Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
matrixxx

cm700

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kupnem cm700 i chciałbym poznać Waszą opinię na temat tej repliki. Nigdy nic o niej nie słyszałem, żaden znajomy jej nie ma więc stąd ten temat. Z góry dzięki za info o tej replice, jak działa, co w niej wymienić itp. Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od stocka wydaje się całkiem niezła :)

Minus o którym prawdopodobnie wszędzie usłyszysz to komora HU -  dwa regulowane z osobna ramionka. Regulacja w stock możliwa tylko po wyciągnięciu magazynka i odciągnięciu "zamka" czyli zespołu cylindra. Dostosowanie HU dwdzięczyć się to jednak może przyjemnością :)  Stąd pierwsze co się podpowiada to zrobienie TDC (ustawianie z zewnątrz śrubką np od góry lufy zewnętrznej) 

Co bym jescze polecał to zmiana zwykłych plastikowych pierścieni ślizgowych na których porusza się cylinder w "komorze zamkowej" na np Teflonowe. Stockowej są dość twarde i u mnie cylinder przez to dość opornie zaczął chodzić, po wymianie na Teflon to nawet na mocnej sprężynie przyjemność :) 

Bart_a robi części do CM.700.

U mnie: Tłok do CM.700 od Airsoftpro, głowica cylindra też od ASP, prowadnica Action Army (bo tanio była :p) o śr. 7mm, z "adapterem" na sprężynę o śr. wewn. 9 mm, (sprężyna z Olx jednak od ASP i o długości mam wrażenie idealnej do tej repliki (sprężyny trochę dłuższe niż do vsr) Gumka HU ML Macaron 60, Dystanser ML Omega. Lufa 6.03 605mm, schowana w tłumik. jakaś tania od BigDragon ale pasują AEGowe. 

Słyszałem że np lepiej niektórym pasuje tłok od cm702 I jest krótszy naciąg przy nim, nie wiem jak z mocą wtedy. Mi odpowiada ten do cm700 i vsr (ze spustem 90 stopni). 

Niektórzy mają ładną szczelność na komorze, u mnie lekka nieszczelność (nawet po założeniu większej o 0.05 mm od ASP głowicy cylindra).  Mimo to ładnie strzela. 

Stock nie jest zły, ale jako podstawka pod tuning to jak dla mnie - też ze względu na replikę M40A3 - bombastik :)

Body polimerowe, przyjemne, nie wydaje się tanie jak np m40a3 od sportline, to w ogóle porównania nie ma. Baka policzkowa metalowa, w zimne dni chłodzi "nagi" policzek :) Nic nie klekocze, wszystko na swoim miejscu. 

Przyznam że gdybym się wstrzymał z zakupem to kupiłbym 700A ze względu na wygląd M40A5 kompatybilności być może te same, jedynie trochę mam ból duszy o szyną przednią i atrapę magazynka, na które przyznam czekam aż ktoś odsprzeda czy za 100 lat będą w TG, ale to czysto kosmetycznie. 

Generalnie sprawuje się :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×