Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kulka jedna raz dwie razem o co chodzi??


Recommended Posts

Bo do lufy wskakują dwie kulki zamiast jednej. A dzieje się tak z bardzo różnych powodów, ale często jest to związane z wymianą części które mają kontakt z kulka przed oddaniem strzału: komora hop-up, gumka hop-up lub dysza. To bardzo upierdliwa usterka, ale da się jej pozbyć.

1. W jedenej replice u mnie po zmianie gumki hopup krabinek zacząła walić dubletami. "nowa" gumka miała luźniejszy kołnierz i nie zapobiegała wchodzeniu kulek do lufy. Tu masz film który pokazuje w czym problem 

 

Wymiana rozwiązała problem.

2. W innym karabinku problem był taki, że magazynki siedziały dość luźno w gnieździe i każde dotknięcie magazynka góra-dół (np oparcie magazynkiem o ziemie przy strzelaniu z leżącej) sprawiało, że dodatkowa kulka była wciskana do komory i leciał dublet, a następne strzały były normalne, aż do kolejnego dotknięcia magazynkiem o coś. Podkleiłem zatrzask magazynka w replice kawałkiem blachy i zmieniłem też gumkę na inną (żeby od razu wyeleminować problem jak wcześniej). Problem rozwiązany.

3. To dotyczy chyba tylko rodziny AK. Przez przypadek zamieniłem komory do dyszy w standardzie 20,7mm z tą klasyczną (19,7). Spadek fps był oczywisty bo dysza była za krótka, ale leciały też dublety na singlu.

4. W jeszcze innym AEGu powymieniałem części i też zaczął strzelać dubletami. Nie chciało mi się męczyć z rozkładaniem i wymienianiem części aż do skutku, więc poszedłem na łatwiznę i nawierciłem komorę tak jak to opisuje gostek na tym filmiku

 Oczywiście nie polecam tej metody jak nie masz wyczucia i umiaru. I nie wierci się wiertarką, tylko trzymając wiertło ręką.

Na początek polecam zobaczyć jak gumka w twojej replice zatrzymuje kulke na kołnierzu, czyli test jak na pierwszym filmie.

Edited by Zachar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...