Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Diy Bullpup 40mm


Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu (ze 2 lata z ogromnymi przerwami) buduję granatnik na standardowe w asg granaty 40mm. Materiał to głównie pcv z uwagi na to, że jest proste w obróbce , tanie i łatwo dostępne. Mimo, że konstrukcja jest (jak to w naszych granatnikach) prosta jak budowa cep i sama budowa nie wymagała wiele czasu żeby dojść do obecnego wyglądu "prototypu", to inne projekty lub obowiązki doprowadził do tego, że prosty projekt był mało przez ten czas "modernizowany". Ostatnio posiedziałem przy nim chwilke , znalazłem granat na dnie szafy i potestowałem. Strzela / działa. Teraz tylko musze posiedzieć nad kosmetyką i zatrzaskiem lufy. Fotki granatnika podsyłam teraz a filmik z działania za jakiś czas.

1543000516634-1790238360.jpg

1543000557890-569283810.jpg

Btw mechanizm zbijaka granatu będzie 2-3x krutszy, biała obudowa zostanie wymieniona (prawdopodobnie) na aluminiowy ceownik. Granatnik dostanie montaż w standardzie ris i będzie montowany jak standardowy m203 pod lufą. Przy spuście będzie szyna ris na dowolny chwyt w tym standardzie (docelowo afg magpula). Oczywiście ostatecznie granatnik będzie czarny. Bardzo uproscił by prace druk 3d ale niestety nie mam środków i dojścia więc pozostaje mi brzeszczot i inne proste narzędzia, no cóż tak też można jak widać ;) .  W razie pytań moge mieć problem, żeby odpowiedzieć odrazu (zaś brak czasu ;p i piszę z aktualnie telefonu, który ma ograniczone możliwości), pozdrawiam

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...