Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 JG kulki "ciekną"


Recommended Posts

Witam.
Mam replikę G36 od JG. Karabinek ma już pewnie z 8 lat, od paru nie był używany, a wcześniej sporadycznie.
Niedawno oddałem go do renowacji, została wymieniona ułamana komora gazowa, kable etc.
Ostatnio karabin zaczął "pluć" kulkami na jakieś 2 - 3 metry. Czasem pomaga wyjęcie i włożenie magazynka. Często po wystrzeleniu w ten sposób około 20 kulek kolejne lecą normalnie, czasem lecą dwie, czasem żadna. Trudno znaleźć jakąś regułę. Przeczytałem, że w tych replikach często luzuje się gniazdo magazynka, próbowałem podczas strzelania ruszać magazynkiem, ale nie zauważyłem poprawy.
Jakieś sugestie co mógłbym zrobić?

Edited by Alarick
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Alarick napisał:

Niedawno oddałem go do renowacji

 

9 godzin temu, Alarick napisał:

Ostatnio karabin zaczął "pluć" kulkami na jakieś 2 - 3 metry.

Jaki czas miną między oddaniem do serwisu, a wystąpieniem problemu? Jakaś gwarancja usługi jest?

9 godzin temu, Alarick napisał:

Przeczytałem, że w tych replikach często luzuje się gniazdo magazynka

Jakoś sobie nie przypominam żeby były problem z luzującym się gniazdem, raczej jest problem z blokującymi się kulkami w kominie. Co łatwo sprawdzić, wystarczy podpiąć magazynek do wyjętego gniazda i zobaczyć czy kulki swobodnie przelatują.

Kulki wypadające na kilka metrów to zazwyczaj problem z właściwym ruchem dyszy lub potworna nieszczelność. Jak dla mnie gdzieś się popychacz przycina.

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.12.2018 o 10:19, Huba_lbn napisał:

Jaki czas miną między oddaniem do serwisu, a wystąpieniem problemu? Jakaś gwarancja usługi jest? 

Minęło jakieś pół roku, gwarancję mam (chyba :D).

W dniu 7.12.2018 o 10:19, Huba_lbn napisał:

Jakoś sobie nie przypominam żeby były problem z luzującym się gniazdem, raczej jest problem z blokującymi się kulkami w kominie. Co łatwo sprawdzić, wystarczy podpiąć magazynek do wyjętego gniazda i zobaczyć czy kulki swobodnie przelatują.

Sprawdzę to w najbliższy piątek, bo dopiero wtedy będę miał dostęp do karabinka i dam znać.

W dniu 7.12.2018 o 10:19, Huba_lbn napisał:

Kulki wypadające na kilka metrów to zazwyczaj problem z właściwym ruchem dyszy lub potworna nieszczelność. Jak dla mnie gdzieś się popychacz przycina.

Nieszczelność myślę, że nie, bo część kulek leci bezproblemowo. Jak mogę sprawdzić czy zacina się popychacz?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
W dniu 10.12.2018 o 21:32, Huba_lbn napisał:

Sprawdź czy dysza zawsze wykonuje pełen cykl.

https://youtu.be/jpzvVnnbxtk
Wykonałem około 100 strzałów w taki sposób jak na filmiku i wszystkie kulki leciały prawidłowo. Problem pojawił się dopiero gdy zamontowałem gniazdo magazynka, dopychałem ręcznie kilka kulek które się tam mieszczą i odwróciłem karabin do normalnej pozycji, a nie "do góry nogami". W momencie kiedy mam włożony magazynek to kulki często źle wylatują niezależnie od tego w jakiej pozycji trzymam replikę.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem jeszcze raz i zauważyłem bardzo ciekawą rzecz. Jeżeli w gnieździe docisnę kulki lekko, tylko tyle, żeby nie wypadły to wszystko działa. Jeżeli docisnę je trochę mocniej to zaczynają wylatywać z małą siłą lub w ogóle. Pozycja w jakiej jest karabin nie ma na to wpływu.

Link to post
Share on other sites

Masz niestabilną dyszę na głowicy cylindra. Kulki pchają dyszę, co jest normalne, ale nie powinny jej przesuwać na tyle żeby powodować nieszczelność w punkcie dysza/gumka hu.

Sprawdź w jakim stanie jest głowica cylindra i dysza. Może wystarczy wymienić oringi w dyszy lub całą dyszę. Może trzeba głowice cylindra i dyszę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...