Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam mam kilka pytań na temat mojego planowanego tuningu:

- Dysza od element nwm czy będzie pasować do lufy
- komora hopup prowin 
- tłok z wycięciami 14 metalowych zębów shs 
- zębatki (właśnie nie wiem jakie bo zależy mi na żywotności a shs 18:1 I 16:1 nie ma na polskim rynku) 
-podwójnie doszczeliniona głowica cylindra od shs
- lufa promyk 6,03 363mm
- prowadnica sprężyny shs
- sprężyna to sp110 lub sp 120 od guardera
- gumka hop up zielona g&g 
- łożyskowa głowica tłoka czerwona shs
-  cylinder shs typ 2
- kulki perfect bb 0,25 g&g

-  bateria lipo 11,1

 

Czy ten zestaw będzie do siebie pasował?

Jakie zębatki? 

Która sprężyna guarder sp 110 czy sp 120?

Ilość fps jakie bym chciał to 420-450 fps 

Edited by Valer407
Link to post
Share on other sites

Radzę oddać replikę na serwis jeśli chcesz by była dobrze poskładana.

 

Po tym co napisałeś widać, że nie masz zielonego pojęcia o tym co i jak, wiec sam tego dobrze nie poskładasz. NIKT Ci nie powie czy ten zestaw będzie do siebie pasować bo NIKT tego nie wie. Założenia są ok, uzyskanie 420-450fps jest rozsądne w tej replice, nie nadwyręży to układu. Jednak... wkładanie takiej kasy w budżetową, plastikową replikę jest po prostu głupie. Zamiast tego o wiele lepiej wyszedłbyś kupując nową replikę np. Evolution Airsoft.

TANICH replik się nie TUNINGUJE. Co najwyżej przegląd zerowy i zrobienie podstawowych rzeczy mających na celu zwiększenie żywotności takich jak np. wymiana okablowania+mosfet, doszczelnienie układu, podkładkowanie, smarowanie, wymiana gumki.

 

1. Od kiedy dyszę dobiera się do lufy? Element ma 21,5mm wróżę spore problemy i rzeźbę.

2. Komory PW są wybredne, często wymagają rzeźby

3. Który konkretnie tłok?

4. Zębatki... Pod takiego springa nie ma sensu wymieniać. Jak już to SHS czarne 16:1 lub 18:1 - nie ma? Trudno. Szukaj rebrandów, byle nie Tornado.

5. Głowica cylindra ujdzie

6. Promyk w środku ma lustro czy jest matowy?

7. Po co chcesz zmieniać prowadnicę sprężyny?

8. Sprężyn Guarder'a nie kupuj, pękają, szybko się ubijają i w ogóle ostatnimi czasy to kompletnie lipny wybór. Weź Ultimate 115 lub 125. M115 daje 420fps, M125 450

9. Gumka zielona G&G jest gorzej wykonana niż stare partie, ale nadal potrafi się dobrze uszczelnić i fajnie kręcić. Czy podpasuje? Nikt tego nie wie.

10. Czerwona głowica tłoka SHS - bardzo dobry wybór.

11. Cylinder typ2 być może będzie dobry, być może nie. Zależy od wyników na chrono i tego ile ostatecznie układ będzie pompować powietrza (pojemność robocza).

12. Kulki jak dla mnie zbyt lekkie pod 420-450fps, a marka taka sobie. Bierz 0,3-0,32g BLS - wtedy cylinder typ2 SHS wraz z korektą AOE będzie pompować idealną ilość powietrza - testowałem taki set wielokrotnie. 

Link to post
Share on other sites

Tłok: https://www.taniemilitaria.pl/pl,tlok-z-wycieciami-14-metalowych-zebow-shs,0,3,111,129,7485.html#.W9nOjlPTk0N

Lufa:http://azteko.pl/prometheus-lufa-precyzyjna-603-363mm-m4-m15-p-4309.html

Jaką inną dyszę polecasz? 

Jaką inną firmę do m4 polecasz? 

Ogólnie replikę staram się robić jak najbardziej pod zasięg. 

Edited by Valer407
Link to post
Share on other sites

Ten tłok jest słaby.

Link do lufy nic mi nie da.

Polecam taką dyszę, która będzie pasować.

Polecam M4 markowe.

Zębatek ArmaTech nie miałem, te z oddzielnymi ośkami to rebrand BigDragona - nie warto.

W tej replice wiele nie zrobisz. Jest to kompletnie nieopłacalna inwestycja. Już bardziej opłaca się inwestować w metalową Specnę.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Valer407 napisał:

Ok to tylko lufa i sprężyna ultimate m115 lub 125 oraz gumka hop up.

Trochę za mało, ale na pewno sporo się poprawi.

 

3 godziny temu, Valer407 napisał:

A i jeszcze jedno pytanie jaka będzie dobra gumka hop up która by pomogła w zwiększeniu zasięgu. 

Taka, która się dobrze uszczelni.

 

2 godziny temu, Valer407 napisał:

Która lufa będzie lepsza? 

Delta to nieporozumienie. EG 6,03 jest ok, ale tylko wersja polerowana, a nie matowa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...