Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AUG CLASSIC ARMY A2 FULL TUNING


Recommended Posts

Witajcie.

Zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych już użytkowników tego forum w tematyce serwisu  i tuningu replik.

Otóż mam moje cacko jakim jest AUG w wersji A1 od Classic Army z frontem od A2.

Poprzednio miałem JG ale w końcu udało się wyrwać CA i przełożyłem części z gb JG do CA i teraz czas zacząć mały tuning.

Obecnie mam tak:

Gearbox: Classic Army

Tłok: SHS niebieski stara seria 14 zębów

Cylinder: od bore up guardra

Głowica łoka: od bore up guardera

Głowica cylindra: Miałem od guardera ale po włożeniu do gb CA nie pasuje i mam hurricane

Zębatki: Helikale jakieś mocne 100:300

Łożyska: 7mm kulowe

Spring: 140 guarder

Dysza: Deep fire podwójnie uszczelniona aluminiowa

Lufa: Promyk 590mm 6.03

Komora: G&P do auga

Zrobiony flat na gumce promyka chyba czarnej

Co zamierzam uzyskać i czemu chce jeszcze tam coś grzebać ? Mam obecnie jakieś 460 fps a chciałbym podejść coś pod 500-520 max na kulkach 0.36-0.40

Aktualnie zasięg mam przyzwoity myślę ze okolice 50 m ale niestety nie zadowala mnie to.

 

Kupiłem już nowego springa M140 guardera bo tamten miał dobre kilka lat.

Planuje kupić nowy cylinder Guardera bo mój ma już rysy spore w środku.

Chciałbym zrobić coś też z tą głowicą cylindra, ewentualnie przypiłować jakoś bo ta guardera jest podwójnie doszczelniona i wszystko ciasno siedziało  a ta hurricane w chuja cos wali.

Co polecacie za części dobrać na taką maszynkę ? 

Ludzie piszą że ponoć dobre połączenie szczelności dysza z komorą to gumka madbulla niebieska i dysza guadera czarna.

 

Edited by Stefan(kiedyBL)
Link to post
Share on other sites

Nie to że nikt nie chce pomóc. Nie jest to zbyt popularna replika. Jakbyś zapytał o AUGa od GFC / APS to mógłbym pomóc.

Tak ogólnie to SP140 Guardera na bore-up i tylko 460 fps to coś bardzo mało. Stara sprężyna? Jakaś nieszczelność? Dużym problemem w AUGu jest usztywnienie GB, tutaj traci się sporo fps, jak robisz DMR to trzeba z tym coś przede wszystkim zrobić. Ale nawet z tym Ja na SP150 mam 530 fps, gdzie w M4 czy AK wychodzi z tego po 560 fps.

Polecam też nie bawienie się w boreupy. Kiedyś to wsadzałem wszędzie, ale jest za duży problem z dopasowaniem części. Różni producenci do siebie nie pasują, a czasem jest też problem z włożeniem bore-up'a do GB jak u Ciebie. Szkoda czasu. Standardowe dadzą kapkę mniej fps, ale jest o wiele większy wybór dobrych części.

Możesz spróbować komory AirSoft Pro. Choć nie lubi się ona z niektórymi gumkami. Na jednej miałem wszystko ok, na innej w ogóle nie chciała pobierać kulek.

W dniu 14.11.2018 o 09:53, Stefan(kiedyBL) napisał:

Aktualnie zasięg mam przyzwoity myślę ze okolice 50 m

Rozumiem że chodzi tutaj o kartkę A4 czy coś?

Miałeś może okazję porównać AUG od CA do AUG od APS? Chodzi mi o wykonanie zewnętrzne. Bo APS jest o wiele fajniejszy zewnętrznie od JG, ale z CA nie miałem okazji porównywać.

Link to post
Share on other sites

450fps to górna granica stabilności mocy  dla budy od auga wstawiając mocniejszą spreżyne fpsy Ci nie wzrosną bo szkielet będzie gubił szczelność . 

50m zasiegu przy ponad 400fps to mizerny wynik . 

Guarder 140  czy Element 135  lufa 509mm dobrze poskładany set bez borka już daje ci ~500 . 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Po dłuższym urlopie wracam do tematu. 

Jeżeli chodzi o zasięg to nie mierzyłem go dokładnie tylko na oko. Generalnie jak chodzimy na jakieś większe akcje to ludzie się dziwią jak ten aug ma taki zasięg. W takim razie myślę, że śmiało mogę stwierdzić, że jakieś 70 metrów będzie.

Chciałbym zaznaczyć, że mają HP lub dobre sprężynówki. Mowa tutaj oczywiście o snajpach lub para snajpach. 

Generalnie mam auga od JG i CA i róznica w wykonaniu ogromna. Stabilność GB uzyskana dzięki zmodyfikowaniu płytki GB i dodatkowo boki wypchane specjalną wygłuszającą pianką. Ma ona dwie zalety, wygłusza i stabilizuje. Dosłownie słychać tylko jakbyś splunął. Świst i nic więcej. Sprężynówki nawet głośniej chodzą.

 

A co do części to mam zakupione M140 Guardera i zobaczymy co to będzie. Nie chce na siłę pchać 150 mimo że szkielet to spokojnie wytrzyma. Plus zakupiłem od modify ten tłok tytanowy(ten najdroższy), dodatkowo silnik lonex jeszcze tam siedzi.  Jest jeszcze problem z lekko porysowanym cylindrem, ciężko teraz gdziekolwiek kupić sam cylinder od Guardera.

Wracając do tego, że lepiej złożyć go inaczej i bez bore up. Tylko jest jeden problem. Jak ja mam lufę 595 to nie będzie pojemność cylindra pasowała a do takiej lufy jednak jest potrzeba Bode Up typ 0.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...