Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

Jutro idę do tyrki na popołudniówkę, to przy świetle dziennym coś cyknę i wrzucę do tematu. Spodnie są nowe, kupiłem je na przełomie października i listopada, prałem dwa razy. Wytyczne co do prania dostałem od znajomego sprzedawcy (który miał przeboje z tymi "jeansowymi" portkami) i swoje prałem ręcznie i pozwalałem im spokojnie odciec bez mocnego wyrzymania. Na oko nic się nie zmieniło jeśli chodzi i wybarwienie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jak się sprawuje umundurowanie od Helikona CPU w kamuflażu PenCott GreenZone ?

Ma ktoś, macał, wąchał, widział ? Warte takich pieniędzy ? Czytając recki to niby wszystko dobrze, ok. Kamuflaż podobno świetnie się spisuje itd. Ale czy za szybko się nie spiera i jak z jakością szycia ? Kiedyś przypadkiem czytałem, że nigdy wyjątkowo się Helikon, a w zasadzie firma z Chin szyjąca dla Helikona postarała.

 

Pozdrawiam i życzę udanych Świąt ! :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko co obecnie jest w PenCott jakimkolwiek to jest szyte z oryginalnego materiału prosto od producenta więc raczej spierać się szybko nie będzie. Piekiełko ASG dostało na testy i GreenZone i BadLands. Materiał jest ok, krój to zmodyfikowany wz.2010. Szycie? Cóż, nitki nadal odstają i czasem się zdarzy krzywe szycie. Co do wytrzymałości to jeszcze za krótko je mamy. Chcesz kupić PenCott GreenZone w miarę tanio? Poluj na spodnie Explorer od Leo Kohlera a górę dobierz wg własnego uznania, np. BS-1 Specopsa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Wypowię się ktoś na temat wszelki softsheli helikona?

Byłem dzisiaj w sklepie i mierzyłem sofsshela gen jeden i wydaje się być całkiem spoko.

Mierzyłem też softshela australian jacket i generalnie skłaniałbym się za jego zakupem, bo jeszcze jest na przecenie.

Poszukałem trochę i spotkałem się z trochę niepochlebnymi opiniami na temat tego drugiego, podobno o ile ochrona przed wiatrem i wodą jest na przyzwoitym poziomie, to słabo oddycha.

Oddychalność to nie ukrywam jest dosyć ważna, ponieważ ma to być kurtka pomijajać asg to do wszystkiego innego w tym jazdy na rowerze.Czy może lepiej sobie odpuścić helikona i kupić jakiegoś softshela w sportowym ?

Edited by apache12
Link to post
Share on other sites

Też mam Troopera, i też do wszystkiego. W tym do jazdy na rowerze przez cały rok. Oddychalność (szczególnie przy rozpietych wywietrznikach pod pachami) optymalna, wiatroszczelnosć też świetna. A termikę załatwia odpowedni dobór warstw pod nim.

 

Jedyne, do czego się nie nadaje, to ochrona przed poważniejszym deszczem. Ale i nie do tego ma służyć.

Link to post
Share on other sites

Mam APCU i... rozmiarówka jest strasznie spieprzona. Kurtka rozmiar L, zrobiona na dużą osobę (albo wiele warstw pod, zależy jak na to patrzeć) i ma rękawki jak w ciuchach dla gimnazjalistów :teeth:

Nie licząc odstających nitek robi swoją robotę - przechodziłem całą zimę w konfiguracji kurtka + polar 300g.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gdyby jeszcze ciutkę z cenami zjechali/poprawili jakość (niepotrzebne skreślić), to byłoby dobrze.

 

Ciekawi mnie jedna sprawa - jak to jest, że Helikon chamsko zrzyna Multicam/MTP i nie ma żadnych rozszczeń z tego powodu? Nie znam się na tej kwestii, dlatego pytam jak to funkcjonuje. Oczywiście chińczycy też wszystko kopiują i (z reguły) nie mają z tego powodu problemu, jednak Helikon to firma "z klasą", która prowadzi profesjonalną kampanię reklamową, jeździ na targi i wystawia swoje produkty, więc są klasę wyżej od zwykłych chinoli.

Edited by Sokoov
Link to post
Share on other sites

Aż tak "chamsko" to nie zżynają, bo jednak pewne różnice między Camogromem a MC czy MTP a MPcamo są widoczne ;)

I prawdopodobnie dzięki temu Crye nie ma jak się przyczepić z formalnej strony... albo po prostu uznali, że to nie ma sensu bo "coś tam" ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Idzie lato więc trzeba kupić sobie nowy mundur. Myślałem żeby kupić CPU od helikona w wz.93

ale nie wiem jak się sprawdzi bo raz nosze plate carriera a raz paso szelki. A co do spodni to nie wiem z jakiego materiału brać. W zimę biegałem w SFU twill od helikona i boje się że w lato ugotuje sobie w nich jajca.

Więc w skrócie:

-czy bluza CPU nada się pod plate carriera (jeśli nie czy koszula termoaktywna coś zmieni?)

-czy spodnie z nyco twill się sprawdzą w wysokiej temperaturze (jeśli nie to jakie?)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edited by przemylos
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Zacytuję swoją wypowiedź z sąsiedniego tematu:

A propos wspominanego tutaj Helikona, to nabyłem rzeczony CS w woodlandzie. O ile część ripstopowa jest w porządku, to w przypadku materiału na korpusie żadnych właściwości termo nie stwierdziłem. Ot, po prostu cienka szmatka, w dodatku nieprzyzwoicie się mechacąca. Całkiem możliwe, że po kilku użyciach się poprzeciera, to wtedy na jej miejsce pójdzie coolmax :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Trafiła w moje (i paru znajomych) ręce Alpha Tactical Grid Fleece Jacket. Rozmiarówka dziwna - bluza ma (jak nas czterech o różnej budowie ciała było) tendencje do picia pod pachami na początku, choć potem się układa. Nadal jednak "chodzi" blisko przy ciele, bardziej jak koszula niż typowa bluza polarowa.

 

Szycie wydaje się ok, ciekawym rozwiązaniem jest podszycie z delikatnej siatki w kieszeniach (po rozpięciu nieźle wietrzą). Niestety mocno powątpiewam w trwałość tej siatki, gdyby ktoś zaczął nosić w kieszeniach jakiekolwiek przedmioty z twardymi krawędziami.

 

Jako podręczny ocieplacz na chłodniejsze dni powinna sprawdzać się bardzo fajnie, bo kompresuje się lepiej niż typowy polar (porównanie do issue brytyjskiego). Choć oczywiście nie grzeje aż tak - ale dzięki przylegającemu do ciała krojowi powinna śiwetnie wchodzić pod główną warstwę ocieplajacą.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Czy ktoś z Was spotkał się z problem zbiegnięcia się zewnętrznej warstwy materiału w kurtce Gunfighter? Wyprałem zgodnie z zaleceniami producenta, wysuszyłem w suszarce bębnowej i po wyjęciu mam pozbiegany materiał na całej kurtce. Czy ktoś zna ewentualny sposób na naprawę?

Edited by wilq1979
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

@wilq1979 Pisz do Helikona - jest szansa, że dostaniesz nową kurtkę nawet po gwarancji. Cybul chyba miał identyko sytuację i dostał nową kurtkę.

 

Tak przy okazji jaki Helikon jest pewnie każdy wie; zdarzają się rzeczy lepsze i gorsze ale ostatnimi czasy podejście do klienta jest super.

Mam ja od nich kupę rzeczy, ostatnio posypał mi się suwak w Level 7. Jak na początku wady wystarczyło delikatnie ścisnąć suwak i działało tak potem już nie ma przebacz - suwaka się nie zasunie. Napisałem do nich, że mogli by poprawić to w L7 na co oni mi odpisali żebym kurtkę im podesłał. Oczywiście już po gwarancji wystąpiła wada jednak reklamację uznali i dopiero co dostałem kurtkę z wymienionym suwakiem. Miodzio.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...