Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szycie jak szycie różnicy nie widać dosyć staranne, szwy mocne nici dobre. Materiał (mam akurat ich podróbkę RipStopa spodnie w kamuflażu Woodland i boonie) sztywniejszy niż prawdziwy (kontraktowy) i kolorystyka jednego koloru nieznacznie się różni, przewiewność może nieznacznie gorsza ale nie jest to jakaś wielka różnica. Kolor żółty oryginalny jest bardziej szary a ten bardziej żółty. Do naszych zabaw w lesie wystarcza.

 

Na tym zdjęciu: http://www.asg.elknet.pl/galeria/medium.jpg mam na sobie Boonie z Helikona i spodnie. Bluza do porównania kontraktowa tylko, że NyCo.

Ten sam zestaw (jestem pierwszy z lewej): http://www.asg.elknet.pl/team/team1.jpg

Na kolejnym zdjęciu ( http://www.asg.elknet.pl/team/team4.jpg ) ja jestem pierwszy od lewej, Pik (drugi od lewej) ma prawdziwe BDU Woodland RipStop - całość, pierwszy z prawej Trex ma całość z Helikona (nie wiem tylko jak bandama – miał ją wcześniej). I chyba najlepiej widać jaka jest różnica w kolorach.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

A ze ponowie pytanie :) Medium, nie wiesz moze czy nogawki w prduktach helikona są takie same jak w normalnych BDU i M65, czy są jakieś szersze? bo juz mylą mi sie te wszystkie podróby i jaka jest jaka... :wink:

 

Pozdro, Pietrzak

 

EDIT: Aha, wie ktos tez mzoe jak wypada porównanie materiału z normalnych BDU/m65 Nyco (50% nylon 50% bawełna) do materiału z wszelkiego rodzaju podróbek 65% nylon 35% bawełna?

Link to post
Share on other sites

Nie stwierdziłem jakichś różnic w stosunku do szerokości nogawek spodni Pik'a. Nawet troczki podobne. Nie były szersze, takie po prostu spodnie które nie są bardzo obcisłe.

 

Te podróbki 65% i 35% kiedyś widziałem ale nie wiem jakiej firmy. Moim zdaniem przypominały gruby drelich (ciało nie oddycha - pocenie się gwarantowane) i wg mnie nie nadają się na nasze warunki klimatyczne w lecie. Ewentualnie wczesną wiosną lub późną jesienią...

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem ostatnio na allegro BDU Helikona (Nyco), pierwsze wrażenie niezłe. Może nie jestem jakimś specjalistą, ale od kontraktowej bluzy specjalnie się nie różnią; materiał ciężko porównywać bo bluza jest mocno znoszona ale kolorki bardzo ładne, nie widzę różnicy nawet w tym jasnym. Nie wiem czy faktycznie mają jakieś poszerzane nogawki czy tylko koleś na allegro ściemnia, spodnie są wygodne ale nie robią wrażenia nadto "ziomalskich". Metki pierwsza klasa, naprawdę, podróbka rewelacyjna. Nie mam cyfrówki żeby zrobić zdjęcie, a szkoda.

 

Ogólnie rzecz biorąc raczej polecam. Dobry materiał i kolory, nieźle skopiowane metki i cena w sam raz. Osobiście kupiłem je ponieważ były to jedyne bojówki z Nyco w moim rozmiarze - trudno znaleźć na allegro kontrakty S.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam cąły komplet od Helikona tzn. Spodnie (80zł), Bluza(80zł) i Boonie(26zł) wszystko BDU Woodland Rip stop i jak dla mnie fajne, kupione w Lublinie w stacjonarnym sklepie. Moze tak mówie bo to mój pierwszy mundur, ale nie narzekam. Spodnie bardzo dobrze trzymają temperature, bo ostatnio spodnie "nagrzały mi się w domu" i jak wyskoczyłem na dwór to cieplo utrzymało się przez jakąś godzine a potem nie bylo wcale zimno ale tak ok 15 stopni w nogawce (a wtedy był mróz 12 stopniowy). Co do wytrzymałości ogólnej i koloru to jest nieźle choć w spodniach na dole nogawki kolor mi sie lekko wytarl od wewnatrz (pewnie się przetarł po porstu od chodzenia). Na pewno nie sa one tak wytrzymałe jak np. M-65 mojego szwagra za które dał 180zł i nosi je juz 7 lat a wciaz wyglądają bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites
Spodnie bardzo dobrze trzymają temperature, bo ostatnio spodnie "nagrzały mi się w domu" i jak wyskoczyłem na dwór to cieplo utrzymało się przez jakąś godzine a potem nie bylo wcale zimno ale tak ok 15 stopni w nogawce (a wtedy był mróz 12 stopniowy).

 

hahaha, chcesz udowodnic, ze spodnie z cieniutkiej bawelny trzymaja cieplo przy takim mrozie??? Spodnie z Polartec'u takich wlasciwosci nie maja a co dopiero spodnie na warunki letnie! To jest po prostu niemozliwe, no chyba ze pod spodem miales 3 pary kalesonow i termoforek albo przynajmniej jakis neopren :twisted:

Link to post
Share on other sites
hahaha, chcesz udowodnic, ze spodnie z cieniutkiej bawelny trzymaja cieplo przy takim mrozie??? Spodnie z Polartec'u takich wlasciwosci nie maja a co dopiero spodnie na warunki letnie! To jest po prostu niemozliwe, no chyba ze pod spodem miales 3 pary kalesonow i termoforek albo przynajmniej jakis neopren

Heh tu dam cytat mojej rozmowy z brejdakiem:

Ja "Obczajasz nawet nie zmarzłem w tych spodniach a przecież na dworze niezły wyp..d jest"

Brejdak "Pewnie dlatego że jeszcze nie prałeś spodni i chemia nie przepuszcza ciepła"

 

Także zobaczymy jak bedzie po pierwszym praniu (hehe o ile sie kolor nie spierze), ale wydaje mi się że jak jest coś wykonane z Rip stopu to dobrze trzyma temperature, bo mam taką kurtke niby na jesień a jest podobnie jak ze spodniami, bo po wyjściu na dwór cieplo trzymało się aż do momentu jak musiałem na chwilke rozpiac kurtke (kurtka fimy Campus)

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o kolorystykę to Helikon ma bardziej intensywne barwy, BDU Woodland jest bardziej "stonowany". Dla laika jedno i drugie jest identyczne, ale różnica w tonacji według mnie jest bardzo wyraźna(choć fachowcem też nie jestem).

 

I zajeb......wielki minus Helikonu - po pierwszym praniu komplecik wygląda jakby miał nie pół roku, ale 3 lata intensywnego użytkowania i prania we Frani z proszkiem Cypisek.

 

Jak dla mnie ocena dost, myślę że jeszcze ze 4 pranka i się rozpadnie a wtedy kupię oryginał Woodland.

Link to post
Share on other sites

Ale jak z wytrzymałością? Bo z tego co słyszałem Helikon i fostex różnią się tym ze Helikon made in Europe a Fostex made in USA.

 

Trex a moze uprałeś w zbyt ciepłej wodzie? Bo kiedyś mojemu znajomemu uprano oryginalne M-65 woodland w zbyt dużej temp. i spodnie wyglądały jakby ktos je na biala farba pomalowal (tzn wyblakły mocno). Z tego co wiem jak upierze się recznie to na pewno nie wyblaknie (no chyba ze ktoś będzie szczotką szorował mocno)

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie - przezornie wybrałem program do tkanin delikatnych i woda 30 stopni, i aż mi kopara opadła, że po jednym praniu taki efekt.

 

Kolory za bardzo nie wyblakły, ale na końcach np. rękawów pojawiły się drobne przetarcia, powiem tak - jak na jedno pranie to zbyt mocne "zniszczenia" materiału.

Link to post
Share on other sites
Ale jak z wytrzymałością? Bo z tego co słyszałem Helikon i fostex różnią się tym ze Helikon made in Europe a Fostex  made in USA.

Źle słyszałeś. Helikon w całości szyty jest w Chinach, mundury, kamizelki i inny sprzęt. A Fostex podobno niemiecką firmą jest, ale szyty też pewnie u żółtych.

Link to post
Share on other sites

No dobra ale Fostex oprocz ceny i wzoru kamuflarzu czyms sie jescze rózni? (wytrzymalosc?) Bo puki jeszcze mam nie uzwyany komplet to go moze komus opchne

 

trex ciekawe jakby sie zachowalo po praniu recznym. Bo z tego co wiem moją kurtke z Rip stopu nie wolno prac w pralce tylko i wylacznie recznie

Link to post
Share on other sites

1. na metce jest znaczek, że prać w pralce można

 

2. wybrałem program "tkaniny delikatne" - możesz laskom stringi prać z koronkami i śladu nie ma (jedno krótkie wirowanie)

 

3. mam parę koszul z bardzo delikatnych materiałów - po kilku praniach tym programem są jak nowe

 

Myślę że to wina kiepskiego materiału, Helikon kupiłem bo mi się śpieszyło, teraz czekam aż je "dobiję" i kupię oryginał.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Muszę zweryfikować swoje poględy na temat Helikona.

 

Byłem w piątek w sklepie z tymi ciuchami i nowa wersja odzieży Helikona różni się od oryginałów jedynie "podróbkami kontraktów".

 

Wnioski są dwa:

- Albo mają różnych dostawców i są lepsze i gorsze podróbki.

- Albo skończyły się bele gorszego materiału i teraz szyją z bardzo dobrej imitacji prawdziwego.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

widzisz Medium ja ostatnio też nie mogłem uwierzyć ze ciuch który trzymam w rece jest podróbą- helikon wg mnie bije wszystkie fostexy i milteci na głowę- wypuścili serie m65 -poprostu miodzio ;) moge z czystym sumieniem każdemu polecić!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...