Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Było o nim trochę na forum:

http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?p=...ghlight=#151750

 

Niestety starsze tematy wyparowały...

 

Solidny model, hałasuje gdy potrząśniesz, w plastikowym zamku po jakimś czasie zużywa się ząbek blokujący go w tylnym położeniu. Magazynki padają zazwyczaj po dwóch miesiącach (o ile od razu nie są nieszczelne). Idealny do wyrabiania u właściciela relacji "love/hate"- kiedy sprzedawałem mojego, czułem jednocześnie ulgę i żal :P

Do wad zaliczyłbym jeszcze małą pojemność maga- 14 kulek, po modyfikacji można od biedy zwiększyć do 18.

Link to post
Share on other sites
Do wad zaliczyłbym jeszcze małą pojemność maga- 14 kulek

 

Hmmm... może i dla Ciebie to wada ale dla innych to większy realizm :) ale mogło by być 20

 

 

Magazynki padają zazwyczaj po dwóch miesiącach (o ile od razu nie są nieszczelne).

 

to prawda mam berette KJW bardzo fajna ale mag padł po jakimś tygodniu ale dzisiaj nasmarowałem i jest nawet dobrze 8)

 

 

offtopic

8O <--- to chyba miało oznaczać zdziwienie, zaskoczenie!

a w tej czapce świątecznej wygląda jak jakiś ćpun 8O :twisted:

proponuje żeby w lecie mieli czapeczki z daszkiem było by bardzo fajnie ale teraz i tak jest lepiej niż było szkoda tylko że na chwile

Link to post
Share on other sites

tak samo jak z lepszymi tłumikami (po 300zł) do replik KJW albo latarkami :)

wtedy gun jest tylko dodatkiem do latarki 8O lub tłumika ja wole zamiast dobrego maga kupić drugiego guna lub dwa tańsze magi ;) dobrze że jeszcze guny nie są dodatkami do kulek bo było by nie ciekawie

Link to post
Share on other sites

boze wszystko zalezy od uzytkowania magazynka, ja jakos mam magazynek od dobrych 4 miesiecy i jakos jest w pelni szczelny

 

co do pistoletu to jest calkiem fajny, zwlaszcza gdy ma sie metalowy zamek :twisted:, w stocku nie ma regulacji HU ale to jest tylko chwila by go dorobic, ja zrobilem to wykrecajac srubke z modelu Land Rovera z Burago jesli dobrze pamietam, szerokosc jest ok tylko trzeba bylo ja przeciac w polowie. Zasieg jest calkiem w pozadku ok 25-30 m.

 

Pozdrawiam

Bocian.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A czy ktoś z Was miał stycznośc z tymi oto dwoma modelami:

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=15

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=23

Dotyczą się ich te same problemy co z modelem omawianym w temacie? No i czy wszelakie usterki i wady są na tyle dokuczliwe, że skutecznie pogorszą komfort użytkowania lub przyjemnośc z nim się wiążącą :wink: ? No i jak faktycznie jest z osiągami tych replik?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Ja mam swojego USP z KJW od 2 lat i spust nie pękł, sprężyna od maga jest za mocna i nieraz podawał mi 2 kulki i się blokował, ale teraz jest dobrze. Uszczelki wyrabiały się po niecałym pół roku. Teraz kupiłem se nowe grubsze uszczelki i teraz od roku jade na tej jednej. P8 prawie niczym nie różni się od USP Tactical.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja dorzucam się do pytania, gdzie dostać takie uszczelki. mam model w wersji P8, ma ze 1.5 miecha, śmiga ładnie, zmieniłem tylko zamek na metalowy ;].

 

A tak a propos nieszczelności magazynków. mam dwa. jeden trzyma GG i jest w pełni szczelny, z drugiego niestety, przez moją nieuwagę zszedł gaz, i teraz podczas ładowania cały ładowny gaz ucieka przez zawór blow-back'a. Jakaś rada jak przywrócić szczelność?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za radę ale niestety próbowałem tego przez napisaniem wcześniejszego posta, nic to nie dało, gaz i tak uciekał.

ale...

 

Po głębszym zapoznaniu z budową magazynka, doszedłem do wniosku że zawór o którym mówiłem nie jest zaworem blow-back, bo niby jak gdy jest on na wysokości iglicy :), jest to zawór główny. po rozłożeniu maga, dokopałem się do zaworu. a teraz rozpoznana przyczyna nieszczelności.

 

Magazynek posiada blokadę zaworu (jest to taki suwak zaraz pod zaworem, który po włożeniu do pistoletu zostaje odciągnięty przez blokadę w pistolecie, jednak gdy magazynek znajduje się dłuższy okres czasu poza pistoletowym chwytem, blokada napiera pewną siłą na zawór, a ten, wykonany z trudnego do określenia metalu (ni to mosiądz bo za miękki, ni miedz, bo za jasna barwa), powoduje jego odchylanie w kierunku zgodnym do działania siły blokady, na skutek czego parcie na zawór powoduje zniekształcenie uszczelki wewnątrz zaworu, a co za tym idzie utratę szczelności, dla tego cały ładowany gaz uciekał przez tylną cześć zaworu głównego.

 

Sytuacja nie miała by miejsca gdyby nie to że z magazynka zszedł gaz, gdyby w magu byłaby choć niewielka ilość gazu, uszczelka (bo mówię tu tylko o tej przy trzpieniu zaworu) zachwala by swój kształt.

 

Rozwiązanie problemu:

 

Wszystkie opisane czynność wykonane niestarannie lub z wykorzystaniem zbyt dużej ilości siły mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń zaworu. Powodują one również utratę gwarancji!

 

 

Należy rozmontować magazynek (jest to dość proste, potrzebne będą szczypce kontowe z cienkimi czubkami, i klucz imbusowy) odkręcamy imbusem śrubkę od blokady zaworu (jest z resztą tylko jedna więc, łatwo ją znaleźć), wymontowujemy odkręcony element. Naszym oczom ukarze się mosiężnego koloru zawór, który odkręcamy szczypcami kątowymi. Potem wyciągamy go uważając aby nie zgubić znajdującej się za nim sprężyny powrotnej. Następnie z tylnej części wyjętego zaworu, wysuwamy ostrożnie podkładkę blokującą, potem zdejmujemy małe kółeczko i małą uszczelkę. Następnie wyciągamy trzpień. Na trzpieniu zostaje nam jedna uszczelka, zdejmujemy ją (może wymagać to użycia bardzo małego płaskiego śrubokręta). Na miejsce starej uszczelki wkładamy nową (do kupienia w sklepach z materiałami gazowymi). Całą procedurę złożenia wykonujemy w kolejności odwrotnej do pisanej wyżej.

 

Można również zastosować moją metodę. Ponieważ zniekształcenie uszczelki było niewielkie, wykonałem pewien zabieg.

 

Uciąłem z owijki termokurczliwej (dostępna w sklepach elektronicznych) o średnicy 5mm pasek o długości może 1, 1,5mm. potem założyłem w miejsce zniekształconej uszczelki, podgrzałem, i założyłem na nią starą uszczelkę. Zwiększyła się średnica, więc uszczelki bardziej dociskana jest wewnątrz obudowy zaworu ;], i to wystarczyło.

 

PAMIĘTAJMY by przed włożeniem trzpienia nasmarować uszczelkę silikonem.

 

Potem montujemy wszystko do kupy i cieszymy się szczelnym magazynkiem :lol:

 

UWAGA

po takiej małej modyfikacji zauważyłem większe dawkowanie gazu przez magazynek. zawór otwierany jest na ułamek sekundy dłużej.

 

Mam nadzieję że ten opis komuś pomoże, w rozwiązaniu jego problemu za nieszczelnym zaworem magazynka.

 

pozdrawiam :ok:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Uff lepiej późno niż wcale.

 

Westie- kupiłem w sklepie od uszczelnienień, niestety padł, ale idź do byle jakiego sklepu co ma coś wspólnego z usczelnianiem czegokolwiek. Weź starą uszczelkę, pokaż, wymierzą, porównaj i weź ciut grubszą.

 

Teraz ja mam problem. Kiedy napinam kurek to podczas strzału muszę trzymać i napinać spust do końca i strzał jest z opóźnieniem. Wiecie co to może być?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kiedy napinam kurek to podczas strzału muszę trzymać i napinać spust do końca i strzał jest z opóźnieniem.

 

 

yyy.... W sensie, że musisz trzymać pociągnięty spust aż do momentu kiedy padnie strzał? A kurek napinasz jak?? Ręcznie, zamkiem, czy spustem???

 

Można by podejrzewać że coś nie tak jest s tą dźwignią, która łączy spust z mechanizmem iglicy, albo ten element który podczas strzału odciąga blokadę zaworu w magazynku, zauważyłem , że nie tylko taką rolę pełni.

 

Ale coś mi się zdaje, że bez gruntownej rozbiórki i tak się nie obędzie :/ Nic innego nie przychodzi jak to, że jeden z elementów się wyrobił, rozbiórka powie nam coś więcej oraz czy da się to jakoś zesztukować.

 

Ze swojej strony mogę zaoferować instrukcję obsługi do H&K P8, bo taki model chyba posiadasz?! instrukcję wygmerałem w necie, jakość skanu taka sobie, ale można bez problemu rozpoznać, co gdzie wchodzi. Wiem, że krakman nie daje żądnych papierów do tego modelu. Jakby co info na priva ;-)

Edited by argentosoma
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...