Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Którą replikę do CQB


Recommended Posts

Biorąc pod uwagę aktualne promocje. W granicach 1000 zł. +. To która z tych byłaby lepsza ?

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-arp-556-1152217472.html

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-trident-pdw-1152207989.html

A może jakaś inna w podobnej cenie. Generalnie chodzi o wygląd, wykonanie i spasowanie. Może jeszcze niezawodność. Chociaż to pojęcie względne. Ale jak ktoś miał do czynienia z tymi replikami. To będę wdzięczny za podzielenie się wrażeniami.

Link to post
Share on other sites

ARP556 na Taiwangun stoi po 1150zł

http://azteko.pl/gg-replika-karabinka-arp-556-p-19560.html

 

ARP556 to GC16, ten sam gearbox w środku, spasowanie itp. Jak dla mnie bardzo dobra replika, jednak gearbox w mojej opinii należałoby nieco podrasować aby miało to prawo działać długo bez awarii z wysoką kulturą pracy. 

 

Na Twoim miejscu brałbym Krytac'a. Lepsza komora hu, lepsza głowica tłoka i cylindra. Fabrycznie zamontowany miękki zderzak. IMO lepszy silnik. Standardowa kostka stykowa z mosfetem, która jest mniej zawodna niż układ ETU w G&G. Lepsze są również zębatki + są to zębatki samopodkładkujące. Dodatkowo w Krytacu masz system QSC, a sam szkielet jest wytrzymalszy.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites
  • OFF locked and unlocked this topic

No jak bym nie wiedział. Dobra. Dzięki za porady. Miałem nadzieję że ludzie którzy jakiś czas obcują z tymi  replikami. Mogą coś więcej  powiedzieć. To co mają lepsze czy gorsze. To wiem. Ale jak te repliki w dłuższym intensywnym użytkowaniu się sprawdzają ? 

Link to post
Share on other sites

Skoro to GC16 to tak samo jak GC16.

Skoro to Krytac to tak samo jak Krytac.

Te same części... wszystko jest to samo. Różnice są kosmetyczne, tylko w wyglądzie. Zadałeś dość ogólne pytanie, nie wiem co wiesz, a czego nie. Obcuję z tymi replikami codziennie, miesiąc w miesiąc dostaje nowe sztuki na serwis. Napisałem dość sporo o tych replikach w wielu tematach. Tutaj też co nieco, jak się sprawują, co jest dobre, a co nie.

Krytac>GC16

Link to post
Share on other sites

To że G&G ma ETU a Krytac jakiś swój mosfet. To mi zupełnie nie stanowi. Bo i tak docelowo zainstaluję Perun V2 Optical do którego się przekonałem bo ma wszystkie opcje których oczekuję po dobrym układzie i jeszcze więcej. Właściwie jedyny dylemat to te 200 zł różnicy na korzyść G&G. Ale pal licho te 200 zł. Replika będzie jakiś czas ze mną i ma cieszy oko jak sięgam po nią. Dla mnie akurat jest to ważne.

Edited by Rych33
Link to post
Share on other sites

Zarówno w Krytacu jak i G&G masz trochę rzeczy do wymiany. IMO W G&G więcej bo do wymiany leci tłok, głowica tłoka, głowica cylindra, dysza. Układ ETU jak sam mówisz będzie zamieniony na Optical'a, więc to większego znaczenia nie ma. Cała reszta jest ok, zębatki w G&G są bardzo dobre. Silnik niby mocny i szybki, ale potrafią się w nim wyrwać blaszki.

W Krytacu tłok i dysza, reszta od biedy może zostać.

Wiadomo w obu replikach dopasować wypadałoby oringi, sprawdzić podkładkowanie, przesmarować itp. Ale to typowy zabieg serwisowy dla każdej repliki. Obie repliki spasowanie są na takim samym poziomie jednak jak wyżej wspomniałem - osobiście brałbym Krytaca ze względu na QSC i rotacyjną komorę. Silnik według mojej opinii także jest lepszy.

Link to post
Share on other sites

Gdyby była to bym zauważył :D Była tam zwykła plastikowa, szara G&G z zielonymi pokrętłami. 

/edit

Teraz patrzę w necie i rzeczywiście siedzi tam rotacyjna... Być może też inny gearbox. Z tego co widzę siedzi tam ta sama komora co w w 556WH czyli możliwe, że jest to jakaś nowsza wersja z gearboxem G2. W przypadku repliki, którą ja miałem siedział tam zwykły gb typowy dla serii gc16 ze zwykłą komorą.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Tak szukam, szukam i zainteresowało mnie takie coś :  https://gunfire.com/pl/products/replika-subkarabinka-r5c-czarna-1152207770.html 

No bo tak. Wygląd mi pasuje. Wykonanie wydaje się przyzwoite. Typowy gearbox. Chyba ? Bo np. w Kryatec są pewne problemy z zainstalowaniem mosfetu Perun. 

Ma ciekawie rozwiązane umiejscowienie baterii w tłumiku. I to dość sporej. 

Ma ktoś tą replikę ? Jakieś opinie ?

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...