Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LCT AS VAL zacięcia kulek na Promyku


Recommended Posts

Witam! Mam dosc nietypowy problem dla posiadaczy tej repliki - po zmianie na promyka replika zaczyna zacinac wszystkie kulki jezeli tylko zmienie gumke na inna niz stock. Testowalem na niebieskiej lay lax, systema energy, zielona g&g bez skutku. Mimo marnego stanu stockowej (ledwo co da sie ja normalnie zmiescic w komorze, strasznie sie rozciaga) tylko ona dziala prawidlowo. Martwi mnie ten problem ze wzgledu na zly stan gumki i mozliwa nieszczelnosc repliki. Jest jakies wyjscie z tej sytuacji?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wallop napisał:

Jeśli na stock gumce jest wszystko ok to problem nie leży w lufie, a w gumce. Kup kilkanaście gumek i dopasuj odpowiednią.

Jasne. Kup sto gumek wydaj worek kasy i rozbierz i złóż sto razy replikę. A na pewno znajdziesz tą właściwą. I to pisze człowiek który rzekomo już tyle różnych marek replik serwisował. Jak zwykle. Zero konkretu. 

Ramboss. U Ciebie najwyraźniej chodzi o to że kołnierz gumki wystaje za mocno w komorze. Spróbuj to wyregulować oringami na lufie, podkładkami czy słabszą sprężyną. Czy co tam masz na lufie. I wszystko. Rozumiem że mówisz o zacinaniu się na semi ?

 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Rych33 napisał:

Jasne. Kup sto gumek wydaj worek kasy i rozbierz i złóż sto razy replikę. A na pewno znajdziesz tą właściwą. I to pisze człowiek który rzekomo już tyle różnych marek replik serwisował. Jak zwykle. Zero konkretu. 

W przypadku doboru gumki mam polecać tak jak Ty różowego Maple Leaf, a potem czytać, że osoba której to poleciłem ma problem z podawaniem kulek? :D

Nie wiadomo jaka gumka podpasuje w tym egzemplarzu repliki. Nie da się być konkretnym. Nie jestem Tobą, aby każdemu wciskać to co MI podpasowało w MOJEJ replice PO TUNINGU.

6 minut temu, Rych33 napisał:

Spróbuj to wyregulować oringami na lufie

Jakiś czas temu hejtowałeś mnie za to, że daję o-ringi na lufę :D No ale chociaż się czegoś nauczyłeś.

 

14 minut temu, Rych33 napisał:

Ramboss. U Ciebie najwyraźniej chodzi o to że kołnierz gumki wystaje za mocno w komorze. Spróbuj to wyregulować oringami na lufie, podkładkami czy słabszą sprężyną. Czy co tam masz na lufie. I wszystko. Rozumiem że mówisz o zacinaniu się na semi ?

Jeśli kołnierz wystaje w komorze to na nic zda się odsunięcie komory od szkieletu. Spowoduje to najprawdopodobniej problem ze szczelnością.

Jeśli rzeczywiście jest to problem z wystającym kołnierzem (w co wątpię) należy delikatnie, dosłownie o włos wysunąć lufę z komory tak aby gumka nieco się cofnęła. Większość ludzi dociska lufę z gumką do samego "dna" komory co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Montaż gumki jest bardzo istotny tak samo jak jej dobór.

Link to post
Share on other sites

Ja nigdy się nie wypowiadam że Maple Leaf, albo modyfi, albo promyk to jest syf. Jak to Ty lubisz oceniać. Tylko jak wiem, jak coś wypróbowałem to piszę jak jest. A nie jak ty raz piszesz że dystanser Modyfi jest ok. A za tydzień piszesz że to syf. Nie chcę mi się szukać i nie chcę mi się z Tobą gadać.

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie mówiłem, że dystanser Modify jest dobry - dobra jest jedynie gumka, dystanser to syf. Myślę, że powinieneś zacząć czytać ze zrozumieniem.

Jeśli jakaś gumka jest syfem jak np. niebieski Prometheus to o tym mówię. Gumki Maple Leaf i Modify są bardzo dobre.

 

To, że wypróbowałeś gumkę w swojej replice, którą tuningowałeś nie znaczy, że ta gumka będzie pasować w innej replice stock czy tuningowanej. Polecanie każdemu tego samego jest ignoranctwem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...