Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co o tym myślicie lub co polecacie?


Recommended Posts

     Witam Wszystkich.

    Jestem na forum nowy. Na imię Szymon, lat 24, woj. dolnośląskie. Liczę na wasze porady i szczere opinie.

Zacznę od początku. W robocie zgadaliśmy się z kumplami, że fajnie by było postrzelać się w ASG. Wszystko fajnie, czekamy na wypłatę i bum, multum replik do wyboru, zakres cenowy od 300 do ....... do tego ochrona oczu, ile fps, gdzie będziemy się strzelać, las a może budynek? Więc może dwie repliki, a może szybka wymiana sprężyny? Ogólnie wiele pytań i dużo mniej odpowiedzi. Najtrudniejsze z nich to replika, jaką wybrać? Określiliśmy budżet dla każdego taki sam żeby nie odbiegać od siebie. Jako że nasza firma, może źle nie płaci, ale każdy z nas ma na utrzymaniu dzieci i dom, nie możemy sobie pozwolić na zbyt wiele. Wspólnymi siłami doszliśmy do decyzji, że broń główna to ok 400-440 fps i do tego jakiś boczniak (elektryk) do CQB. 

Mnie jarają emki M4, 16  i g36 konkretnie wersja C.  Prosiłbym Was o poradę co wybrać. Budżet tak jak pisałem, na samą replikę skromny 500-600zł. Co myślicie o Cymie cm.003 jest to G36. W grę wchodzi też zakup używki. Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycję proszę Was o ich przedstawienie i doradzenie. 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Używki to dobry temat jak masz kogoś kto Ci pomoże w wyborze i ogarnie replikę po zakupie. Nie są polecane dla początkujących.

Jak podoba Ci się G36 i myślałeś o CM003 to spójrz jeszcze na Gietę od Specny:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-g12-ebb-1152217925.html

Różnica 50 zł, a według mnie to o wiele lepsza replika. CM003 teraz, to nie ta sama replika co 5 lat temu kiedy to na forum była wychwalana. Teraz bliżej jej do zwykłego JG.

Do tego Specna jest w standardzie Aresa, który moim zdaniem jest lepszy od standardu TM.

 

Najtańszą M4 które mógłbym polecić to M4 Specny:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-specna-arms-sa-b02-chaos-grey-1152214937.html

Akurat promocja i zwykła Specne (nie plastikową Core) można mieć za 560 zł.

Link to post
Share on other sites

Tą specne ostatnio kolega zmówił z GF tylko w jakimś malowaniu. Bardzo fajnie wykonana i celna. W tej cenie chyba nie ma nic lepszego na rynku. Jedynie ten system szybkiej wymiany sprężyny wcale nie jest taki szybki, bo i tak trzeba replikę rozebrać i wyjać gearbox. 

400-440fps to na pewno nie cqb gdzie można z przystawu przywalić a boczniak elektryczny do cqb to słaby pomysł. 

Wrócę do tej specy, która po wymianie sprężyny (słabszą dają w zestawie) i zmierzeniu na chrono daje 310fps i nadal jest bardzo celna.

Link to post
Share on other sites

Dzieki za rady;)

Specna wydaje się całkiem ciekawa, a i cena w stosunku do wykonania wydaje się odpowiednia. Oglądałem recenzję od Taniemilitaria.pl i też mnie ta emka przekonała. Widziałem też inne recenzje i ta "szybka wymiana sprężyny" wcale nie jest taka szybka, lecz wiele łatwiejsza niż w CYMIE. Mam jeszcze pytanko co do baterii, w zestawie z repliką Specna jej nie dołącza :/, co polecacie i oczywiście ładowarka ? Budżet się troszkę nadwręży jednak odpadnie zakup klamki dzięki łatwiejszej wymianie sprężyny.

 

Link to post
Share on other sites

G36 w standardzie Aresa ma prawdziwie szybką wymianę sprężyny.

Elektryczny boczniak do CQB to fajna rzecz. Zwłaszcza w zimę, kiedy gazówki nie dają rady. Najbardziej popularny to CM030 (Cymoglock) + mod pod lipola.

Co do baterii to LiPo 7,4 lub 11,1. Zależy jak bardzo Ci zależy na reakcji na spust i rofie. Jak raz się przesiądziesz na 11,1 i to nie będziesz chciał wrócić do 7,4. Do tego oczywiście trzeba ładowarkę przeznaczoną dla baterii lipo. Tania za 30 zł do ładowania przez balanser daje jakoś radę, ale lepszy jest kombajn za 100 zł typu IMAX B6 i jego kolony (np Redox Alpha i Beta)

Konkretnie do M4  to 11.1 1200mAh podłużna ładnie wchodzi do bocznych miejsce w kolbie lub prowadnicy. Na przykład ta: https://gunfire.com/pl/products/akumulator-lipo-11-1v-1200mah-15-30c-t-connect-deans-1152207585.html ta ma akurat inny wtyk niż stock specny, ale wtyki t-connect (deans) są najbardziej popularne i warto na takie przerobić replikę.

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz i linki :) na pewno się przydadzą.

      Mam jeszcze 3 pytanka co do napięcia baterii i magazynków. Co do baterii i jej napięcia, jak silnik zamontowany w gb znoszą zbyt wysoki lub zbyt niskie napięcia ? Jest tam zamontowany jakiś regulator ? Sam silnik jest pewnie przystosowany do jednego stałego napięcia i wyższe chyba by mu zaszkodziło ( zmniejszyło jego żywotność) staram się to zrozumieć czysto technicznie, bo o samych silnikach stosowanych w replikach nie mam pojęcia. Drugie pytanko to kwestia magazynków. W hi-cap'ie mieści się sporo kulek ok150-400 wiec nie trzeba ich często dosypywać, a zauważyłem ze wielu graczy posiada kilka magazynków. Czy chodzi tutaj o to że w "trudnych" sytuacjach szybciej jest wymienić, niż podkręcić magazynek? Kolejne pytanko co do kulek. Jakie kulki stosować do repliki 410fps i jakie po downgrade przy 310fps? Chodzi mi o konkretną firmę i wagę, która jest godna polecenia. 

Pozdro :D

 

Link to post
Share on other sites

Nie ma żadnego regulatora. Silniki elektryczne są dość elastyczne. Silnik z baterią o zbyt niskim napięciu nie będzie miał siły naciągnąć sprężyny. Co do maksymalnego napięcia to jest to dla mnie mniej znana sprawa bo nie jest to tak ważne. Na 11.1V silniki chodzą po kilka lat bez problemu, prędzej inne rzeczy w replice się poddadzą niż silnik. Można też co jakiś czas czyścić/wymieniać szczotki silnika. Bardzo mały procent graczy używa nawet nawet 14,8V do jakich chorych setupów. Testowo widziałem repliki nawet z 18,5V ale to tylko ciekawostka, z tego co słyszałem to przy tym napięciu nie wytrzymują już standardowe mosfety, a przy zwykłych kostkach stykowych jest już duże prawdopodobieństwo przepalenia lub stopienia styków.

W skrócie używaj 7,4 lub 11,1 i się tym nie przejmuj.

Co do magazynków to jak się ma więcej niż jeden to są to zazwyczaj magazynki typu mid-cap na ~120 kulek lub low-cap na ~60 kulek. Te już trzeba częściej zmieniać. Używa się ich bo: nie grzechoczą; w grze jest zakaz hi-capów; gracz po prostu lubi zmienić magi. Raczej nie nosi się więcej niż jednego hi-capa.

Dobre kulki to np: G&G, BLS, Specna (nie Core). Używasz takich aby kulka miała jak największą energię. Dla 310 to będzie pewnie 0.20-0.25, dla 410 0.25-0.28. Ale trzeba by sprawdzić dla konkretnej repliki.

Link to post
Share on other sites

Więc. Czy waszym zdaniem M4 od Specny będzie dobrą repliką na początek przygody?. Czy GB V2 da rade? Jakie akcesoria polecacie na początek? kalimatory, lunety, chwyty itd.

I co myślicie o  tej CYMIE parametry ma całkiem przyzwoite i GB V3 

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-cm042a-1152191506.html

Co prawda jest to AK lecz przypadło mi do gustu. Lub

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinu-szturmowego-cm039c-1152193306.html#tabs_58676

Parametry też wydająsię być super i kolba od emki wygląda przyzwoicie w zestawieniu z ak.

 

Edited by Kosa9416
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

Mam już w rękach wspominaną wcześniej replikę Specny sa b02 . Pierwsze wrażenie naprawdę pozytywne. Wykonanie jest na wysokim poziomie jedynie kolba może pozostawić trochę do życzenia, ale za te pieniądze nie można mieć wszystkiego. Nie miałem jeszcze okazji postrzelać (słaba pogoda i dużo pracy) jedynie na sucho w domu. Wczoraj wieczorem znalazłem chwilkę i rozebrałem replikę tzn. wyjęłem komorę HU, lufę, GB nie rozbierałem (gwarancja) Chciałem po prostu zobaczyć jak z tą wyminą sprężyny i mogę stwierdzić że bez pośpiechu zajmie to jakieś 7-10min osobie takiej jak ja, która robiła to pierwszy raz w życiu. 

Mam pytanie co do gumki Hop Up, chciałbym ją wymienić (poczytałem, że przy niższych temperaturach może słabo kręcić i że oryginały to przeważnie lipa) Więc jaką gumkę polecacie, jakiej firmy, może jakieś konkretne linki? 

Kolejne pytanie co do dyszy. Czy żeby ją wymienić trzeba rozbierać GB? Na moje oko jest to konieczne, ale wolę się upewnić. Może od strony sprężyny można wyjąc? To tylko moje domysły :p 

Pozdro.

Edited by Kosa9416
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...