Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"Ardeny 1944" - 8 grudnia 2018 r., Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego (ASH)


Recommended Posts

Dominik, oraz Szanowni Uczesticy gry. Po głębokich przemyśleniach formalny wniosek o zakaz kierowania ognia do medyków.

Dlaczego :

- są oznaczeni i łatwi do trafienia  

- zwykle czerwony krzyż ma swoje przywileje, przynajmniej teoretyczne  

- jest nas bardzo mało a potencjalnych trafionych sporo, ten przywilej wpłynie na  tzw dobrostan "stanów osobowych  w walce" i zatem na dynamikę naszej gry  

- temat kostki (element milsima, b fajny pomysł!) dodatkowo przedłuży tzw akcję przy trafionym więc tym bardziej wystawi nas na ... celny od-strzał

Rzecz jasna coś za coś,  więc Medycy nie noszą broni a skupiamy się na efektywnym zaoparzeniu oddziałów w bandarze, strzykawki  z morfiną lub ....ostatnie namaszczenie....

?  ?   

A dla tych co mają jeszcze czas i chęci wkręcić sie klimat tej bitwy polecam gorąco - Saints and Soldiers ("Na tyłach wroga"), jeden z moich  top ten  -  IIWW. 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 godzin temu, c4mper napisał:

Dominik, oraz Szanowni Uczesticy gry. Po głębokich przemyśleniach formalny wniosek o zakaz kierowania ognia do medyków. (...)

Możemy umówić się na zasadzie gentleman's agreement, że sanitariusze są chronieni, ale nie można wykluczyć, że ktoś po prostu nie zauważy oznak Czerwonego Krzyża (ja tak miałem na "Klużu", gdzie trafiłem Klaussa, który nieopatrznie wychylił się z okna). Nie można też im zakazać użycia broni - w obronie własnej lub rannych.

Natomiast popieram prośbę o uszanowanie ze względów humanitarnych łapiduchów - oni będą robili kupę klimatu. No i nie zapominajcie o tym by odciągać swoich rannych za zasłonę, po to by medykom ułatwić pracę.

8 godzin temu, Meister napisał:

Na medyka się nie nadam, ale możesz mnie zapisać jako sapera w sumie. Mam nawet łopatkę do tej roli :) 

Gen. Mohnke lubi to. Właśnie dostałeś przydział. :)

W stanach osobowych panuje remis. Szykuje się ciekawa rozgrywka.

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.10.2018 o 13:40, Domin007 napisał:

Pirotechnika: używamy z głową, obowiązuje okrzyk "GRANAT!" Granaty max K206.

Vlad to jest wyciąg z pierwszego posta, nt. pirotechniki, nazwijmy to zaczepnej. A zatem wszelkiej maści granaty robione fabrycznie jak też samoróbki o mocy maksymalnie K 206 wchodzą do gry.

Co do dymów - na pewno będą mogli ich używać saperzy, sygnalizując w ten sposób zniszczenie danego obiektu (np składu paliwa czy mostu). Świece te będą dostarczone przeze mnie. Co do użycia dymów w polu to myślę, że ryzyko pożaru jest małe, więc możemy dopuścić atestowane świece (żadnych zabaw z saletrą i cukrem). Kolory dymów bez znaczenia. 

Link to post
Share on other sites

Dziećka: my jedziemy we 3. Wiadomo, że z reguły ludzie mają dużo gratów ze sobą i na typowe auto 3 osoby to z reguły max ale może się upchniemy w 4. Może masz jakiś pojemniejszy wóz i pojedziemy z tobą? Na PW poślę ci numer telefonu do mnie to możemy pogadać.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Kolba_DK napisał:

Z wielkim żalem muszę napisać, że jednak robota się o mnie upomniała; robiłem co mogłem, ale niestety, nie dam rady dotrzeć. A tak się cieszyłem na imprezę...

Trudno Kolba, co zrobić. Takie życie. Następnym razem.

Straty przedbitewne są, ale nie robią wielkich różnic. Choć, szkoda, byłoby nas prawie 60 osób, gdybym nie musiał korygować list. Dlatego prośba z mojej strony o jak najszybsze ogarnięcie tematu i jeżeli ktoś się planuje wysypać, albo dopisać do gry, to żeby zrobił to teraz. To samo dotyczy pytań

Jutro przed południem Kolegium Organizacyjne udaje się już w teren celem przygotowania skromnej scenografii i ogarnięcia miejscówki dlatego od dzisiejszego popołudnia będę offline. Prognoza pogody na sobotę: pochmurno, 3-7 st. C (odczuwalna -4 st. C), możliwe słabe opady deszczu. Ubierzcie się zatem ciepło.

Link to post
Share on other sites

60 osób!!! WOW!!! dawno tyle nie było. No jestem ciekaw jak będzie gra wyglądać, będzie godnie to na pewno.

Dakota z Poznania wylatuje ok 18, liczymy że na miejscu będzie już czekało rozpalone ognisko co by kolację na ciepło zjeść.

Do zobaczenia na miejscu.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, wish napisał:

(...) liczymy że na miejscu będzie już czekało rozpalone ognisko co by kolację na ciepło zjeść.

Ognisko? A słyszałeś kiedykolwiek o smogu? ;)

DEPARTED

Od tej chwili jestem offline, więc jeżeli ktoś coś jeszcze chciał, to przykro mi, ale się spóźnił. Widzimy się na miejscu w sobotę.

Link to post
Share on other sites

REWELACYJNE zakończenie niezwykle udanego sezonu. Bravo dla Axis za niezmożone siły przy generacji, jakby niekończących się, ataków. Czy Bastogne doczekało się odbicia przy pomocy Gen Pattona i jego pancernych bohaterów  ? ...  ?  

Domin i Cortez Wiosna Wasza a my już nie możemy się doczekać !!!  :P ...

Miejsce - no na medal a grochówka, grochóweczka na sam koniec palce lizać. Tylko tam wracać, środek Polski wszystkich  zadowala.   

Edited by c4mper
błąd
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, c4mper napisał:

REWELACYJNE zakończenie niezwykle udanego sezonu. Bravo dla Axis za niezmożone siły przy generacji, jakby niekończących się, ataków. Czy Bastogne doczekało się odbicia przy pomocy Gen Pattona i jego pancernych bohaterów  ? ...  ?  
(...)

Nikt nie potrzebował Pattona i jego pancerniaków. Doskonałe jednostki powietrznodesantowe zarówno Amerykańska 101 jak i Brytyjska 6 DPD i ofc doborowe jednostki piechoty ;) Big Red One miały wszystko pod kontrolą i radziły sobie świetnie z atakiem jednostek Wehrmachtu i SS.

Dzięki wszystkim za świetną grę!

Link to post
Share on other sites

Ha dotarłem do domu zmęczony oczywiście ale zadowolony. Gra doskonale  zorganizowana, dynamiczna ale możliwościami  na odpoczynek i przegrupowania sił. "Tona" kulek wysypana  bateria ledwie dycha. Bardzo udane zakończenie sezonu,  Podziękowania dla organizatorów  i   przeciwników  z WH i SS, daliście z siebie wszystko jak należało.

No i czekamy na  media z imprezy

Edited by Vlad
Link to post
Share on other sites

Dominik z Cortesem do spółki nie mogli zrobić złej, czy nawet średniej imprezy. Efekt mógł być tylko taki jaki dziś mieliśmy okazję zobaczyć i przeżyć czyli rewelacyjny. Teren nieduży, ale mocno zróżnicowany daje wiele możliwości, które zostały wykorzystane i dzięki temu nie było czasu na odpoczynek. Jestem mega zadowolony i czekam na kolejne spotkania w klimatach zachodniej Europy. 

Tak przy okazji- dziś odniosłem wrażenie,  że jak Ashigara zakłada czerwoną szmatę na głowę, to czujemy , że wygramy tę bitwę :D

Link to post
Share on other sites
  • Domin007 changed the title to "Ardeny 1944" - 8 grudnia 2018 r., Karolew k. Aleksandrowa Łódzkiego (ASH)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...