Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

(biedo) Tuning G3 JG112


Recommended Posts

Czołem koledzy!

     Chciałbym zrobić tuning G3 mojego brata bo jej stockowe paramety to masakra :D (jak dobrze, że teraz tego nie czyta). Jest to JG112 prawie w stocku. Przy kupowaniu w GF poprosiliśmy o zamontowanie lepszej gumki HU oraz lufy precyzyjnej. I jak HU działa tyle o ile tak replika ma celność rozrzutnika do obornika. (Pewnie zamontowali kawałek rurki miedzianej) Na li-po 7,4 rof wynosi na oko 3 kulki na sekundę przy dobrym wietrze. Napinanie sprężyny w gb trwa rok i trzy miesiące a spust jest nie czuły. 

     Obecnie brat zakupił kilka części:

MOSFET XET304Μ [XCORTECH]

http://www.taiwangun.com/okablowanie-laczniki-styku-2/mosfet-xet304-xcortech?from=listing&campaign-id=19

KOSTKA STYKOWA Z NISKOOPOROWYM OKABLOWANIEM NA PRZÓD DO GEARBOXA V.2 [ELEMENT]

http://www.taiwangun.com/okablowanie-laczniki-styku-2/kostka-stykowa-z-niskooporowym-okablowaniem-na-przod-do-gearboxa-v-2-element?from=listing&campaign-id=19

No i skończyło się na tym, że je ma. Nie zna się i nie umie ich zamontować. Ja mogę spróbować ale potrzebuję jakiegoś instruktażu/instrukcji bo jedyne co rozpierałem to kałachy. Ale wracając. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą lufy na coś lepszego od obecnego kawałka rury miedzianej (na na bank precka to nie jest) oraz delikatnym upgrade gearboxa. Co sądzicie o tym zestawie bore-up od tornado? https://gunfire.com/pl/products/zestaw-bore-up-do-replik-typu-m4-g3-1152217633.html  Myślę nad wymianą silnika (bo JG to padaczka) oraz wymianą tłoka tylko nie wiem jakie tłoki są w tych gearboxach (jest to GB v2). Co radzicie? 

Link to post
Share on other sites

Jak nie wiesz nawet jak się do tego zabrać to odradzam grzebanie w GB. Lepiej poszukać lokalnego serwisanta.

Co do części to tak:

- tania precka ~150 zł np. steel bull

- w zestawy boreup się nie ładuj, mniejszy wybór części. Kup standardowa głowicę cylindra, głowice tłoka i doszczelnioną dyszę.

- Tłoki prawie we wszystkich replikach są takie same. Kup niebieskiego SHSa bez dziur ze stalową szczęką.

Link to post
Share on other sites

Zamiast Steelbull brałbym ZCI i tak jak Huba mówi, oddaj do kogoś lokalne na serwis, ogarnie części jak i ich montaż. Zapłacisz może 100-150zł, a replika będzie poprawnie poskładana. Samemu bez najmniejszej wiedzy i podstawowego zaplecza technicznego nie zaczynaj.

Link to post
Share on other sites

Przy poprawnym aoe w gbv2, v2 long czy v3 zawsze jest to 14,5 zęba. Wówczas czwarty ząb tłoka jest na równi z krawędzią cylindra. Od 4 lat zawsze spotykałem się z tym samym w każdej replice na jaką trafiłem. Poza Kataną.

Nawet Retro Arms robi tłoki z 14,5. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...