Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luźna komora hop-up VFC


Recommended Posts

Witam. Od niedawna stałem się posiadaczem repliki Avalon firmy VFC, ogólnie bajka, poza faktem, że komora hop-up rusza się na boki, czytaj ma spory luz pomiędzy wypustkami stabilizującymi na komorze a rowkami w lufie zewnętrznej, przez co zależnie od tego w która stronę, (w prawo czy w lewo) docisnę magazynek to w tą stronę zakręcają kulki na końcu trajektorii. Postanowiłem jakoś ten luz zniwelować, tak więc cieniutkimi paskami taśmy izolacyjnej okleiłem równomiernie wypustki na komorze i super, komora po włożeniu do lufy zewnętrznej siedzi pięknie i nic się nie rusza, tyle że występują wtedy dublety (2 kulki za jednym wystrzałem, co jakiś czas). No i tu moje pytanie, co jeszcze mogę poradzić na ten luz, bez konieczności wymiany komory? Może podkleić wyłącznie od spodu lub analogicznie wyłącznie od góry? Z góry dziękuje za wszelką chęć pomocy! ;)

Link to post
Share on other sites

Nie szczelniej. Mocniej i osiowo bo docisk odbywa się wzdłuż lufy, wzdłuż osi. Dzięki oringom możesz bez problemu ustawić komorę w odpowiednij pozycji przód<>tył aby kulki były podawane, była szczelność jak i magazynek w ogóle pasował. No i docisk... daj tyle oringów na lufę, dosuń je do komory tak aby przy składania upper'a i lower'a był lekki opór, ale tak aby bez większych problemów wbić przedni pin.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
W dniu 5.11.2018 o 22:47, wallop napisał:

Nie szczelniej. Mocniej i osiowo bo docisk odbywa się wzdłuż lufy, wzdłuż osi. Dzięki oringom możesz bez problemu ustawić komorę w odpowiednij pozycji przód<>tył aby kulki były podawane, była szczelność jak i magazynek w ogóle pasował. No i docisk... daj tyle oringów na lufę, dosuń je do komory tak aby przy składania upper'a i lower'a był lekki opór, ale tak aby bez większych problemów wbić przedni pin.

Dzieki mistrzu, działa ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...