Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przewoz replik kurierem.


Recommended Posts

Witam. 

Szybko i na temat. Mieszkam w Hiszpani i mam reliki w Polsce i w Anglii. Jak je najbezpieczniej przetransportowac do Hiszpani? Zlozone czy w czesciach ? Kurierem czy jest jakis specjany transport ?

Trzeba informowac kuriera co wiezie czy nie trzeba sie tym przejmowac ?

Dzieki za pomoc i przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z pracy i nie mam polskich ustawien.

Pozdrawiam.

Tomasz    

Link to post
Share on other sites

Najlepiej spytaj kogoś z Hiszpańskich graczy, jakie dokładnie są przepisy odnośnie replik.

Z tego co się orientuje to w Hiszpanii każda replika musi być zarejestrowana i chyba nawet trzeba przejść badania psychologiczne?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Dzieki.

Z tego co sie dowiedzialem do uzywania replik to tak. trzeba je zarejestrowac. Co do posiadania w domu bo narazie o to mi chodzi, podobno nie potrzeba zadnych papierow. Narazie chodzi mi o sam przewoz a potem bede patrzyl na ich rejestracje. 

Link to post
Share on other sites

No na logikę. Gdybym wysyłał swoją snajperkę to bym ją złożył, wsadził w karton, uszczelnił w kartonie styropian czymś, by nie latały części, owinął karton folią itd. itd. Moim zdaniem bezpieczniej jest wysłać replikę rozłożona.

https://www.airsoftguns-europe.com/shipping

Wysyłają DPD czy GLS

 

https://www.airsoftstation.com/international-shipping-restrictions-policies/Hiszpania

 

Hiszpania

Restrykcje: Tak
Opis restrykcji: Broń wymaga rejestracji w momencie posiadania.
Lasery czy noktowizory są zabronione.
Wymagane zezwolenie: Tak
Wszystkie bronie ograniczone: Nie

Akcesoria ograniczone: Tak
 

https://en.wikipedia.org/wiki/Legal_issues_in_airsoft#Spain

Cytat

Weapons transport
To carry and use weapons of the fourth category, they must be documented individually by a weapon card according to article 105 of the Weapons Regulation.
Articles 146, 147, 148 and 149 of said Weapons Regulation also apply.

Mam nadzieję, że udało się pomóc :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

Chciałbym odświeżyć troszkę temat i zapytać jak wygląda sprawa wysyłki z UK do Polski?? 

Może ktoś już to przerabiał ?!

Sprowadzam się do pl i chciałbym przesłać swoje zabawki ale boje się żeby się nie zawieruszyly gdzieś na granicy. A z kolei znajomemu kurierowi nie chce "świni" podkładać żeby nieświadomie zabawki przewoził i się tłumaczył na granicy jak by się ktoś przyczepił.

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...