Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

głowa cylindra pod wyciszona głowice tłoka


Recommended Posts

A po cholere Ci to wiedzieć? Znasz JAKĄKOLWIEK tzw cichą głowicę cylindra do której nie można wsadzić jakiejkolwiek płaskiej głowicy tłoka? JEDEN PRZYKŁAD? 

Cholernie się mądrzysz. Coś tam może i wiesz (nie weryfikowałem) ale ego to Ci wypierdoliło chyba na księżyc. Thor przy tobie to nieśmiała, zakompleksiona trzynastolatka. Ogarnij się kapkę :D. 

Promek:
Tak, możesz wsadzić. Inna sprawa czy akurat takie połączenie jak planujesz da dobre rezultaty ale możesz. 

Link to post
Share on other sites

Ojoj, kolejny e-napinacz :D

 

To montuj płaskie głowice tłoka do wyciszonych głowic cylindra. Czekam na info jak pójdą Ci zęby na tłoku/tłokowej, pęknie szkielet czy replika będzie głośno strzelać do momentu, aż wszystkiego szlag nie trafi :D

NIE doradzaj jak nie masz pojęcia.

Pod taką głowice cylindra, płaska głowica tłoka nie będzie współgrać.

 

f-shs-wyciszona-glowica-cylindra-gb-v3.j

 

Pod taką głowicę cylindra, płaska głowica tłoka będzie współgrać.

250px_deep-fire-glowica-cylindra-bore-up

 

Teraz po kolei, aby sprostować przedmówcę:

omonon, słyszałeś o korekcie AOE tłoka? To jedno. Głowice wyciszone inaczej układają się na wyciszonej głowicy cylindra przez co tłok jest w nieco innym położeniu. Po zamontowaniu płaskiej głowicy pod w/w pierwszy przykład niestety, ale prędzej czy później nastąpi crash. Poleci zębatka tłokowa, może i wszystkie zębatki. Może i poleci tłok. Poza tym replika będzie miała cholernie metaliczny, głośny dźwięk wystrzału a samo uderzenie tłoka nie będzie prawie w ogóle amortyzowane. Nie wiemy jakimi konkretnie głowicami dysponuje autor.

Przy drugiej głowicy jest już nieco lepiej, ale nadal nie idealnie. W sumie tutaj ustawienie tłoka wychodzi "typowo" jak w każdej stock replice (prawie, bo niektóre repliki mają to poprawione np. Krytac).

Rozwiązanie w obu przypadkach jest dość proste. Albo podklejamy pod fabryczny zderzak coś co spowoduje cofnięcie się tłoka do tyłu, a tym samym pozwoli na skuteczne jego zamortyzowanie lub... wymieniamy cały zderzak na nowy o odpowiedniej grubości i twardości. Pierwsze rozwiązanie to imo januszostwo, ale działa i replika nie padnie po pierwszym strzale. Najlepiej wrzucić odpowiedniej grubości i twardości (zależne od mocy springa) zderzak dedykowany do danej głowicy i po problemie. Wtedy można używać zarówno głowic tłoka wyciszonych jak i płaskich. Wsio ;)

Link to post
Share on other sites

No to skup się panie znawco:

w każdej gł cylindra "cichej" guma wystaje "nad" powierzchnię metalu. W tej co wrzuciłeś też. Do każdej można wrzucić płaską głowicę tłoka. Po drugie: nie pytał o AOE tylko czy może zamontować. Nie pytał o dźwięk. Nie pytał o nic na temat czego się produkujesz. I owszem, może będzie do dupy ale może se zamontować. 

Produkujesz w ogóle jakieś absurdalne ilości akapitów w odpowiedzi na pytanie na które odpowiedź zajmuje coś około dwóch linijek... 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Overek97 napisał:

Omonon ile złożyłeś replik w zyciu xD albo inaczej ile razy złożyłes poprawnie replike?

Overek, nie ma sensu serio... potem się ludzie dziwią czemu repliki padają jak słuchają rad z dupy wziętych :D 

Ja tu udzielam kompleksowej odpowiedzi, pomagam jak mogę, dzielę się wiedzą za free mówię na co trzeba zwrócić uwagę, co i jak, z czym się je, ale i tak źle bo jak ja w ogóle śmiem kogoś krytykować, dopytywać i doradzać. Trzeba jeszcze rozróżnić wygórowane ego od konstruktywnej krytyki popartej doświadczeniem w składaniu replik i testowaniu części. A zakładanie tematu i pisanie czegoś w stylu "czy głowica płaska będzie pasować do głowicy wyciszonej?" nie podając przy tym ani marki, ani modelu i NAWET nie pisząc tego poprawnie bo w nazwie tematu jest mowa o wyciszonej głowicy tłoka, a potem chodzi o płaską, aluminiową :D No to ehhhh WTF?! Jak dla mnie to lenistwo i ignorancja. Ludzie myślą, że będziemy się domyślać o co chodzi.

omonon, wiesz.... taka odpowiedź w stylu "tak/nie będzie pasować" to ignorancja autora tematu i tyle. Odpowiedź na odwal się. Tym co napisałeś prędzej mu zaszkodzisz niż pomożesz. TU chodzi o pomoc i zrobienie wszystkiego co się da aby autor tematu POPRAWNIE poskładał replikę. Masz dać mu wybór, co wybierze to jego sprawa. Masz mu dać kilka możliwych rozwiązań jego problemu, pokazać w jaki sposób coś ma zrobić, dlaczego tak, a nie inaczej i z czym wiązać się będzie każdy wybór i jaki będzie tego efekt. Powstaje swego rodzaju drabinka, łańcuszek bo jakby nie patrzeć cały mechanizm jest ze sobą ściśle powiązany i taka głowica tłoka i cylindra ma wpływ na wiele rzeczy takich jak zachowanie osiowości, odgłos wystrzału, wynik fps, praca zębatek, AOE, pojemność cylindra, kalibracja, JC, naprężenia, żywotność i pewnie sporo innych rzeczy, które na ten moment do głowy mi nie przyjdą.

Moje "produkowanie się" w żaden sposób mu nie zaszkodzi, a jedynie może pomóc dając jakąś namiastkę tego z czym się spotkał i jak wygląda jego problem z perspektywy nieco bardziej doświadczonej osoby. NIE UWAŻAM się za fachowca, specjalistę czy alfę i omegę. NIGDY tak o sobie nie mówiłem, ani nie pisałem.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...