Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-H SF Open Bolt - WE


Recommended Posts

Witam,
w koncu przyszedl ten czas na powrot do ASG i wybór repliki, znalazlem propozycje repliki gazowej, ale chcialbym zapytac o opinie o niej (w szukajce nie znalazlem, wiec albo jestem ulomny albo nie wiem :D )

Interesuje mnie replika SCAR-H SF Open Bolt  producenta WE
https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-scar-h-sf-open-bolt-czarna-1152216362.html

1. Czy ktos posiada i moze sie podzielic doswiadczeniami?
2. Czy to dobra pozycja w tym budzecie?
3. Jak wyglada tutaj  zuzywanie gazu? Moja pierwsza replika gazowa i sie zastanawiam na ile starcza jedno tankowanie
4. Mozliwosci rozwoju i tuningu?
5. Jak z dostepnoscia czesci? Przegladam sklepy, ale od "moich czasow" juz sie troche pozmienialo i jeszcze nie wiem gdzie co szukac :D


Uznalem ze to bedzie lepszy dzial niz "Jak zaczac", ale jesli sie myle to prosze mnie poprawic ;)

Milego dnia i pozdrowionka
Marcin


@Edit:
Balem sie ze bedzie problem ze znalezieniem dodatkowych magazynkow, ale wlasnie znalazlem dla zainteresowanych:
https://www.specshop.pl/product-pol-9311-WE-Magazynek-M4-M16-SCAR-Green-Gas-Open-Bolt-TAN.html

Edited by SigmaPLK
Link to post
Share on other sites

Co do tuningu to w Polsce jedynie znajdziesz gumki i lufę (bo podchodzą z aega po przeróbce). Reszta albo używki albo Chiny.

Nie da się powiedzieć na ile starczy magazynek bo zależy np. od szczelności układu, czy temperatury otoczenia, Generalnie na cały magazynek powinno spokojnie wystarczyć bez zauważalnych spadków powtarzalności.

Nie pakował bym się w scara H (chociaż jest dużo fajniejszy wizualnie od L) ze względu na magazynki które jest ciężko dostać. Scar L łyka magi od m4 i pochodnych, a ich jest dużo więcej na rynku. Na jednym magu dużo się nie pobawisz.

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, SigmaPLK napisał:

Witam,
w koncu przyszedl ten czas na powrot do ASG i wybór repliki, znalazlem propozycje repliki gazowej, ale chcialbym zapytac o opinie o niej (w szukajce nie znalazlem, wiec albo jestem ulomny albo nie wiem :D )

Interesuje mnie replika SCAR-H SF Open Bolt  producenta WE
https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-scar-h-sf-open-bolt-czarna-1152216362.html

1. Czy ktos posiada i moze sie podzielic doswiadczeniami?
2. Czy to dobra pozycja w tym budzecie?
3. Jak wyglada tutaj  zuzywanie gazu? Moja pierwsza replika gazowa i sie zastanawiam na ile starcza jedno tankowanie
4. Mozliwosci rozwoju i tuningu?
5. Jak z dostepnoscia czesci? Przegladam sklepy, ale od "moich czasow" juz sie troche pozmienialo i jeszcze nie wiem gdzie co szukac :D


Uznalem ze to bedzie lepszy dzial niz "Jak zaczac", ale jesli sie myle to prosze mnie poprawic ;)

Milego dnia i pozdrowionka
Marcin


@Edit:
Balem sie ze bedzie problem ze znalezieniem dodatkowych magazynkow, ale wlasnie znalazlem dla zainteresowanych:
https://www.specshop.pl/product-pol-9311-WE-Magazynek-M4-M16-SCAR-Green-Gas-Open-Bolt-TAN.html

Zaczne od tego że skoro to twoja pierwsza gazówka to dobrze się zastanów czy jest ona dla Ciebie. Ja polecam repliki GBBR ale ja po prostu lubię z nich strzelać oraz je rozkładać i czyścić.

Gazowe repliki mają pewne bolączki, klimat a mianowicie nie lubią niskiej temperatury za oknem. Nie postrzelasz na auto, gaz schładza cały układ i może replika Ci syfonować (zamrozi ci zawór w magazynku i wystrzeli cały gaz z magazynka). Drogie magazynki, tylko real capy w przypadku tej repliki tylko 20kulek na magazynek. I koszt kulek, gazówki lubią ciężkie kulki ale za to nie wystrzelisz ich tyle co z AEG'a ;)

 

Nie piszę tego żeby Ciebie przestraszyć tylko uświadomić z czym to się wiąże. Ja uwielbiam i polecam GBBR.

3. tak jak ktoś napisał wyżej, zależy od jakości gazu, szczelności układu, temperatury na dworze i częstotliwości oddawania strzałów.

4. na początek to gumka hop up i lufa precyzyjna najlepiej chyba maple leaf, póżniej jak coś się sypnie to wymieniasz.

5. w Polsce kiepsko, lufy i gumki a reszta z Chin.

 

Jak chcesz koniecznie SCAR'a zastanów się nad wersją L tak jak napisali koledzy wyżej, lepsza dostępność magazynków oraz gabaryt magazynków dużo wygodniejszy. 

Link to post
Share on other sites

Ja też należę do fanów GBBR ale treba być świadomym użytkownikiem. Jak zaczynasz to zacznik od elektryka a gazówkę kup w drugiej kolejności i jak jedziesz na strzelankę z gazówką to elektryka miej w bagażniku jako backup. Do zakupu dolicz z 4-5 magazynków, bo z jednym to sobie możesz do puszek postrzelać, cena wyjdzie fajna :) .

Link to post
Share on other sites

Dzieki za wszystkie porady. To nie jest moja pierwsza replika, lecz ktoras z kolei, teraz pierwsza po dluzszej przerwie postanowilem wrocic do ASG i padlo na gazowke ;)
(kiedys bylo MP5 - elektryk, pozniej L96 sprezyna od wella itp)

Odnosnie magazynkow, znalazlem do wersji h i wersji l:
H - https://www.taniemilitaria.pl/pl,magazynek-gazowy-na-30-kulek-do-repliki-scar-h-gbbr-tan-we,0,3,27,103,18777.html#.XIoW1BNKjyh
L - https://www.specshop.pl/product-pol-9311-WE-Magazynek-M4-M16-SCAR-Green-Gas-Open-Bolt-TAN.html

Ale jednak zakupilem wersje L, oczywiscie magi bede musial dokupic na strzelanki :D na ktore jakby nie patrzyl bede uczeszczal dopiero za miesiac poltora, ze wzgledu na koniec zajec na studiach weekendami ;)

Decyzja do gazówki padla ze wzgledu, na wieksza realisityke? blowback, odrzut itp magazynek na 30 kulek tez doda swoje (wiem, na strzelanka to jednak wada)

Rozwazalem tez hk416, ale jednak padla decyzja na scara w wersji tan malowania

Link to post
Share on other sites

I replika przyszla
20190315_104403.thumb.jpg.e7a85ae5f59fdbff22891e04fe1ee733.jpg

pierwsze co to zaskoczylo mnie malowanie (na duzy plus), spodziewalem sie raczej innego, takiego jak na zdjeciach, bardziej jaskrawych kolorow.

Replika fajnie lezy w dloniach, a jeszcze lepszy jest jej feeling :) (tak pierwszy raz mam stycznosc z blowbackiem, banan na twarzy od razu sie pokazuje).
Pierwsze strzaly zadowalajace, bez ustawionego hop-upa jeszcze. gora metalowa robi swoje, przez co nie mamy wrazenia ze latamy z kartka papieru.
Selektor ognia przyjemny, chodzi bez zarzutow.

Ale sa tez rzeczy ktore mozna nazwac minusami i mogloby byc lepiej :D
- stopka magazynka (caly z metalu), ale dosyc luzno lata, przez co wrazenie jest jakbysmy mieli pol zasypanego hicapa
- przyrzady celownicze maja dosyc spore luzy, no ale to jednak sa elementy ruchowe jakby nie patrzyl,
- przycisk open bolta ma takze spory wyczuwalny luz, lata na boki
- kolba zsunieta takze potrafi chodzi tyl przod, przy max rozsunietej juz sie ladnie nawet blokuje i jest ok ;)

Tak wiem, czepiam sie pewnie o glupie szczegoliki, ale jednak do czegos trzeba sie przyczepic :D

PS: jakies rady co do serwisowania takiej repliki? jakies linki moglby ktos podrzucic? czytam wiekszosc tematow tutaj na forum, ale moze cos pominalem :)

Edited by SigmaPLK
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...