Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Na czym polega osiowanie repliki?


Recommended Posts

Witam, często czytam po postach, że ważne jest dobre wyosiowanie repliki. Rozumiem to jako ustawienie dobrze względem siebie wszystkich części i pewnie GB z komorą dla uszczelnienia. Ale mógłby ktoś wytłumaczyć jak wyosiować replikę jak się to robi, jaki ma być tego efekt(po co to jest)

Edited by cramlorth
Link to post
Share on other sites

Chodzi o to aby dysza była w osi z lufą aby jej czoło idealnie przylegało do kołnierza gumki hu wtedy cały system powinien teoretycznie najlepiej się uszczelniać. Osiowość można ocenić świecąc latarką w lufę i sprawdzaniu czy dysza układa się w centrum lufy wewnętrznej. Najlepiej zrobić to na kilku pozycjach dyszy (dociśnięta do gumki, w połowie, maksymalnie na końcu - wymuszanie pozycji dyszy można zrobić ściągając i puszczając szybko spust tak aby nie nastąpił strzał ). Popularna też jest metoda na wkładanie lufy wewnętrznej na odwrót i sprawdzaniu jak korona lufy pokrywa się z czołem dyszy (czy przylega do siebie na całym okręgu). Co do osiowania to wszystko zależy od repliki i Twojej wyobraźni. Najczęściej robi się to po przez zapieranie gb o korpus różnymi podkładkami czy też wkręcaniu w korpus śrub tak aby w środku stabilizowały gb. U mnie (ak e&l) wystarczyło dać zgiętą blaszkę z puszki po piwie pomiędzy gb a korpus.

Efekt jest tego taki że jak wszystko będzie zgrane to replika będzie szczelna na połączeniu gumka hu-dysz i nie będziesz miał wtedy strat/wahań fps

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Filipt15 napisał:

Osiowość można ocenić świecąc latarką w lufę i sprawdzaniu czy dysza układa się w centrum lufy wewnętrznej.

Chyba raczej świecąc latarką we wlot kulek do komory i patrząc od strony wylotu lufy jak dysza układa się w komorze. Chyba trochę się przejęzyczyłeś.

Wesołych Świąt.

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Filipt15 napisał:

Jak dysza jest dociśnięta do gumki to wtedy nic nie widać ;)

O takiej pozycji dyszy nie mówimy, bo wtedy to tylko jakieś USG by mogło coś stwierdzić :) Świecenie latarką od strony lufy też jest jakąś metodą. Ale przy lufie 500 + mm już tak fajnie nie widać. A jeszcze do tego jak masz jak ja np. czerwoną dyszę i czerwoną komorę to już robi się trudne. A tak przy odpowiednim położeniu dyszy, świecąc w komorę widzisz od strony lufy czy masz równy podświetlony krążek, czy księżyc jakiś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...