Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy jest szczelna ? dysza a gumka HU


Recommended Posts

Cześć poskładałem swoją m16 do kupy, dmucha mi jakies 530 fps na m140 poseidona. I mam taką zagwozdkę odnośnie szczelności między dyszą, a gumką HU. Wykonuje test papierka bez kulki w komorze i papierek podskakuje delikatnie od drgań, a nie od powietrza, ale gdy już wsadzę kulkę do komory i wykonam test papierka to papierek podlatuje na 10cm. Tak ma być ?

Edited by promek
Link to post
Share on other sites

Absolutnie nie. Ja mam na SP130, lufie 375mm i kulkach 0.36 380-384 fpsy (czyli w przeliczeniu 513 na 0.2) i przy strzale z kulką papierek spoczywa cały czas na komorze, ale dla pewności postaraj się przed testem po wrzuceniu kulki do komory tak szybko nacisnąć i puścić spust by nie nastąpił strzał tylko żeby dysza cofnęła się /docisnęła się do gumki (łatwiej to zrobić na słabszej/rozładowanej batce). Dopiero po tym połóż papierek i oddaj strzał. Będziesz miał wtedy pewność że powstający podmuch wynika z nieszczelności przy strzale a nie ruchu mechanizmów podczas napinania sprężyny /ruchu dyszy do tyłu (nie wiem skąd się to bierze ale parę razy miałem tak że w momencie cofania się dyszy zdmuchiwało mi papierek zamiast jak podpowiada logika zassać ). Aha i test postaraj się wykonać na jakiś cięższych/ docelowych kulkach tak aby wygenerować tam jak największe ciśnienie.

Link to post
Share on other sites

Zapomniałem dodać że test przeprowadzaj z ustawionym HU bo to też robi różnicę (np miałem tak że bez hu papierek siedział a po ustawieniu już odlatywał ). Ogólnie rzecz biorąc są to już niuanse których spełnienie nie da ci jakiegoś dużego przyrostu fps (może z 10) ale ustabilizuje ich wahania co ma duże znaczenie w przypadku dmr'ek gdzie strzela się singlem (a zakładam że własnie taką funkcję ze względu na moc ma twoja replika pełnić ?) 

Link to post
Share on other sites

Gumki madbula, maple leaf macaron ogólnie jeżeli chodzi o szczelność to nie tyle długość kołnierza gra główną rolę co spasowanie kształtu i długości dyszy do gumki i ogólnie ułożenie w komorze. U mnie np madbull się nie uszczelniał z dyszą shs a niebieska/czerwona shs już tak.

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Zawsze pozostaje dać teflon pod, chociaż słyszałem że gumki promyka parcieją i wręcz kruszą się po paru miesiącach. Możesz jeszcze zrobić taki patent żeby zeszlifować czoło popychacza co jakieś 0.1-0.2mm (i tej płetwy jeżeli będzie wadzić o oś zębatki tylko wtedy musisz zobaczyć czy dysza cofnie się na tyle by kulka bez problemu weszła do komory) i obserwować co się dzieje (dysza wtedy będzie głębiej dociskana do gumki) dodatkowo możesz skrócić sprężynę popychacza o 1-2 zwoje by zwiększyć siłę docisku dyszy do gumki. Jest jeszcze rozwiązanie pod postacią regulowanych dysz peruna ale ich nie testowałem i nie wiem jak się w praktyce sprawują chociaż ludzie z tego co widziałem byli z nich zadowoleni.

A i jeszcze jedno, to że się nie uszczelnia to nie znaczy że dysza jest za krótka/ kołnierz za długi. Może być zupełnie na odwrót i danie krótszej dyszy/cofnięcie lufy z gumką da szczelność ( u mnie np tak było ). Ogólnie szczelność gumki hu z dyszą to jest walka z osiowością ( a o niej zapomniałem ale to podstawa i mam nadzieję że jest u ciebie zachowana bo bez tego może być słabo z powtarzalnością :P ) rożnymi gumkami i dziesiątymi mm. 

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Hej, pożyczyłem gumki od znajomego i testowałem, aktualnie podczas testu papierka z kulką w komorze, papierek podnosi się może na około 0,5cm. nie wiem juz czy to wynika od pracujących w środku mechanizmów, czy od nieszczelności, w sumie to już to olewam. Jednakże wynik na chrono poprawił się o 5fps ;) Dziekuje za pomoc, pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...