Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zapytać jakiego +/- nakładu finansowego zabrało by przerobienie sr25 ca na dmr ok 550 do 590 fps i uzyskanie celnego zasięgu odchodzącego do 100m.

Proszę również o zaproponowanie części, będę wdzieczny wszelkie rady na ten temat. https://gunfire.com/pl/products/ca25-ar014m-1152190135.html

Link to post
Share on other sites

Szkielet Retro Arms Split do SR25 630zł

Zębatki Siegetek 500zł+cło+vat

Tłok Retro Arms SR25 130zł

Sprężyna 70zł

Silnik Ultimate Infinity CNC 350zł

Lufa PDI/Edgi 700zł+

Komora 120zł

Gumka 20-80zł

Dysza 20-40zł

Zespół cylindra... Głowica tłoka i cylindra 2x 60zł - 120zł

 

= 2,6k+

 

 

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Ty Wallop takie pierdolety doradzasz swoim klientom? I oni się na to godzą? Koleś pyta o lekki tunning pod 550-590fps a Ty robisz rozpiskę na bóg wie co, chyba z 700? 

Kaktus, nie doradzę Ci nic bo za słabo się znam, ale uważaj na rady z internetów. Przecież to stek bzdur i wywalanie kasy w błoto. 

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Stuleja napisał:

Ty Wallop takie pierdolety doradzasz swoim klientom? I oni się na to godzą? Koleś pyta o lekki tunning pod 550-590fps a Ty robisz rozpiskę na bóg wie co, chyba z 700? 

Kaktus, nie doradzę Ci nic bo za słabo się znam, ale uważaj na rady z internetów. Przecież to stek bzdur i wywalanie kasy w błoto. 

Ale jak się nie znasz to po co się wypowiadasz?

Jak ktoś chce 100m zasięgu to 2k na same części do tuningu trzeba liczyć. Co do propozycji Wallopa to tylko zębatki można by tańsze i silnik pewnie też, ale z kolei zapomniał o mosfecie, a jak ktoś tyle wydaje na tuning to 600 zł na Tytana też znajdzie.

Jak komuś nie przeszkadza sznur to przy takim budżecie ja bym proponował HPA.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na tyle aby doradzić pełny konfig ale na tyle, żeby zauważyć pierdoły jednak się znam :). Ty widzisz "zasięg dochodzący do 100m" a ja zwracam uwagę na "550-590fps". Bo z tymi metrami to jest tak jak miałem ostatnio na strzelance. Przyszedł strzelankowicz i w trakcie zwykłych pogaduch w przerwie, mówi, że jak ostatnio poskładał tak ma 120 skutecznego. Czystym przypadkiem miałem w torbie to https://tamed.pl/dalmierze-laserowe/684-dalmierz-laserowy-tamed-optics-800.html aczkolwiek kapkę inny model, nieważne. Skutecznego to on miał 75m :). Dlatego patrzę na te fpsy o które pyta kolega. Wyjdzie mu 75 skutecznego i będzie dokładnie to, co nazywa "100m" :). 

Link to post
Share on other sites

A co ma do rzeczy jakiś strzelankowicz który nie wiedział jaki ma zasięg skuteczny? Kompletnie nic nie wiemy o jego replice.

Autor tematu nie chce 590 fps i 75 m zasięgu, chce 590 fps i 100 m zasięgu. Samo 590 fps to można i za 500 zł zrobić, ale ile i jak to będzie działać to zupełnie inna bajka.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Stuleja napisał:

Ty Wallop takie pierdolety doradzasz swoim klientom? I oni się na to godzą? Koleś pyta o lekki tunning pod 550-590fps a Ty robisz rozpiskę na bóg wie co, chyba z 700?

 

2 godziny temu, Stuleja napisał:

Nie znam się na tyle aby doradzić pełny konfig ale na tyle, żeby zauważyć pierdoły jednak się znam :). Ty widzisz "zasięg dochodzący do 100m" a ja zwracam uwagę na "550-590fps". Bo z tymi metrami to jest tak jak miałem ostatnio na strzelance. Przyszedł strzelankowicz i w trakcie zwykłych pogaduch w przerwie, mówi, że jak ostatnio poskładał tak ma 120 skutecznego. Czystym przypadkiem miałem w torbie to https://tamed.pl/dalmierze-laserowe/684-dalmierz-laserowy-tamed-optics-800.html aczkolwiek kapkę inny model, nieważne. Skutecznego to on miał 75m :). Dlatego patrzę na te fpsy o które pyta kolega. Wyjdzie mu 75 skutecznego i będzie dokładnie to, co nazywa "100m" :). 

No tak, bo fps'y to wszystko... Nie masz zielonego pojęcia ile potrzeba fps'ów, aby zrobić 100m+. Jeśli ktoś ma 75m przy 600fps'ach to ma po prostu zjebaną replikę. 60-65m da się zrobić z palcem w dupie w stock Specnie :D Jak trafisz na dobrą sztukę, wrzucisz do tego flata, dobrą preckę i pomagikujesz dobijesz do bardzo skutecznych 70m przy 450fps'ach. Tyle, że nie ma sensu pchać tyle kasy w Specnę dla przyrostu ledwo 5-10m. Stock repliki markowe takie jak G&G, Krytac, ICS, KWA, EA-Dytac w stocku sieją na 60-70m. Scorpion Evo przy (chyba) 420fps'ach sieje na 80m... W STOCKU! I to jest powszechne info, każdy wie że ta replika jest magiczna. I to właśnie Scorpion jest tutaj dla mnie najfajniejszym argumentem za tym, że jest możliwe zrobienie magicznego zasięgu we względnie słabej replice. Nawet myślałem, aby kupić sztukę do pobawienia się nią na serwisie. Mało kto te repliki przyjmuje na serwis, w polszy nie ma ich raczej zbyt dużo. Jest kilka serwisówza granicą, które te repliki ogarniają, ale tak czy siak jest to kłopotliwe i kosztowne. W sumie miałbym monopol... Podobnie jak z SR25 - dążę do zajmowania się tylko tymi replikami bo robi się je mega przyjemnie i są to repliki z baaaardzo dużym potencjałem tuningowym - zwłaszcza te markowe jak G&P czy CA.

Prosiłbym abyś przed napisaniem czegokolwiek dowiedział się chociaż trochę o replikach, podzespołach, osiągach i składaniu, a dopiero potem mówił co jest możliwe, a co nie. Mało kogo obchodzi jakiś randomowy strzelec na randomowej strzelance z randomową giwerą o której nikt nic nie wie. Napisz do jakiegokolwiek lepszego serwisu i spytaj czy 100m da się zrobić, na jakich fps'ach i jakich podzespołach. Zorientuj się w temacie - tego wymaga dzisiejszy świat...

Podbijając fps'y do 500 wchodzimy już na półkę replik DMR. Tutaj zasięg skuteczny 80-90m jest możliwy do uzyskania. Oczywiście nie w żadnej chińskiej replice na leciwych, budżetowych częściach. Tutaj bazą jest SR25 CA które jest miodne... Mam teraz na serwisie M110 CA i po włożeniu M150 Core, doszczelnieniu układu i wymianie dyszy strzeliło 570fps. Na stock gumce, stock komorze (komora w ogóle nierozbierana). Tyle że... pękła głowica sprężyny, a po otworzeniu okazało się, że tłok ma już nadjechane dość mocno zęby. Replika i tak leci pod pełny tuning więc nie szkoda mi było stock części. Walnie to walnie. Aczkolwiek i tak jestem pod wrażeniem... Stock miał 360fps, po doszczelnieniu strzeliło 420fps. Replika posiada QSC więc szybko można było wymienić sprężynę.

 

Cytat

Kaktus, nie doradzę Ci nic bo za słabo się znam, ale uważaj na rady z internetów. Przecież to stek bzdur i wywalanie kasy w błoto. 

No właśnie widać XD 

 

Huba_lbn, faktycznie zapomniałem o mosfecie, ale miałem go nawet w głowie - Perun Optical, 320zł.

Co do HPA... nie jest to głupi pomysł, ale imo wyjdzie drożej. Sam silnik trzeba liczyć 2-2,5k. Do tego cała reszta tj. lufa, komora, guma, flat, butla, reg no i serwis, który swoje kosztuje. Przy takich wymaganiach myślę, że trzeba liczyć nawet 1k za robotę. Myślę, że dojdziemy do 5k. Będzie to lepsze niż AEG, przede wszystkim bardziej ciche i mniej zawodne ale... nadal dużo ludzi woli aeg'i. Tak więc zrobić 100m przy 550-600fps można na dwa sposoby - aeg lub hpa. Osiągi będą podobne, ale HPA droższe i lepsze (z paroma wyjątkami, nabijanie butli, wężyk lub jeśli butlokolba to i waga).

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Bardzo dużo piszesz, ale poza przechwałkami to sensu w tym niezbyt wiele. Wciągać się w dyskusję nie mam zamiaru. Doradzenie komuś kto pyta o 590fps składanie setu takiego jak opisałeś traktuję jednak jako bucostwo- nie swoje pieniądze to łatwo rozwalać na zbędne pierdółki. 2600 na części pod 590fps... boże. 

Kaktus, bajki Wallopa spróbuj zweryfikować w wątku o tej replice, zanim utopisz wiadro kasy. 

Link to post
Share on other sites

Nie no, da się zrobić 750fps na stock szkielecie G&P oraz zębatkach i tłoku SHS :)

Zawsze można taniej, można bez problemu zrobić 600fps za 500zł tak jak wspomniał Huba_lbn, ale no... nikt tutaj nie podał minimalnego ani maksymalnego budżetu, więc po co robisz problem? Jeśli to ma działać długo bez awarii, z wysoką kulturą pracy i powtarzalnością strzałów na te 90-100m to niestety... potrzeba $$$.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
W dniu 10.12.2018 o 19:21, wallop napisał:

Szkielet Retro Arms Split do SR25 630zł

Zębatki Siegetek 500zł+cło+vat

Tłok Retro Arms SR25 130zł

Sprężyna 70zł

Silnik Ultimate Infinity CNC 350zł

Lufa PDI/Edgi 700zł+

Komora 120zł

Gumka 20-80zł

Dysza 20-40zł

Zespół cylindra... Głowica tłoka i cylindra 2x 60zł - 120zł

 

= 2,6k+

 

 

Sugeruje się Twoją opinią przy składaniu swojego sprzętu.

 

-Tłoka to na świecie chyba nie ma już

-Jakie gumki tu polecasz?

- Który zespół cylindra?

- Jaka dysza(długość i szerokość pod głowice)

Rozumiem, że może to nie pasować, ale błąkam się po internetach i wole chyba jak serwisant mi poleci coś konkretniej. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, 

by nie powielać tematów zadam pytanie związane z CA25 tutaj:

od kilku lat Classic Army ma niestandardowe komory HU w swoich replikach, w tym w 25-tkach; czy ktoś już kombinował montaż standardowej komory w replikach nowszej serii (Apex, wspomniane CA25 itd.)?

Aby rozjaśnić nieco sytuację, cały GB CA25 obecnie jest dosyć... niestandardowy, bo w nowszych wersjach montują ten z systemem szybkiej wymiany sprężyny bez konieczności wyjmowania GB z body, a do tego z pozostałością systemu blow back, czyli z ruchomym elementem zamontowanym w górnej części GB, do którego przytwierdzona jest blaszka osłaniająca GB po otwarciu okna wyrzutnika łusek. Komora w replikach z tym GB także jest specyficzna, bo... w mojej jest na ten przykład plastikowa (nie narzekam, bo jest nader szczelna i dobrze trzyma nastawy przez zastosowanie rotacyjnego systemu, ale ma ona też jeden znaczący mankament. Komora ta jest nieco niższa (bo chyba tak należałoby to określić) niż standardowe przez co inne komory nie wchodzą w body (w komorze CA część, w której chodzi element dociskający dystanser jest na tyle niska, że koło regulacji wystaje poza nią). Nie próbowałem jeszcze piłować niczego, bo nie bardzo chciałbym ingerować w body, a i komory HU ProWina mi troszkę szkoda, stąd pytanie, czy ktoś już kombinował z modyfikacją wspomnianego elementu? Aby sprawa była jasna, na razie nie narzekam na plastikową, stockową komorę, ale mam pewne obawy i chciałbym mieć jakiś back up, gdyby coś złego kiedyś ją spotkało.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pasować prawdopodobnie będą tylko komory rotacyjne. Maxx Model pasuje bez przeróbek. Komora PW czy Retro (nie wiem jak z nową komorą RA UNI) wymaga sfrezowania górnej części komory, miejsca w którym montujemy ramię dystansera. Bez większego problemu da się to ogarnąć. Większym problemem jest selektor ognia bo o nową płytkę ciężko i gdy coś popsujemy mamy problem. Szkielet Retro Arms pasuje jak ulał płytkę selektora trzeba do niego dopasować - tak, da się zamontować w tej replice szkielet RA Long. Oczywiście pozbywamy się wtedy dwustronnego selektora ognia ale myślę, że przy odpowiednim zapleczu technicznym z umiejętnościami i cierpliwością i to da się ogarnąć.

Edited by hadesiak1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...