Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GAZ - Jakość


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

tak all in all sie zastanawiam.. skad ktos kiedys blysnal ze green to propan?... ta teza sie przyjela i wszyscy teraz zgodnie twierdza ze green gas to propan z olejem silikonowym... :?

Na butli greenu ultrair JAK BYK jest napisane "contain: C4H10, C3H8" a wiec BUTAN i PROPAN.. jak by nie patrzec wychodzi ze to nic innego a..? tak dzieci! PROPAN-BUTAN! :) i ani grama w nim olejku silikonowego.. :]

Link to post
Share on other sites

PRzeczytałem wszytsko co napisaliście ale mimo to niewiedze żeby ktoś powiedizał cos konkretnego:P czyli jaki gas wychodzi najtaniej i najbezpieczniej i ogólem najbardzije optymalnie?

GG? czyli jak napisali propan-butan z olejkiem silikonowym :)

S.G.S_mlody - tam jest olejek silikonowy. Kiedyś nawet widzialem skład GG przetłuamczony i był w nim wymieniony Olejek silikonowy.

Wląściwie to gas do zapalniczek ma taki sam sklad jak gg tylko ze bez olejku silikonowego... więc co ronson i olejek do ręki :?:

Niech ktoś wyłoży jakieś wnioski w końcu. :!:

Link to post
Share on other sites

Może naprawde na niektórych butalch niema ani grama olejku silikonowego. Ale tez na niektórych może poprostu niepiszą wszytskeigo.

W każdym razie każdy kto dba o swóją bron wie że i tak musi przed załadowaniem troszke olejką kapnąc na mag;). Ma w końcu ktos ten najtańszy (ale nie kiepski) gaz do broni?

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=25

Ten chyba jest dobry jak myslicie? bo z opini ludzi strzelających tym gazem wyrażają o nim pozytywną opinie:) i nie jest wcale drogi.

co o tym myślicie? :?:

Link to post
Share on other sites

Ten gaz zawiera olej silikonowy: http://www.tajgun.pl/?prod=437&cat=108 Zawsze po strzelaniu mam cały magazynek upaprany silikonem i wyraźnie czuć jego zapach. Na etykiecie jest napisane, że zawiera silikon. Używałem jeszcze jakiś green gas produkcji duńskiej - nie pamiętam jego nazwy - w takich biało-czerwonych butlach, który nie miał ani grama silikonu. Ten gaz był tańszy od HFC o jakieś 20zł. Pistolet miał na nim wyrażnie większą moc.

Link to post
Share on other sites

A co dokłądnie sądzicie o ładowaniu propanem? i powiedzcie gdzie mozna kupic najtaniej propan (na necie) lub gdzieś gdzie to napewno jest:)

I czy po propanie niezniszcze sobie broni doszczętnie:)

Niechce suchych opowiadań ma ktoś moze z tym stycznosc i tego używa itd.?:) to było by interesujące

Link to post
Share on other sites

Jesli tylko replika nie jest na gaz HFC to mozna spokojnie pakowac propanem :) Jedyny minus to to ze bedzie smierdzialo :D Ja sam uzywam do deserta propanu i plusem jest to ze wiecej strzalow moge oddac na nabitym magu.

Pozdro ;)

Oczywiscie czy GG czy propan to i tak trzeba czyscic replike!!

Link to post
Share on other sites

ja kupuje berette m93r i niewiem wląsnie czy można ją łądowac propenem bez uszczerbku na zdrowiu:P

Jeżeli możnanpodajcie sklep w którym oplaca się bardziej propan niż GG który jest dostepny na necie:)

 

[ Dodano: Pon 03 Kwi, 2006 ]

http://www.arniesairsoft.co.uk/?filnavn=/r...pter_review.htm

znalazłem ten wykaz o skłądzie gazów. W innym temacie:)

 

Wyczytałem w warsztacie:

 

Amerykanie stosują jeszcze jeden gaz. Jest to tzw. PC Duster czyli wydmuchiwacz brudu i kurzu z klawiatur i komputerów. Można go dostać w większości sklepów komputerowych. Gaz jest tańszy od gazów produkowanych z myślą o ASG, ale konieczne jest dorobienie złączki pozwalającej na załadowanie go do magazynka. W tym przypadku należy jednak pamiętać o wlaniu odrobiny oleju silikonowego do magazynka przed napełnieniem go gazem - PC Duster nie zawiera żadnego smarowania. Gaz ten może być stosowany jako alternatywa do gazu Tokyo Marui gdyż posiada ten sam skład.

 

Wybierając gaz należy pamiętać o jeszcze jednym. Wiele osób aby zaoszczędzić kupuje gazy w mniejszych pojemnikach. Jest to niestety pozorna oszczędność, gdyż wystarczy zwrócić uwagę na rzeczywistą objętość kupowanego gazu, aby zauważyć, że większe pojemniki są bardziej opłacalne - płaci się mniej za tą samą jednostkę objętości gazu. Warto też zwrócić uwagę, że pojemniki o większej pojemności mają gaz o większym sprężeniu, przez co modele, zwłaszcza wyższej klasy nimi ładowane będą lepiej funkcjonować.

 

Autor: Marcus

 

 

Co o tym myślicie?

Na allegro znalazłem to

http://www.allegro.pl/item93538716_extra_p...zna_mt2606.html

http://www.allegro.pl/item93620624_sprezon...0_ml_18_zl.html

 

 

Może hurtowo zżucimy się na to http://www.allegro.pl/item94545967_zbiorni..._3_okazja_.html :wink:

Link to post
Share on other sites

pozatym nie wiem czy chcialbys ladowac magazynek jakas pianka... :roll: kombinujecie jak kon pod gore z tymi gazami.. od zawsze bylo wiadomo ze eksploatacja gaziaka kosztuje, kosztowala i bedzie kosztowac.. 5-10 czy 15zl roznicy to w srodowisku airsoftowym NAPRAWDE niewiele...

Link to post
Share on other sites

Fakt kombinacja duża:P ale jak PRZECZYTAŁEŚ mlody to ta "pianka" ma taki sam skład jak gas TM :) A dla mnie 10 zł jednak robi różnice bo koszty przesyłki są jeszcze wyliczone. JA bym wilał zamiast tych zbędnych 10 zł nadwyzki które zdaje sie ze da rade oszczęsdzic kupić sobie kulki bo jezeli są alternatywy które pozwalają na zaoszczędzenie to powinno się z nich korzystać;) Przynajmniej według mnie.

Hunter-wiem ze propan jest tak znany i uznany jako najbezpieczniejszy i tanszy od gg. Tylko jest troszke trudno dostepny dla co niektórych...Niestety. W e-market jedynie znalazłem propan. A tak to niemam pojęcia do jakiego innego sklepu mógł bym sie udac. Tylko na necie chyba....

Link to post
Share on other sites

_mlody- dzieki o takie konkrety mi chodziło ;) uszanowanie moje ! W końcu ktoś zakumał:)

Ale powiedz czy ten propan sie opłaca bo cena jest podobna jak GG http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...t&product_id=25

A ten ma raczej Olej silikonowy już w środku:) zaoszczędze ile ? sprzedają z ceną z vat rozumiem? to zaoszczędzam raptem 4 zł...

Jeżeli bez vat-u :D to rozumiem.

Link to post
Share on other sites

adapter nalezy dokupic gdyz bez niego nie naladujesz swojego maga...

Nie wciskasz adaptera do maga :wink: nakrecasz metalowa zakretke ze sprezyna na butle, potem nakladasz podajnik, czyli taki dziubek jak jest to w butelce gg no i ladujesz(gdy przycisniemy zacznie leciez propan a sprezyna jerst po to, zeby po ladowanie koncowka nie trzymala zaworu otwartego)

 

Moje pytanie...Wiem ze propan smierdzi, ale prosze o zdefiniowanie zapachu(gowno, zgnile jajo, dom starcow itd.) i tak...czy po uzywaniu propanu z 1 rok, to bron zacznie smierdziec? :F

Link to post
Share on other sites

Dobra to w takim razie niech ktoś powie ile kosztujee tkai dapter bo z tego co ja widziłem na allegro itp to ponad 45zł.... To tak zbytnio nie kalkuluje mi się łądowaniem propanem jak sam adapter jest drogi a ceny GG spadają co jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...