Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CYMA M40A5 (CM.700A)


Recommended Posts

Witam, 

Na zagranicznych forach nie znalazłem odzewu. Około 1-2 Miesięcy temu Do TG wpadła odświeżona replika karabinu M40A3 - w wersji A5 (CYMA CM.700 w wariancie A - CM.700A) 

http://www.taiwangun.com/sprezynowe-2/cm-700a-dark-earth-cyma

Posiadam CM.700 z ostatnich dostaw, różniącą się od starszych dostaw tym że nowe maja otwory z przodu stocka, przeznaczone na montaż szyny RIS, dodając oczywiście wagi, jednocześnie moim zdaniem uroku. 

Ma ktoś jakieś informacje odnośnie tego modelu? 

Co wiem od serwisu TG, choć  przyznam że niektóre odpowiedzi były sprzeczne od różnych serwisantów, to są opcje że 1: takowa szyna może kiedyś trafić do sprzedaży, Przez co do 700 można będzie wrzucić taką prawdopodobnie i 2 - magazynek, a raczej atrapa magazynka, która robiła by jakiś użytek choć minimalny i kosmetyczny z "dziury" w 700. Pomimo że dostałem informację że taki magazynek pasował by do Cm.700, to podobno nie planują wprowadzać ich do sprzedaży. 

Części wewnętrzne? Takie same jak w pierwszej wersji? Wg danych jest mniej FPS, ale to może być kwestia samej sprężyny. Tak jak dodawana jest dodatkowa w zestawie. 

Mile widziane dalsze informacje :) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No dobra rozebrałem i poskładałem         1. Atrapa maga otwiera się na zawiasie czyli nie idzie jej wyjąć w całości. Możemy sobie w niej zrobić schowek na coś.                                                                  2. Zespół spustu ten sam tak samo zestaw cylindra oraz łoże  dodano tylko mocowanie na szynę ris.                             3. Tłumik płomienia całkiem fajny ale uwaga skraca bardzo lufę względem cm700. Lufa stock ma 373mm a do końca tłumika ognia wlezie max 490.       4. Komora ten sam nieszczelne dziad. 

Link to post
Share on other sites

no to jestem zaskoczony :p Już tę komorę mogli zmienić nieszczęsną. Też ciekawie moim zdaniem. Mam 700 I na końcu lufy tłumik 150, jest fest długie ,więc krótka lufa 700A połączona z tłumikiem tutaj może lepiej się zgrać.

Szynę można przełożyć do 700? pytam bo zauważyłem że też miałeś do czynienia z poprzednią wersją.. :) no i atrapa - klapkę z pierwszego łoża można chyba zdemontować - jest opcja przemontować tę atrape jakoś? ;)

Kręci mnie przeróbka m40a3 na A5. jak nie da rady do pozostaje DIY
:p trudniej będzie z szyną, stąd zależy na niej mi tam dość bardziej.

Odnośnie pierwszej wersji, do której nawiązałem - masz łoże z otworami na szynę, jak np ja czy starszą dostawę jescze bez nich?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wleciało od Slacker store - tych ruskich na YT, których można kojarzyć z np. poprzedniej cymki (cm.700) napisy ofc mogą pomóc, jeżeli.. no.. z resztą jak to woli :p

z tego wynika że szyna z przodu, jak opisuje że choć ma jakąś "metalową wagę", mimo to magnes nie chwyta. nie jest to raczej jakaś superwytrzymała metalowa konstrukcja, raczej jakiś stop. natomiast atrapa magazynku już magnes łapie.

 pytałeś jeszcze o tłumik płomienia. wg. filmiku jest chwycony śrubkami imbusowymi jak HU. jednak po poluzowaniu i odkręceniu na końcu lufy ukazuje się gwint. jednak mimo że wygląda jak standardowy, nie jestem w stanie odpowiedzieć 100% bo ni panimaju

Edited by EszOzwierz
Link to post
Share on other sites

w obu? fest pech :o 
Pytałem o przednie szyny czy będą w ofercie TG
"Witam, powinny być dostępne ale aktualnej daty nie znam."

Myślę że pasowały by te same co do MCM700X, czy VCF, jednak szczerze przyznam wygląd wyglądem, ale 3/4 ceny repliki, jako cebulaczkowi nie widzi się wydać na coś co nie wpływa specjalnie na performance repliki :v

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, MavericFour napisał:

Doszły do mnie dwie sztuki :) Szyny są metalowe, jakieś aluminium, ładnie widać obróbkę CNC.
W obu replikach były pęknięte oringi od docisku hopa, już i tak zrobiłem w obu TDC moda

Brzmi dobrze ten TDC zawsze kiedy o nim słyszę, btw moją gumkę w 700 też już atomy w jednym punkcie trzymają ;p
Wiem że jest filmik odnośnie tego i w ogóle, jednak moje pytanko - czy masz jakieś protipy na nawiercanie/miejsce nawiercenia czy coś?

Link to post
Share on other sites

Przykleiłem do lufy taśmę malarską i odrysowałem na wysokości otworu do którego przykręca się komorę linie dookoła lufy, później suwmiarką obmierzyłem odległość z komory hu i naniosłem ją w kilku miejscach od wcześniej wyrysowanej lini na lufie, później za pomocą niesprężystego sznureczka wymierzyłem obwód lufy w miejscu nawiercenia, przeciąłem sznureczek w pół dzięki czemu mogłem wyznaczyć w miarę precyzyjnie miejsce wiercenia " po drugiej stronie" lufy. Udało mi się to zrobić dwa razy, więc w miarę powtarzalny proces jest 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie widzę że trafiłem na profesjonalistów choć na troszkę inny temat choć wyciągnąłem go z tytułu o cymie choć ja mam Cm703, i problem mam że ślizgacz ami do cylindra jest jakiś sposób dorobienia bo chce wymienic cylinder ale nigdzie nie mogę znaleźć lepszego cylindra o średnicy 24 jak stokowy a wszystkie dedykowane do l96 maja 22mm pleese nie potrafię ogarnąć tego tematu jak możecie to napiszcie coś dzięki z góry 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...