Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jaka replika?


Recommended Posts

Do będzie dobry wybór.

Nic nie musisz zmieniać na początku. Możesz, jeżeli sam potrafisz, wymienić wtyczkę na deans.

Weź replikę na strzelankę i baw się dobrze. Jak już złapiesz bakcyla i będziesz miał kasę na tuning to standardowo: kable + mosfet, dysza, gumka, a potem "sky is the limit". Poczytaj temat o tuningu tej repliki.

Bardzo podoba mi się ten chwyt pistoletowy, jak będziesz może wymieniał to daj znać ;)

Wie ktoś czy można gdzieś taki kupić? MOE K2?

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Valer407 napisał:

Trzeba wymieniać komorę hopup lub coś innego? Czy wystarczy tylko flathop oraz wymiana lufy, zamiany wtykow na deans oraz kupienie mosfetu? 

Najlepiej postrzelaj, zanim coś wymienisz. Flata oczywiście możesz zrobić tak jak i kable, ale komora nie wymaga wymiany. Siedzi gdzie ma siedzieć i jest szczelna niezależnie jak wsadzisz maga. 

Lufę najpierw przetestuj, moja była lepsza niż nie jedna "precka". Rzekomo jest to 6.01, ale w to nie do końca wierzę bo zmiana na PDI 6.01 40 mm dłuższą dodała mi 20 fps.

Celowo na pierwszą strzelankę poszedłem tylko ze zmienioną gumką i w sumie pewnie bym nic więcej nie ruszał, gdyby nie to, że wszystko muszę mieć po swojemu :D

Wrzucam parę zdjęć żeby ukazać jak replika się starzeje. Na ostatnim zdjęciu to przetarcie warstwy lakieru.

No i jeszcze kwestia: mimo że to bardzo fajna replika to czy jednak 1500 zł to nie trochę za dużo.

IMG_20181220_184554 (Copy).jpg

IMG_20181220_184521 (Copy).jpg

IMG_20181220_184530 (Copy).jpg

IMG_20181220_184514 (Copy).jpg

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Ciapciak napisał:

Lufę najpierw przetestuj, moja była lepsza niż nie jedna "precka". Rzekomo jest to 6.01, ale w to nie do końca wierzę bo zmiana na PDI 6.01 40 mm dłuższą dodała mi 20 fps.

Wystarczy, że lufa jest inaczej wykończona i już są inne fps'y. To co jest w środku jest równie ważne jak to co na zewnątrz lufy - jakość, średnica i wykończenie. Samo inne ułożenie lufy w komorze czy minimalnie przesunięte wcięcia na klips komory i już może być inaczej.

 

16 minut temu, Ciapciak napisał:

No i jeszcze kwestia: mimo że to bardzo fajna replika to czy jednak 1500 zł to nie trochę za dużo.

I tak i nie. Krytac kosztuje 1800-2000, wersja LMG 2500zł i też nie jest wart takiej ceny. EA-Dytac dorwiesz za 1100-1200zł i to jest odpowiednia cena. G&P też potrafi sporo kosztować, a kupa w środku.

Link to post
Share on other sites

Chwyt pistoletowy, chwyt przedni? Czy może polimerowe osłonki na chwycie przednim z tym stoperem na palec?

Pistoletowy ma, wydaje się, standardowy montaż. 

Przedniego nie ściągałem, ale zakładam, że jak każdy ten też da się zdjąć.

Te okładziny ze stoperem przychodzą osobno zapakowane tak jak i kilka dodatkowych elementów (celownik, chwyt przedni skośny, jakieś tam piny i inne duperele). Przykręcasz sobie jak Ci pasuje. 

Link to post
Share on other sites

Witam, zdecydowałem się napisać w tym temacie. Nie chciałem zakładać nowego... bo jest ich mnóstwo. Forum zacząłem czytać sporo wcześniej zanim się zarejestrowałem. Niestety im więcej czytałem opinii o replikach tym większy galimatias mam w głowie. Zatem bardzo proszę o wyrozumiałość... Poszukuje swojej pierwszej repliki na "strzelanki" w lesie, powiem szczerze że najbardziej podobają mi się M4-ki i swój wybór chcę ograniczyć tylko do tego. Budżet jakim dysponuję to max 800zł (zdaję sobie sprawę że to niewiele) i za tę kwotę oczekuję zakupić coś w miarę sensownego co po wyjęciu z pudełka nada się do "zabawy". Wystrzegam się się replik plastikowych (garbox) Bardzo proszę o Wasze ( jako osób mających doświadczenie i wiedzę ) opinie co za te pieniądze mogę nabyć ... np. Specna Arms itp...

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wallop napisał:

Temat wałkowany milion razy. Evolution Airsoft.

Dziękuję za odpowiedź... zdaje sobie sprawę z tego iż temat był wałkowany wielokrotnie, tylko tak jak napisałem Im więcej czytałem tym bardziej ciężko mi było na coś konkretnie (producent) się nastawic. Wallop czy masz może konkretnie jakiś model tego producenta na myśli w tej kwocie ? 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Panowie, jest rok 2021.

Jaką replikę za 1500 obecnie polecacie? Interesują mnie M-ki.

Nie mam ochoty robić dużego tuningu. Fajne gdyby replika miała docelowo 400-450 FPS.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edited by kciuk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...