Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jakie zmiany w stockowym G&P USMC M4 CQBR


Recommended Posts

Witam szanowne grono użytkowników,

 

Jestem szczęśliwym (tak mi się wydaje ;) ) posiadaczem tej oto repliki:

https://www.militaria.pl/g_p/karabinek_szturmowy_aeg_g_p_usmc_m4_cqbr_1745_sp_p59748.xml

 

Konfiguracja prawie jak w stocku, jedyna zmiana która nastąpiła to wymiana sprężyny na słabszą, ponieważ preferuję zabawę CQB (sprężyna stockowa generowała 440 FPS, obecnie osiąga 290FPS). Replika serwisowana w jednym z szanowanych warszawskich sklepów, miała problemy z wypluwaniem kulek (z tego co pamiętam dysza się rozszczelniła, awaria została usunięta).

Chciałbym ją trochę przerobić - usunąć tą muszkę, bo mnie do szewskiej pasji doprowadza, oraz troszkę odchudzić - zastosować front w systemie keymod, zastanawiam się również czy dla lansu nie założyć tłumika z naświetlaczem kulek, tak by całość bardziej przypominała wersję M4 z tego linka:

http://www.asg.warszawa.pl/airsoft/repliki-asg/elektryczne/karabiny-szturmowe/p,g-p-usmc-m4-special-operation-gp297,49521.html

 

Aha i jeszcze jedno, miło by było aby replika pozostała w tej samej długości bo bardzo mi odpowiada. No i jeśli da się ją jakoś zoptymalizować aby te FPSy oscylowało w okolicy 350 a nie tak jak obecnie 290 też by było super.

 

Mam nadzieję że nie narobiłem zbyt dużo błędów zakładając ten temat, ponieważ jest to mój debiut. Jeśli jednak coś jest nie tak, proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję za podpowiedzi

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję informacji czy Wy w takiej stockowej replice z części wewnętrznych byście wymienili na coś lepszego(trwalszego?) czy nie(może lufa precyzyjna o ile jest sens?), oraz czy są jakieś części pasujące aby zrobić kosmetykę o której wspominałem. Wydaje mi się że jeśli zdemontuję tą muszkę to będę i tak musiał wymienić front, a lufę zewnętrzną jeśli chciałbym zrobić całość pod wersję SO muszę zastosować krótszą?

No i pytanie co z tymi FPSami obecnie mam włożoną najsłabszą sprężynę (jak dobrze pamiętam guarder 90) jeśli włożę 100 to nie mieszczę się w limicie FPSów a przynajmniej tak mi tłumaczyli w serwisie

 

Link to post
Share on other sites

Limity fps są zależne od środowiska w którym się strzelasz, nawet w ramach jednego środowiska występują różnice na poszczególnych imprezach. Zazwyczaj dla CQB jest to 300, 350 lub 400 fps.

Nie wiem jakie limity są u Ciebie. Serwis pewnie założył że 300 i taką Ci dobrał sprężynę. Jak chcesz więcej to wsadzasz mocniejszą sprężynę. Jeżeli repliką zajmuje się jakiś serwis to najlepiej tam skieruj pytania o tuning jak i tak masz zamiar im oddać replikę do zrobienia. 

Według mnie do 400 fps to wystarczy zrobić przegląd zerowy, wymienić dyszę na doszczelnioną, wymienić okablowanie, dodać mosfet i baterię lipo. Przy fps rzędu 300-350 warto założyć mosfet z AB co by nie było bursta na singlu co bardzo łatwo osiągać przy dobrym silniku, dobrej baterii i słabej sprężynie.

 

Co do zmian zewnętrznych to z tego co pamiętam to muszka w tej wersji nie trzyma frontu więc można ją zdemontować, ale i tak przydałbym się jakiś krótszy front jeżeli chcesz wsadzić tłumik dźwięku bez zmiany długości repliki, chyba że tłumik może mniej wystawać z frontu. Musisz też skrócić lufę zewnętrzną lub kupić krótszą.

Link to post
Share on other sites
37 minut temu, Huba_lbn napisał:

Przy fps rzędu 300-350 warto założyć mosfet z AB co by nie było bursta na singlu co bardzo łatwo osiągać przy dobrym silniku, dobrej baterii i słabej sprężynie.

Przy zbyt słabej sprężynie może też nastąpić uszkodzenie zębatek/tłoka.

 

4 godziny temu, veilu napisał:

Potrzebuję informacji czy Wy w takiej stockowej replice z części wewnętrznych byście wymienili na coś lepszego(trwalszego?)

Zrobiłbym kompletny upgrade i wpakował 3-4 kafle - gdybym musiał. Szkielet Retro Arms, lufa PDI/Edgi, Perun Optical (Titan to shit XD), zębatki Siegetek i trochę słodyczy.

Ogólnie replika mi się nie podoba i jakbym miał to bym sprzedał XD

 

4 godziny temu, veilu napisał:

Potrzebuję informacji czy Wy w takiej stockowej replice z części wewnętrznych byście wymienili na coś lepszego(trwalszego?) czy nie(może lufa precyzyjna o ile jest sens?)

Wszystko zależy od Twojego budżetu. Wziąć pod uwagę musisz nie tylko koszt części, ale także robocizny serwisu. Niestety, ale G&P nie należy do zbyt dobrych replik jeśli chodzi o wnętrze. IMO jest gorsze od typowego chińczyka np. Specny.

 

4 godziny temu, veilu napisał:

No i pytanie co z tymi FPSami obecnie mam włożoną najsłabszą sprężynę (jak dobrze pamiętam guarder 90) jeśli włożę 100 to nie mieszczę się w limicie FPSów a przynajmniej tak mi tłumaczyli w serwisie

Guarder 90 daje 360-380fps, jeśli tutaj dała Ci 290 to albo nie masz szczelności albo serwis przeprowadził modyfikacje mające na celu obniżenie prędkości np. shortstroke.

Link to post
Share on other sites

Limit FPS ustalony na 350. Serwis na pewno się nie pomylił bo robił replikę wiedząc że takie limity obowiązują w miejscu do którego zaglądam. Co do szczelności dałeś mi Wallop do myślenia bo dość długi czas borykałem się z problemem "wypluwania" kulki zamiast normalnego strzału.

Z kosztami sobie poradzę może nie wymienię wszystkiego na raz, ale systematycznie w przeciągu pół roku będę w stanie wywalić trochę kasy w sprzęt.

Kupowałem z myślą o przyzwoitej jakości body (z naciskiem na słowo przyzwoitej bo wiem że są lepsze :) ) a koledzy którzy siedzieli dłużej w temacie powiedzieli że na pierwsze 2 lata będzie ok.

 

Czyli w skrócie:

- Doszczelniona dysza (jaka?)

- Wymiana okablowania

- Lufa precyzyjna (PDI)

- Mosfet (AB)

- Bateria LIpo (obecnie mam włożoną energy river 7,4V 2000mAh 2 modułowa 15/30C - może być?)

- Zębatki (jakie?)

 

Co do wyglądu zewnętrznego to spokojnie tłumik może być schowany we froncie, więc raczej krótsza lufa zewnętrzna wystarczy :)

I dziękuję za informację z tą muszką :)

Link to post
Share on other sites

PDI do szturmu CQB to przerost formy nad treścią. W zupełności wystarczy Madbull Steel Bull,,ewentualnie Laylax Prometheus (tylko tutaj trzeba uważać, bo na polskim rynku pojawiają się lufy słabszej jakości bez polerki), zaoszczędzone pieniądze lepiej przeznaczyć na inne części.

Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, slawek96 napisał:

PDI do szturmu CQB to przerost formy nad treścią

Jeśli kogoś stać to PDI 6,01 lub "podkalibrowe" edgi poprawi osiągi. Faktem natomiast jest, że inwestycja w taką lufę bez ogarnięcia reszty repliki jest bezsensowna. Nie raz czytałem o tym, że ktoś ładował do stock repliki highendową lufę i potem narzekał bo nie było większej różnicy. Trzeba to zrobić z głową i najlepiej za jednym razem ogarnąć całą replikę niż robić to na raty. Zgodzę się więc tutaj, że lepiej zainwestować w tańszą lufę i ogarnąć resztę repliki - efekt końcowy będzie lepszy.

Podobnie jest z gazowymi klamkami. Mendi tutaj na forum gdzieś pisał, że włożył do swojej klamki lufę (chyba) PDI 6,01 krótszą od długopisu i zauważył poprawę skupienia.

Tak jak slawek96 mówi, Steelbull w zupełności Ci wystarczy, skup się bardziej na ogarnięciu reszty repliki niż pakowaniu całej kasy w jedną część. Działaj kompleksowo.

 

9 godzin temu, veilu napisał:

- Doszczelniona dysza (jaka?)

Taka, która zgra się z repliką.

9 godzin temu, veilu napisał:

- Lufa precyzyjna (PDI)

Byle nie Raven. Od biedy PDI 6,05mm może być.

9 godzin temu, veilu napisał:

- Bateria LIpo (obecnie mam włożoną energy river 7,4V 2000mAh 2 modułowa 15/30C - może być?)

Póki jest sprawna nie ma sensu jej wymieniać, chyba że oczekujesz większej wydajności.

9 godzin temu, veilu napisał:

- Zębatki (jakie?)

SHS czarne lub Rocket.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...