Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Coś tu nie pasi z tymi lufami....


Recommended Posts

Cześć. Z góry informuję, że nie jest to temat" pomóżcie dobrać lufę, czy jaka replika najlepsza...." Tak jak radzicie,  poczytałem na forum, posprawdzałem sklepy i mam teraz trochę uwag. Posiadam karabinek G&P 075 i naszła mnie ochota na mały tuning.... Na początek chcę zmienić lufę precyzyjną. Wybór padł na PDI, ale..... W sklepach jakby zmieniła się średnica tych luf z 01, na 05..... Czemu? Patrzyłem też na Promyka 03, ale chciałbym jednak zakupić PDI... Interesuje mnie długość 455mm. Czy to dobry wybór jak na karabin szturmowy? A może już wtedy będę miał para snajperkę.... I jeszcze jeden dylemat... Czy przy takiej lufie, będę musiał zmieniać tłok i zębatki? Pytam, bo jeden serwis mówi mi że nie, a drugi to zaleca..... Hmm... 

Link to post
Share on other sites

Po co tyle tych wielokropków? Mało to czytelne.

Są lufy PDI 6.05 za 400+ i PDI 6.01 za 600+. Ja do szturmówki (ok. 450 fps) nie wsadził bym nic droższego niż Steel Bull za 150 zł.

Twoja replika ma lufę 29 cm, tak? Na pewno chcesz tam włożyć lufę dłuższą o 16,5 cm? Trzeba to będzie pewnie zakryć tłumikiem. Replika straci na manewrowości, a długość lufy nie ma bardzo dużego znaczenia.

Przy zmianie lufy nie trzeba wymieniać ani tłoka, ani zębatek. Być może trzeba będzie wymienić cylinder, ale to trzeba najpierw sprawdzić fps przed i po wymianie lufy

 

Link to post
Share on other sites

Jak mowa o lufach. To często się tu mówi o tym że w tzw. szturmówki nie warto pakować luf precyzyjnych typu PDI na przykład. No ja pozwolę sobie mieć inne zdanie. Po pierwsze taka lufa zauważalnie poprawia skupienie i powtarzalność tego skupienia w porównaniu z jakąś lufą 6,03 mm. Nawet Promyka. Niby są to niuanse. Ale na przykład na strzelance okazuje się że ta lufa strzeliła 5 m dalej i trafiła przeciwnika. Więc jak ktoś ma kasę. A Lukas1234 ma skoro przymierza się do PDI. I dąży do perfekcji. To czemu na dzień dobry wybijać mu to z głowy ? Krótko mówiąc. Jak Cię stać. To kup najlepszą lufę dostępną na rynku. Bez względu na to czy masz snajperkę, szturmówkę czy boczniaka. Jak pomimo wszystko coś będzie nie tak z celnością, zasięgiem. To przynajmniej będziesz wiedział, że powodem nie jest lufa. Może  zdecyduj się na tą : https://jarmix-militaria.pl/lufa-precyzyjna-lambda-one-aeg-455?from=listing&campaign-id=19

Mało informacji na jej temat u nas. Ale na zagranicznych forach bardzo ją chwalą. Więc przy okazji będziesz jakby "pionierem" :)

Link to post
Share on other sites

Jak stać to brać najlepsze co jest na rynku. Nie ważne czy to dmr, snajpa, szturm, cqb czy klamka... Ludzie wkładają PDI długości długopisu do pistoletów gbb i mówią o poprawie celności i zasięgu więc wniosek nasuwa się sam. Steelbull? Jest dobry, ale PDI lepsze :D

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniło tylko poszerzyło gamę o większe średnice które miały mieć jakieś inne właściwości tzn mniejsza średnica to więcej fps a większa średnica to większy zasięg. Ile w tym prawdy to nie wiem. Sam kupiłem 6.01 bo wyczytałem na tym forum że jest lepsza od 6.05 a potem spotkałem się z opinią w środowisku że to znowu 6.05 jest dużo lepsza. Ostatnie informacje z jakimi miałem do czynienia mówiły że 6.01 jest celniejsze na bliskich dystansach i krótszych lufach natomiast 6.05 na dalekich i dłuższych lufach. Ogólnie ile ludzi tyle opinii. Zacinek się nie bój. U siebie w ramach testu strzelałem z takich tworów jak 0,36 i 0,4 p&j, 0,3 specna core i zacinki żadnej nie miałem.

Edited by Filipt15
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...