Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Somalia wielka prośba...


Guest kubov

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 9 months later...

odgrzewając temat i zagadnienie srg. "Hoot'a" w operacji Gothic Serpent (konkretnie interwencja "Irene") - cytując jedno z forów historycznych kręcących się wokół tematu "jest on postacią prawdziwą. Po wydarzeniach w Somalii (za które został nagrodzony Brązową Gwiazdą) otrzymał awans na starszego sierżanta, a w 2001 roku brał udział w operacji "Enduring Freedom" w Afganistanie. Obecnie, od 2001 roku, jest instruktorem walki wręcz. A co do sierżanta Sandersona, jest on wzorowany na prawdziwym operatorze Delty, o naziwsku Paul Howe, gdzie również, podobnie jak Gibson, dorobił się awansu na starszego sierżanta i Bronze Star. Po odbyciu misji w Somalii opuścił szeregi Delty i założył szkołę strzelecką."

 

W filmie jedynie zmieniono jego nazwisko na Gibson, więc jako Gibson jest fikcyjny.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sanderson jest wzorowany na Paul Howe zgadza się. Nawet w książce jest motyw Howe'a który rzuca granat na niesamowitą dla Rangersów odleglość. Z tym że trafia za 2 razem do okna. :D

 

"Some operators like blond Norm Hooten."

Myślę że to może być on: https://picasaweb.google.com/Kalashnikov911/GothicSerpent?authkey=Gv1sRgCP-R-tan-vyfgAE#5622948161642793202

 

Bardzo możliwe że przezywali go Hoot, ale w książce nigdzie nie został tak nazwany. A może to tylko wymysł filmowców. Co jednak nie zmienia faktu że Hoot był prawdopodobnie wzorowany na Hooten'ie.

Edited by Kalashnikov
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
Witam!

 

Mam wielką prośbę potrzebuje informacji na temat akcji amerykańskich się specjalnych podczas akcji stabilizacyjnej w Mogadiszu (nie wiem czy dobrze napisałem) w 1993 r. Na polskich stronach internetowych (chodzi mi o tą akcje, która była ukazana w filmie „helikopter w ogniu”) Zdeklarowałem się na wykonanie prezentacji na Historie i muszę wyjść z tego obronną ręką. 8)

(chodzi mi tu o aspekt militarny oraz polityczny)

 

Pozdrawiam Jakub

 

Kiedys pracowalen z jednym Somalijczykiem, ktory mieszkal ok 1 mili od miejsca gdzie akcja z Black Hawk Down sie rozegrala. Ogolnie i w skrocie: amerykanie by dostali sromotny lomot gdyby nie smiglowce. Po tym jak walka ustala, Josuf poszedl zobaczyc to miescje. Ogolnie: wszystko bylo w kolorze czerwonym:ulice, budynki, sciany etc etd. Rzeka krwi.

Najciekawsze w tym wszystkim bylo to,ze Josuf kiedys sie wygadal przy mnie,ze pierwszy raz pil alkohol z Polakami cos w latach 80;tych i byli to lubie z SB :) . Z drugiej strony: skad murzyn z afryki rodem wiedzialby o polskiej esbscji ? ??

 

http://www.youtube.com/results?search_query=somaliland+1991&oq=somaliland+19&aq=2&aqi=g3&aql=&gs_sm=e&gs_upl=8347l9972l0l12548l3l3l0l0l0l0l185l529l0.3l3l0

Tutaj masz cos do pobuszowania.

Link to post
Share on other sites

Leciutkie odgrzanie kotleta.

W książce "Snajper" napisanej przez Howard Wasdin (operator ST6 - obecnie w spoczynku) jest bardzo ciekawy opis akcji w Mogdiszu w punktu widzenia właśnie Wasdina, który brał w niej udział w całej operacji jako jeden z czterech operatorów Seal Team Six.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam - są też rozdziały bezpośrednio poświęcone akcji "Irene" jak i rozdziały opisujące poszukiwania Aidida. Genialna lektura dla miłośników amerykańskich klimatów.

Edited by Ecek
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...