Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z cm045a


Recommended Posts

Pod choinkę dostałem wspomnianą już CM045A, i w pierwszy dzień chodziło świetnie, NiMh był naładowany, więc wystrzeliłem z 10 kulek maksymalnie, żeby sprawdzić jak to cudo chodzi. Później dzień musiała przeleżeć "pod kołderką" bo mnie nie było po prostu w domu cały dzień a po 22 to ciężko strzelać tak, aby nie obudzić sąsiadów :D. Z rana kolejnego dnia (26.12) chciałem znowu postrzelać i... no nie pykło :(. Problem polega na tym, że dźwięk przy wystrzale jest normalny, ale na sam koniec jest takie głuche jakby uderzenie (z magazynek wpiętym jak i bez), natomiast po naładowaniu magazynka czyli podkręceniem go i próbie wpięcia go jest odgłos... "hamowania" (?), czy coś takiego: po prostu magazynek jakby się rozluzował i nie chce podawać kulek. Po odpięciu go wypadają 3/4 kulki, ale w magazynku nadal są pozostałe. Mogę dodać takie fakty jak: magazynek jest dokręcany do pełna, ale nie ma żadnych pozostałych czyt. nie ma "grzechotki"; Kulki jakich używam to rocketsy 0,2, ale czekam na aż mi dojdą G&G 0,23. Nie wiem co zrobić: czy to wina kulek i czekać na nowe, czy to wina magazynka/repliki i oddawać na gwarancję?

Link to post
Share on other sites

Serwisantem nie jestem, ale z tego co piszesz wnioskuję następująco:

- głuchy dźwięk to dźwięk, który replika wydaje, gdy magazynek nie podaje kulek. Zasadniczo na "sucho" strzelać się nie powinno.

-  to że 3/4 kulki wypadają jest normalne.

- odgłos "hamowania" to typowa rzecz w hi-capach

Nie ładuj hi-capa na zasadzie "żeby nie grzechotał". Nie chcesz grzechotki - zamów midy. Zasyp hi-capa do pełna, dobrze go dokręć, gdy już będzie włożony do repliki. Hi-cap zasadniczo działa tym lepiej im więcej w nim kulek, taka jest jego idea. 

A nawiasem mówiąc na przyszłość zamów sobie raczej 0.25. Powinny być najbardziej optymalne. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Budweiser napisał:

Nie ładuj hi-capa na zasadzie "żeby nie grzechotał". Nie chcesz grzechotki - zamów midy. Zasyp hi-capa do pełna, dobrze go dokręć, gdy już będzie włożony do repliki. Hi-cap zasadniczo działa tym lepiej im więcej w nim kulek, taka jest jego idea.

Załądowałem tyle, bo tylko tyle mam kulek (na razie), dla tego zamówiłem 0,23 od Guardiana.

Cytat

- odgłos "hamowania" to typowa rzecz w hi-capach

Ale na początku tak nie było, magazynek po wpięciu zachowywał się normalnie, ten dźwięk następuje po podłączeniu magazynka do repliki, coś jakby się rozładował, a kulki pozostają w środku :(

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, mrbialy1 napisał:

po prostu magazynek jakby się rozluzował

Tak się dzieje jak w magazynku jest za mało kulek. magazynki Hi-Cap nie podają wszystkich kulek, zawsze trochę zostanie w magazynku.

Nasyp do pełna, nakręć maga i sprawdź.

12 godzin temu, mrbialy1 napisał:

jest takie głuche jakby uderzenie

Taki odgłos może być jak się strzela na pusto, bez kulek lub jak magazynek nie podaje kulek.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mrbialy1 napisał:

Ale na początku tak nie było, magazynek po wpięciu zachowywał się normalnie, ten dźwięk następuje po podłączeniu magazynka do repliki, coś jakby się rozładował, a kulki pozostają w środku :(

Nie przejmuj się tym. Nie wiem szczerze mówiąć, czy to jest kwestia nakręcania maga przed włożeniem go do gniazda repliki, czy kwestia zbyt małej ilości kulek, ale w każdym spotkanym na mojej drodze hi-capie zjawisko to występowało. Osobiście używałem ich sporadycznie, więc nie wgłębiałem się w temat dlaczego tak się dzieje, więc niech ktoś potwierdzi moje typy, bądź ewentualnie poprawi jeśli się mylę. Nie jest to natomiast żadna usterka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...