Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na początek napisze, że naprawdę pomimo przeszukiwania chyba całego forum nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu, więc jeśli administracja uzna, że post jest nie tutaj gdzie trzeba, to prosiłbym o przeniesienie go/zamknięcie i wskazanie, gdzie mógłbym o tym napisać bądź odesłać do istniejącego już tematu. Z góry dzięki. 

 

Ostatnimi czasy zacząłem bardziej interesować się oporządzeniem i dodatkami, bo z samymi kieszeniami to daleko nie zajadę. Dlatego też zwracam się z prośbą do Was forumowicze, bo wiem, że jesteście wszechwiedzący i z pewnością będzie wiedzieć gdzie coś takiego dostać. Jako, iż jestem wielkim fanem gier, książek i ogólnie wszystkiego co związane jest z motywem Czarnobyla, czyli w skrócie jestem fanatykiem klimatu "STALKER'a". I tu pojawia się problem: gdzie bym mógł znaleźć odpowiednie elementy do odwzorowania ludzi bardziej z serii gier bo tam widać co mają? Jak narazie posiadam replikę główną (cm. 045a), mundur to co prawda wz2010, ale jego akurat wymieniać nie będę (przynajmniej w najbliższym czasie) oraz buty. Chodzi mi bardziej o konkretną frakcje a mianowicie "Wolnych Stalkerów" tudzież "Samotników". Maskę typu Słoń mam już zamówianą, ale brakuje mi kamizelki, ładownic, repliki bocznej itd. Jeśli ktoś jest w stanie mnie pokierować (a najlepiej podlinkować) gdzie mógłbym dostać dane rzeczy to byłbym ogromnie wdzięczny. Dołączam obraz jakby ktoś chciał dokładnie widzieć o czym mówię. Dodam na koniec, że byłoby wspaniale, gdyby kamizelka byłaby z jakiegoś demo ilu czy czegoś takiego, bo nieukrywając jestem troszkę większy niż inni. 

IMG_20181219_025838.jpg

Edited by mrbialy1
Link to post
Share on other sites

Główny problem ze stylizacją na stalkera jest taki, że kombinezon nie przewiduje ładownic na magazynki ani nic innego więc będziesz musiał skonfigurować sobie niekoszerny pas.

Zamówienie maski odwołaj albo wyrzuć jak przyjdzie.

Kup oliwkowy kombinezon lotniczy, pałatkę na allegro za 30 zł, karimatę z marketu, w pasmanterii 2 metry jasnoszarej taśmy 40 mm i 2 metry zielonej 25 mm.

Fragment kamizelki zakrywający klatkę wytnij z karimaty, obszyj pałatką i wykończ taśmą 40 mm.

Z karimaty i pałatki pozostałej po kamizelce zrobisz łaty na kolana, łokcie i ramiona oraz kaptur.

Molle na brzuchu naszyj bezpośrednio na kombinezonie bo i tak nic nie będzie na nich montowane.

 

Koszt z przesyłkami powinien zamknąć się w 100-120 zł - 50 kombinezon, 30 pałatka, 10 karimata + taśmy.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Ale niby dlaczego miałbym wyrzucać maskę? Ją będę zabierał bardziej na jakieś eventy typu Larpy w Łodzi w tematyce stalkerskim, a tak to po prostu ładnie wygląda. I trochę kombinowania z tym jest, myślałem, że będzie faktycznie gdzieś do kupienia... Najwyżej poproszę o pomoc kogoś typu Krawiec. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Pod słonia na założysz okularów ochronnych, musiałbyś kupić coś większego albo maskę z atestowanym wizjerem ale tak czy inaczej zadusisz się pod nią.

Na larpy lepiej kupić półmaskę lakierniczą w sklepie budowlanym i pociągnąć wąż do zbiornika na plecach, w większości przypadków jest zaliczana jako ochrona, wyglądało by tak

Albo coś w tym rodzaju, wystylizować na hełm od kombinezonu SEVA i nosić okulary pod spodem.

 

strój jest do kupienia ale zrobienie samodzielnie to dwa wieczory.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

A znajdę do zrobienia czegoś takiego jakiś poradnik? Bo co prawda 2 wieczory, ale jak ktoś wie jak to zrobić, a ja jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o takie rzeczy a też ciężko to przedstawić a ze screena z gry dość jakby nie patrzeć starej i o nie najlepszej grafice ciężko będzie cokolwiek rozróżnić :d.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, sledz napisał:

Pod słonia na założysz okularów ochronnych, musiałbyś kupić coś większego albo maskę z atestowanym wizjerem ale tak czy inaczej zadusisz się pod nią.

5 godzin temu, sledz napisał:

Główny problem ze stylizacją na stalkera jest taki, że kombinezon nie przewiduje ładownic na magazynki ani nic innego więc będziesz musiał skonfigurować sobie niekoszerny pas.

Dlatego też chcę do tego dobrać ładownice na udo albo dorobić do suita. Co do maski to ona ma głównie wyglądać i będzie głównie na wcześniej wspomniane Larpy, będę ją nosił ale przerobię ją na taki sposób, że będzie się w niej swobodnie oddychać. A znajdę jakiś poradnik jak zrobić/zszyć taki kombinezon? Bo co prawda 2 wieczory, ale jak ktoś wie jak to zrobić, a ja jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o takie rzeczy a też ciężko to przedstawić a ze screena z gry dość jakby nie patrzeć starej i o nie najlepszej grafice ciężko będzie cokolwiek rozróżnić :d.

Cytat

 

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mrbialy1 napisał:

A znajdę do zrobienia czegoś takiego jakiś poradnik?

https://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=9&t=9365

 

Akurat strój stalkera jest banalnie prosty do zrobienia. Bierzesz oliwkowy kombinezon, naszywasz sześć łat, pod kolana dając karimatę żeby wygodnie klękać, molle na brzuchu i gotowe. Jak nie potrafisz szyć to mama/babcia/ciocia załatwi to w godzinę.

Trochę więcej zabawy jest z kamizelką ale z jednej karimaty i pałatki będzie materiału na 3 próby.

Co do maski to jeśli miała by być zakładana tylko do eksploracji anomalii to i tak nie założysz go w strefie asg bo szkła się nie nadają. Nawet jak przerobisz drogi oddechowe to powyżej 10*C po kilkunastu minutach będziesz miał całą mokrą głowę pod gumą i zaparowane szkła.

Biorę udział w larpach postapo i stalkerskich od kilkunastu lat i wszyscy, którzy kupowali maski  typu słoń, mp-4 i inne prlowskie wynalazki wywalali je po pierwszej imprezie (ja też) bo ani to ładne ani potrzebne. Nie uwierzysz mi na słowo to sam do tego dojdziesz po pierwszym larpie.

Półmaska to jest to czego potrzebujesz. Albo druciana maska na całą twarz, pod którą założysz okulary i będziesz normalnie oddychał.

 

Ładownica na udo to słaby pomysł jak trzeba dużo chodzić, majta się i denerwuje. Podobnie ładownice przyszyte do ubrania.

Weź po prostu pas w molle z ładownicami 2x2 magazynki, kaburą, zrzutem i jakimś cargo i będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...