Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rozrzut fps m16


Recommended Posts

Czesc, kolejny problem z moją M16 wszystko złożone, zestaw bu i ponoć sprężyna m155 elementa, choć pasuje mi ona bardziej pod m145 elementa, dmucha 530-540 fps. I właśnie tutaj mam problem. Na kulkach gaurdera 0.36 rozrzut fps potrafi się różnić nawet o 15 FPS :/:/ szczelność tłok głowica cylindra i dysza jest ok. Wydaje mi się że gdzieś nie trzyma osi i słabo się uszczelnia na łączeniu dysza/gumka. Testowałem różne gumki i dystansry, najlepiej chodzi na niebieskiej aimtop i czerwonej silikonowej hv70( tania i zajebiste wykonanie, żadnych nadlewek i wchodzi ciasno na lufę) testowałem też mapkę leaf monster ale na tej to już porażka. Jakie macie sposoby na sprawdzenie osi ? 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli ogólnie krzywy chińczyk. 

Jaki masz rozrzut fps na 0,2g? Jeśli masz taki rozrzut tylko na 0,36g to zostaje kwestia marki kulek lub kalibracji.

Co do osi, latarka lub mocne światło. Dyszę ustawiasz w pozycji tylnej, świecisz światłem w okno komory i zaglądasz do lufy. Na samym końcu lufy zobaczysz oświetlone wnętrze komory, a w niej dyszę. Sam musisz na oko ocenić jak jest z osią. Ewentualnie endoskop, o wiele precyzyjniejsza metoda.

Link to post
Share on other sites

Na poczatek taki test zrob. Rozbierz GB, zostaw zespół cylindra, docisnij komore do dyszy i spróbuje wcisnąć tłok do cylindra zatykając jednocześnie koniec lufy. Utrzymuj nacisk na tłok przez jakiś czas aby sorawdzić czy jest gdzieś nieszczelność. Test papierka jakby ci ktoś kazał robić to sobie daruj ;)

Czy dzieje się to na wielu magazynkach czy no na jednym?

Skróć sprężynke popychacza. Sprawdź czy dysza nie unosi się na popychaczu ku górze.

Ogólnie sprawdź osiowość.

Link to post
Share on other sites

S155T elementa w mojej repli z lufa 363mm, cylindrem 0 NBU,  plaskich glowicachc z damperem daje 559-560fps na 0.20g. Sprężyna kupiona pod koniec roku na allegro.

Wyjmij z repliki lufe z komorą hu, złóż replikę bez lufy i komory hu, zdejmij tłumik płomienia, włóż lufe z komora od strony tłumika, wsuń aż do zetknięcia z dyszą, patrz przez okno wyrzutnika łusek czy lufa centrycznie atakuje dyszę. Jeśli gdzieś się coś podnosi, ugina no to masz nie osiową replikę. Pamiętaj aby lufa precyzyjna była wycentrowana w zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...