Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki na początek SA Core, Cyma cm045 a może g&g Raider


Recommended Posts

Poproszę moderatorów  o przeniesienie tematu do działu "Jak zacząć", z racji problemów forum z zakładaniem nowych tematów :)

Jednak dojżałem do wyboru repliki na próbę a być może początek przygody z asg :)

Mam możliwość zacząć od CQB, więc pod tym kątem też przeglądałem się po necie, ale nie wykluczam też być może lasu, zamierzam połapać kontakty na pierwszych strzelaniach ;)

Budżet ograniczyłem do ok 600zł i staram się jednak w tym zamknąć, z jednej strony dlatego, że repliki o które pytam w tym budżecie się mieszczą (chociaż mocno ceny podskoczyły po Świętach ;) ) ale tak naprawdę to takie ograniczenie zdroworozsądkowe. Nie mam pojęcia czy mnie to wciągnie, czy będę miał czas itd, a poza tym rodzina, zobowiązania, rachunki, "dziecko potrzebuje bucików"- starsi zrozumieją ;) Jeżeli mnie wciągnie, to jak najbardziej zajmiemy się markowymi cudeńkami, ale jak na razie tyle sobie wyznaczyłem na -  nie rozszarpcie mnie proszę - fanaberię na próbę. ;) Znam pułapki "dozbierania" do czegoś "bardziej" i nie wykluczam entuzjastycznego wpadnięcia w nie, ale dopiero jak się okaże, że asg mnie wessie ;) Mniej wydać nie muszę, więcej na razie nie chce :)

Przy czym to budżet na samą replikę, gogle, maskę, mid-capy (bo podobno w Owińskach źle patrzą na grzechocących nOObów ;) ) i ew taktyczny pokrowiec na kask narciarski ( ;P :D ) plus próbne partie różnych markowych kulek żeby wybrać te idealnie plute przez replikę biorę również skrupulatnie pod uwagę budżetowo :) 

No więc mój wybór na pierwsze CQB padł na:

- Specna Arms Core C-08: Mój pierwszy wybór. Jedyna, którą miałem w łapie, robiła dość solidne wrażenie, ale doświadczenie mam zerowe :) Co mnie do niej przyciągneło, to uniwersalność. Szybka wymiana sprężyny pozwala na przekwalifikowanie jej z CQB na quasi leśną - chociaż na logikę tam musi być sprężyną 110 na te stockowe 380fps więc 120 może dała by ponad 400 I lepszą przebijalność przez poszycie leśne ;) Różne opinie krążą o tej serii, znam zdanie " dozbieraj do metalowej", próbowałem dopytać na forum, dostałem jedną odpowiedź - że dobra na początek. Generalnie mój faworyt :)

- cyma cm.045 z naciskiem na wersję C czyli full mega uber tactical czyli oszynowaną risami tak że lufy nie widać ;). Nie brałem jej dotąd pod uwagę że względu na jej..."dziwność" czyli coś wymiarami wręcz stworzone do cqb wali 400fps. Ale na taiwangun.com zapewnili, że w cenie zakupu zmienią sprężynę i przyślą w wersji ok 330fps. Niestety do lasu będzie za słabe, choć jakby co pewnie zawsze można podtuningować spowrotem pod 400, ale już sam na razie tego nie zrobie. :) Stalowe body, strasznie mi się podoba, seria 04x ma dobrą renomę. Ale dużo cięższa i dużo narzekań na pękające jakieś znalowe podstawy szczerbinki trzymające w kupie całe body. To tak na dowód, że poczytałem :) Jak widzicie maniacko w emkach się nie zamykam, fajny krótki kałaszek, ale z możliwością zamontowania minimum wymaganej latarki i jakiegoś chwytu i z montażem pod jaskółczy ogon, czy dziób ( ;) ) na ew późniejszy kolimatorek (wiem wiem, nie od razu, ale...no sami rozumiecie ;) ), może jak najbardziej być

- g&g cm16 Rider - nic o tej spluwie nie wiem, ale zawsze przy pytaniu o kupno taniej Emki pojawia się jako propozycja, więc...może. cena też dość podobna, a wszyscy jakoś tak przyjmują że g&g to wyższa półka chinoli, chociaż czytałem tu też że combat machine to jednak plastik gorszy od specna. Ale że nie wiem to też pytam i dołączam do listy. 330fpsów, więc do cqb idealnie, do lasu trzeba by wzmacniać

metalowe specny niestety przekraczają sporo założenia finansowe

Doradźcie czy w założonym budżecie myślę chociaż poprawnie :)  

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

Z tych trzech tylko i wyłącznie cm.045. Core i Raider to plastikowe, źle spasowane, miękkie repliki, które nie są dobrym zakupem na początek - nie po aktualnych cenach.

 

Replika generująca 330fps nada się także do lasu. Nie będzie mieć 70m zasięgu, ale 40-50m spokojnie powinna dociągnąć i także będziesz się dobrze bawić. Zorientuj się jakie limity fps panują w Twojej okolicy.

 

cm045c kosztuje na TG niecałe 600zł. Za tyle dostaniesz metalową Specnę. Dodam, że jeśli chcesz replikę M4 to za 699zł masz Evolution Airsoft , która jest lepsza od Specny. Jednak i tak stawiałbym na Cymę.

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj kupowałem buciki dla Młodego, takie same jak trzy miesiące temu tylko większy rozmiar ;) Chyba przez to nie szkoda mi wydać kilka stówek na buty dla mnie które będę nosił kilka lat :P

Budżet 600 zł na samą replikę, tak? Warto od razu kupić baterię LiPo, nawet z ładowarką za 30 zł. Zimą z baterią NiMH można nawet jednego maga nie wystrzelać.

Z Twoich wyborów ja bym brał CM045C

http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-045c-cyma?from=listing&campaign-id=14&q=CM+045

Dlaczego? Miałem tą replikę. Kupiłem z ciekawości czy mi AKSU podpasuje. Pobiegałem z nią przez kilka miesięcy i nawet podpasowało. Sprzedałem, a w miarę łatwo to sprzedać bo dobra i polecana replika i kupiłem AKSU od E&L, którą dalej mam.

Inne repliki którym się możesz przyjrzeć do 600 zł:

G36C od Specny

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-sa-g12-ebb-1152217925.html

Dość dobra kopia Aresa.

G36C od JG

http://www.taiwangun.com/elektryczne/608-tan-works-j-g?from=listing&campaign-id=19

Dobre i tanie, przez co można dokupić kolimator czy baterię i jeszcze się zmieścimy w budżecie.

UAR od APS

http://www.taiwangun.com/elektryczne/urban-assault-rifle-black-aps?from=listing&campaign-id=19

Są różne opinie o APS, ale chyba ta replika im w miarę wyszła. Temat o replice: 

 

P90 od CYMY:

https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-maszynowego-cm060-1152208346.html

Trzeba też wypatrywać promocji. Na przykład zwykła metalowa Specna za 540 zł:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-specna-arms-sa-b01-half-tan-1152203989.html

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

Budżet 600 zł na samą replikę, tak? Warto od razu kupić baterię LiPo, nawet z ładowarką za 30 zł. Zimą z baterią NiMH można nawet jednego maga nie wystrzelać.

Tak, tak, Li-Po wzięty pod uwagę razem z jakąś ładowarką mikroprocesorową, ale nie wiedząc jeszcze jaka replika, nie zajmowałem się bateriami, wybiorę, to sprawdzę co się da wcisnąć i o jakiej mocy :)

2 godziny temu, wallop napisał:

cm045c kosztuje na TG niecałe 600zł. Za tyle dostaniesz metalową Specnę. Dodam, że jeśli chcesz replikę M4 to za 699zł masz Evolution Airsoft , która jest lepsza od Specny. Jednak i tak stawiałbym na Cymę.

 

1 godzinę temu, Huba_lbn napisał:

Trzeba też wypatrywać promocji. Na przykład zwykła metalowa Specna za 540 zł:

https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-specna-arms-sa-b01-half-tan-1152203989.html

Giety mnie jakoś nie przekonują, mimo że czytałem że w plastikach to najlepszy wybór bo się nie łamią  :) Co do giety specny to paradoksalnie odstrasza mnie EBB... Jedna rzecz więcej która różnicy nie robi żadnej, zwykły bajer, a pewnie łatwo się psuje :) Co do EA M16 to jednak grubo budżet przekraczam, a to już łamanie własnych postanowień. Ładny, kuszący ale w moich oczach za drogi na początek, a na ewentualny późniejszy etap pewnie bym się pokusił o coś...jeszcze lepszego :)

Natomiast co do metalowej specny B01 to już też ją zauważyłem, cena na gunfire jak najbardziej kusi. Fakt, że - i tu pewnie okaże się dość małostkowy - mało miejsca na montaż, jedna ris na grzbiecie,  a chciałbym rzeczywiście chociaż jakiś chwyt i prostą latarkę obsługiwaną kciukiem móc zamontować (kolimator to już rzecz, o której muszę wiedzieć że ją wykorzystam, czyli jak mnie wciągnie to jak najbardziej, na początek wydaje się zbędnym bajerem :) ). 

Jednak rzeczywiście z waszych cennych uwag wyłoniła się nowa lista:

- metalowa specna B01 - nie jest moim faworytem, znal to nie stal jak w cymie, choć o jakości się nie wypowiem, dłuższy od aksu, wiec mniej poręczny przy cqb, bardziej wizualnie podoba mi się kałaszek, ale gdyby miało się okazać że technicznie absolutnie wyżej od cymy to jak najbardziej tak :)

- stalowa cymka ze sklepowym downgradem do 330-350fps. - stalowe body, zachwalacie, mi się podoba

więc teraz pomóżcie w wyborze miedzy tymi dwoma :)

EDYTA:

Obejżałem sobie na YT taniemilitaria filmik o tej specnie B01 i (ja wiem, że to reklama w sklepie, po prostu chciałem to rozbierane z bliska zobaczyć :) ) mnie przekonuje. Front grip do dokupienia, szybka wymiana sprężyny, nawet chyba pod te dolną skorupe FG da się jakiś chwycik przykręcić. Fajoskie. cyma straciła tytuł absolutnego faworyta, jakby ta specna okazała się lepszym wyborem, to mi się też podoba :)

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

Ja bym się bardziej wahał między G36 od SA i AKSU od CYMY. Długo biegałem z Gietą i nawet teraz raz na jakiś czas wezmę ją na strzelankę. Taki mały sentyment. A swoją drogą jest to bardzo wygodna i ergonomiczna platforma. EBB można łatwo i szybko wyłączyć.

Z tych dwóch co wybrałeś ja bym brał CM045.

Techniczne to jest to mniej więcej to samo. Niby Specna to jakaś "Wersja Upgraded", ale tylko głowica cylindra i dysza to jakiś upgrade.

Bierz to co Ci się bardziej podoba. Niech Cie też wygląd klasycznej eMki nie zwiedzie. Pod uchwytem transportowym/szczerbinką jest szyna RIS, na której można zamontować kolimator. Front jest trochę biedny, ale chwyt jest tak naprawdę zbędny, a latarkę można na izolkę przytwierdzić. A Platforma AR15 jest lubiana też ze względu na miliony akcesoriów, więc front można zawsze wymienić.

Abstrahując już od wyboru repliki to polecam wybrać się na strzelankę gdzie można wypożyczyć replikę. Można pomacać kilka replik i każdy gracz na pewno powie co za replikę ma i dlaczego akurat tą. Takie hobby że lubimy się chwalić :P

Link to post
Share on other sites

No tą gietą toś mnie  zaskoczył... plastikowa gieta w cenie metalowej emki lepszym wyborem...hmmm...

W tym tygodniu wjadę do militaria.pl, bo mają sa g-12- dzwoniłem się spytać, to obmacam. :)  

https://www.taniemilitaria.pl/pl,replika-karabinka-sa-g12v-ebb-tan-specna-arms,0,5,6,7,20970.html#.XDZNm1PTk_g

Nawet z chwytem :D :D Zamienszałeś w głowie ;) :)

ale te pomysły z latarką na izola, i niepotrzebnością chwytu zwróciły moją uwagę też na:

http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-045-cyma?from=listing&campaign-id=19

Cena aż drażni ;) Szkoda risów, ale różnica starczy na lipo i ładowarkę:D

 

Link to post
Share on other sites

No już znalazłem te łoża z risami na TG :) Rzeczywiście jakby co można później obwiesić kałaszka jak choinke ;) 

@arend ładna ta "suczka" :) Ale generalnie widze, że jakby co, to te cymki 04x są dość popularną bazą do późniejszego bieda-tuningu :) (tzn nie wiem co to na zdjęciu, nie chciałem jakby co urazić ;) stwierdzam fakt :) Chociaż te specny B-x też podobno są doś popularne do przeróbek na krok dalej po samym początku przygody z asg :) 

Szkoda że te cymy są takie trudne do złapania w sklepach, pomacałbym dla pewności :)

Link to post
Share on other sites
W dniu ‎10‎.‎01‎.‎2019 o 10:44, ThomX napisał:

@arend ładna ta "suczka" :) Ale generalnie widze, że jakby co, to te cymki 04x są dość popularną bazą do późniejszego bieda-tuningu :) (tzn nie wiem co to na zdjęciu, nie chciałem jakby co urazić ;) stwierdzam fakt :) 

 

3 godziny temu, arend napisał:

W zasadzie to korpus z Boyja ( bo w zasadzie tyle ze sklepowej repliki zostało, no dobra dekiel jeszcze) a reszta to albo rzeźbienie w stali albo części od palnego. Dodatki też albo rzeźbione albo ściągane za dulary bo replika ma 6 lat już.

@arend Przepraszam!!! Teraz dopiero widzę jak strasznie głupio to razem zabrzmiało! :) Już rozbijam mój skrót myślowy na czynniki:

Pisząc "bieda-tuning" miałem na myśli to, że wg masy przerzuconych przeze mnie informacji w necie, ludzie kupują cymę 04x, robią drobne tanie poprawki w stylu wymiany gumki hop up, doszczelnienia itp. i wychodzą z tego całkiem fajne celne i trwałe repliki do dłuższego używania, nawet jako pro broń podstawowa. Że wg masy urzyszkowników to fajne repliki, a można tanio dodać im jeszcze dodatkowej fajności. Takie moje  ukryte pytanie/prośba o potwierdzenie słuszności mojego wyboru de facto najtańszej opcji z tego z czego wybierałem, czyli cymy cm045 w najbidniejszej wersji nawet bez drewna :)

Natomiast jeżeli chodzi o Twoją fotkę, to kałasz robi niesamowite wrażenie i zdawałem sobie sprawę że w środku siedzą od dawna rzeczy przewyższające pierwotny koszt zakupu, a nawt nie zastanawiałem się co było pierwotną bazą :) Wiem, że się nie spinałeś, ale przeczytawszy swoją wypowiedź sam się kopnąłem w tyłek, bo nawet dla mnie wyglądało to trochę lekceważąco z mojej strony :)

Efekt zupełnie nie zamierzony, po prostu w jednym ciągu zdaniowym pozachwycałem się Twoim gunem i wróciłem do mojego wyboru cymki :)

Link to post
Share on other sites

Tu masz temat gdzie niektórzy zamieszczają zdjęcia tego co zrobili ze swoimi AK, niektórzy prawie nic inni wręcz przeciwnie.

http://forum.wmasg.com/topic/79706-ak-74/?page=7

W tańszych replikach zazwyczaj zaczyna się od "bieda" tuningu bo wystarczy wymienić części za ~50 zł (dysza, gumka) i mieć spory wzrost wydajności. Wraz z każdą kolejną wydaną złotówka spada efektywność tuningu. Nic nowego. To że jakaś część jest dwa razy droższa, nie oznacza że jest dwa razy lepsza i da dwa razy lepsze efekty.

Platformy AR i AK mają dużo dodatków i można sobie zrobić unikalną replikę.

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak cyma :) Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, czy kupując na TG nie dorzucić od razu zamówienia na gumkę hop up (zielona g&g?) i nie kazać im prócz downgrade'u do ok 350fps od razu wsadzić ją w środek. Ma to sens?

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

Dwa pytania:

Czy downgrade coś kosztuje?

Czy wymiana gumki coś kosztuje?

Serwisy sklepowe idą w ilość, na czym cierpi jakość, ale za darmo (w cenie repliki) czemu nie ;)

O ile downgrade wymaga otworzenia GB i wymiany sprężyny, czego nie polecił bym do spróbowania dla nowego użytkownika, o tyle wymiana gumki nie jest za trudna i można pokusić się o samodzielną wymianę, a przy okazji można poznać budowę repliki.

Link to post
Share on other sites

Downgrade jest free, o gumkę jeszcze nie pytałem. Nie zapytałem ich jeszcze jak wygląda sprawa gwarancji po downgradzie u nich. Natomiast gumek G&G na taiwanie nie majo, więc i tak pewnie bym nie wybrał. Natomiast z samodzielną wymianą gumki, to strasznie dużo rozkręcania. Boje się sytuacji że rozkręcę, wymienię, skręcę i zostaną mi na stole 3 śróbki, 5 podkładek i bliżej niesprecyzowana ilość dziwnie wyglądających elementów ;) 

Edited by ThomX
Link to post
Share on other sites

ThomX luzik, nie nerwię się bo nie ma o co. Pokazałem tylko co można zrobić. Oczywiście mając ciut wizji, czas i trochę kasy na inwestycje. A też zaczynałem od tytułowego bieda tuningu (znaczy zmiany gumki hopa i dowgrejdu do 350fps). Potem tylko musiałem polować na części ( w ramach zmiennych warunków budżetowych). Co najśmieszniejsze najdłużej szukałem magpulowskiego chwytu pistoletowego.

 

edit

Downgrejd repliki ma sens jeżeli szykujesz replikę do CQB. Bo w niektórych rejonach kraju obowiązującą w CQBie mocą repliki jest ~350fps.  Więc jeżeli będziesz strzelał się w budynkach a lokalny regulamin wymaga 350fps nie masz wyboru. Jeżeli będziesz grał głównie las to moim zdaniem downgrejd jest bez sensu. Najwyżej trzeba będzie pomyśleć o broni bocznej.

Link to post
Share on other sites

No właśnie głównie pod CQBa się szykuje. Mam więcej możliwości spróbowania właśnie w budynkach gdzie limit to 350-360 w zależności od miejscówki. Zresztą to mnie nawet na razie bardziej w AS kręci :) Nawet już dostałem konkretne zaproszenie z obietnicą wypożyczenia zapasowej repliki, żebym sobie popróbował AS :) Mam tylko kupić gogle, bo niestety okulary korekcyjne, co zresztą już ogarnąłem, resztę od repliki po kamizelkę dostanę i może niedługo trafie do Mieczewa ;) Ale sama cymka jest w planach. Przestałem się podniecać emkami, chce tego małego kałacha!! :D Podbić go mocowo zawsze można, dorzucić w ostateczności dłuższą preckę schowaną pod tłumikiem i tłok pod długość lufy i w lesie też...chce tego kałaszka ;)

Edited by arend
literówki
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, arend napisał:

Pierw to się dowiedz czy i jakie limity mocowe obowiązują.

Nosz już się dowiedziałem :D Owińska 360, Mieczewo- jak niedzielne CQB to to samo :) Poza tym mimo wszystko zdaje sobie sprawe, że na razie bede miał jedną replike i musze ją równać w dół mocowo. Ponad limit na cqb nie wejdę, cyma nie możliwości szybkiej wymiany sprężyny, sam sobie nie wymienie, za każdym razem zresztą wolałbym nie dawać do wybebeszania GB bo to na logikę za zdrowe dla repliki nie będzie, więc na downgrade sklepowy jestem zdecydowany :) Bardziej sie obawiam odwrotnego efektu WOW. Tzn dadzą mi jakąś dopieszczoną zapasówkę, a potem dostane stockową cymę i bedzie mnie wkurzała ;) 

 

Pierwsze ostrzeżenie za łamanie regulaminu Forum.

Arend

 

Przepraszam, odpowiadałem z telefonu, nie poprawia z automatu, a przeskakiwanie na polskie znaki na małym ekraniku nie idzie w sposób naturalny i po prostu umknęło mi było :). Mam nadzieję, że literówki (pierwsze na taką skalę w moim przypadku) nie dyskwalifikują mnie od razu jako uczestnika dyskusji :) Ale dzięki za zwrócenie uwagi :)

 

Nie, nie dyskwalifikują, ale narażają na regulaminowe upierdliwości i moją złośliwość ;P

Arend

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...