Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Silnik HT slim Amoeba


Recommended Posts

W dniu 28.01.2019 o 00:19, wściekły królik napisał:

Część, czy ten silnik:   https://allegro.pl/oferta/zestaw-silnika-i-chwytu-ht-slim-do-m4-m16-dlugi-7802289605  pasuje do standardowych emek? Jakie macie o nich zdanie? Uciagnie mocniejsze sprężyny? Nie ukrywam, że wizja cieńszego chwytu kusi.

Zestaw przeznaczony jest do montażu w replikach AMOEBA, ARES oraz podobnych konstrukcjach M4/M16. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, redmonk93 napisał:

Zestaw przeznaczony jest do montażu w replikach AMOEBA, ARES oraz podobnych konstrukcjach M4/M16. 

Akurat silniki to zawsze były mało problematyczne części to wymiany między producentami.

Dlatego pytanie do kogoś kto miał to już w rękach: Do jakiej repliki to wsadziłeś i jak działa?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Odkopuję.

O ile cena tych silników z chwytem była zwykle raczej odstraszająca: https://azteko.pl/ares-zestaw-silnika-i-chwytu-sht-slim-do-ak-p-34109.html

o tyle teraz pojawiły się bardziej przystępne oferty: https://gunfire.com/pl/products/zestaw-silnika-i-chwytu-sht-slim-do-ak-1152230836.html

Silniki slim amoeby czy aresa, ponoć jedno i to samo, występują w 2 wersjach: HT i mocniejszy SHT (super high torque)

Pomyślałem czy by sobie nie sprawić takiej części do lct akm z ebb, z tym że tak jest co ciągnąć bo dochodzi opór sprężyny suwadła a jest spora i twarda. Na m120, silniku tornado ht i lipo 7,4v 40-50c od turnigy, śmiga to zadowalająco (na 11,1v za duży rof i przez bezwład suwadła gubi cykle). Zapytałem chłopaków z serwisu gunfire jak ma się sprawa wydajności tych slim sht do takiego tornado i odpisali że slimy są słabsze. Czyli przy ewentualnej zmianie dochodziłaby zmiana pakietu na 11.1v i szukanie takiego z odpowiednim C.

Moje pytania:

- kupił to ktoś i założył u siebie?

- pasuje to do e&l, boyi czy lct? Bo koszyk silnika tego slima ma identyczne uszy, a zwykły koszyk ma ciut inne (zapytałem o to serwis, czekam na odpowiedź)

- Jak się to to sprawuje w porównaniu do zwykłych silników?

Link to post
Share on other sites

Mam zainstalowany w dwóch AK. Trzeba nieco podłubać przy listwie selektora i zębatce (tej skręconej przechodzącej przez GBX). Chwyt slim ma mało miejsca i oba te elementy potrafią się o niego zapierać w pozycji „safe”.

W jednym secie mam 18.7:1 w drugim 16:1. Sprężyna ta sama Ultimate 125 pod 1,85-1,86J. Nie widzę różnicy w rekcji na spust pomiędzy przełożeniami. RPS odpowiednio 17 i 21.

Moment ma nieco niższy niż Tornado F1 HT.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...