nie na swój teren, bo jak się wyda, to chętnych na przejęcie pałeczki nie brakuje.

Żeby nie było, że zniechęcam - po prostu pracowałem parę lat w tej branży i niestety nie ma tak kolorowo, jak się może wydawać. Mali gracze wiszą na kroplówce tych dużych. Często nawet można "w światku" usłyszeć wprost, że dany sklep to właściwie terenowa filia większego sklepu X, Y albo Z. I widzę, że idąc według Twojego planu, też tak skończysz. Chyba że zaczniesz ściągać coś, czego w PL jeszcze nikt nie ma.

Link to post
Share on other sites

Tylko garstka największych krajowych graczy (GARSTKA) na tym rynku ciągnie cokolwiek od hurtowników i producentów. Przytłaczająca większość sklepików ASG (bo "sklep" to na naszym rynku za mocne słowo...) ciągnie zaś od tej garstki, zwyczajnie z aliexpressu, WGC, RWA i kilku innych dużych sklepów. I ma po kilka sztuk czegoś na stanie bo nie stać ich na ryzyko zakupu i potem zostania z setką cym na stanie bo GF obniżył cenę i u nich jest 30zł taniej :). Moim zdaniem, jeśli mogę coś doradzić, to spróbujcie iść nie w chińskie zabawki bo tu nie wygracie z dużymi importerami jak TG czy GF ale w części z wyższej półki bo to te części najczęściej bardzo ciężko kupić w Polsce. Tylko to mało chodliwy towar i szykujcie się na mrożenie pieniędzy i czekanie aż się sprzeda. Ja ostatnio chętnie kupił bym precke pewnej długości PDI w Polsce. Ale nie było. Kupiłem u Japończyków. Zapłaciłem niecałą połowę tego co w Kraju wołali za i tak niedostępną lufkę :). Marża na lufkach PDI w Polsce sięga 100% czasami. Ale sprzedaje się takich pewnie 3 rocznie. Najwięcej schodzi chińszczyzny bo najtańsza. Ale konkurencja w tym miejscu o wiele silniejsza. #wiemcomowie 

Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym, że te największe sklepy i kilka średniaków to właśnie przy okazji także hurtownie, które dystrybuują towar w PL.

I nagle się okazuje, że różnorodność rynku w Polsce jest o wiele mniejsza, niż niektórym się może wydawać.;)

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.10.2018 o 17:01, Huba_lbn napisał:

Życzę powodzenia. Otwieranie nowego sklepu internetowego to ciężka sprawa. Konkurencja zabija. 

Kiedyś sam myślałem nad założeniem internetowego sklepu ASG. Było to lata temu i doszedłem do jednego wniosku. Ciężko w tej branży konkurować z obecnymi na rynku.

1. Koszty towarów - im więcej brałeś tym niższa cena była, ale żeby dorwać tą najniższą musiałbym zamówić powiedzmy tonę kulek. Tonę. Tysiąc opakowań po kilogramie. To były masakryczne koszty na wstęp, a po cenie jaką miały sklepy wywnioskowałem, że one właśnie biorą za najniższą. Wtedy różnice w sklepach wynosiły w granicach złotówki. Konkurowanie ceną więc odpada. Doszedłem wtedy do wniosku, że albo sklepy kupują razem i jakoś to dzielą albo najwięksi mają jakiś dodatkowy rabat, a później odsprzedają w Polsce dla innych sklepów. Sami dzięki temu mają wyższą marżę dla klienta detalicznego.

2. Asortyment - niszowy się słabo sprzedaje. Popularny jest wszędzie. Konkurować ceną ciężko (patrz wyżej), a zdobycie szerokiego asortymentu będzie bardzo kosztowne, a dodatkowo może zamrozić kapitał (bo niszowy będzie leżał na magazynie).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...