Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odziez Helikona


Recommended Posts

  • Replies 676
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Ja jednego Troopera zajechałem (5 lat noszenia jako odzież na co dzień - szwy zaczęły puszczać, ale przede wszystkim padł główny zamek), kupiłem następnego. Bardzo, bardzo jestem z niego zadowolony. Teraz mamy ich w ekipie sporo.

 

Z tym, że to windshirt, a nie softshell (jeśli zdefiniujemy softshell jako coś co zapewnia izolację termiczną). Chroni przed wiatrem, i póki impregnacja trzyma, przed deszczem. Zero ocieplenia (cóż, tego właśnie potrzebowałem - jak zimno, to wkładam pod spód polar).

 

Mam też Gunfightera - ten sam krój, co Trooper, materiał, który Helikon nazywa "sharkskin" plus polarowe podszycie. Na co dzień po mieście mi się sprawdza, jak zimno - ale w teren bym nie brał, bo przy sensownym ruchu byłoby mi za ciepło.

 

Innych modeli kurtek od Helikona nie używałem, więc się nie wypowiadam (choć ostrzyłem sobie zęby na Windrunnera). Jedna uwaga - jakbyś chciał kupować, to lepiej przymierz. Bo u Helikona każdy produkt potrafi mieć własną rozmiarówkę - mój Gunfighter ma inny rozmiar na metce niż mój Trooper, a wymiary na tego samego człowieka...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Nie powinno jakoś bardzo :) Będą jakieś różnice w odcieniach, ale nie powinno strasznie gryźć po oczach. Camogrom porównany z Multicamem nie razi po oczach, gorzej by było gdybyś kombinował z jakimś MTP albo innym OCP. Oczywiście jeżeli mówimy o oryginalnym Multi.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Z Helikonem (szczególnie w jego starszych seriach, tj. CPU czy SFU) rozmiary to loteria. Nie da się udzielić poprawnej odpowiedzi na takie pytanie ;)

 

p.s.

Macał ktoś coś z nowości?

Tzn. 'combatowe' UTP, lżejsze koszulki UTL, ciuchy w Wildwoodzie?

Czekam niecierpliwie na pojawienie się koszulek Polo Range :3

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dzisiaj, w godzinach porannych, zepsuł mi się zamek (rozleciała się ta zasuwka, główka czy jak to to się nazywa) w polarze Liberty od Helikona.

Noż jak ta zasuwka śmiała, po jedynych 9 latach (uszyty i kupiony w 2009) częstego używania, mechacenia polaru, przypalenia rękawów szlifierką i spawarką. Tyrałem go w pracy, na strzelankach, na rybach i na ogrodzie. Pozostałe zamki, choć fabra za zasuwkach odprysła nieco, nadal hulają jak nowe, nie puścił żaden szew, nie odlazły rzepy.

Myślicie, że helikon przyjmie na reklamację? :D

Link to post
Share on other sites

Zamki mają w porządku. Szycie takie sobie ale się trzyma (brzydkie ale dość solidne). Materiały tj trwałość- bardzo różnie. Rozmiarówka- całkowicie z pupy, zupełnie nie można na podstawie tabelek dobrać czegoś na siebie. 

Po kilku sztukach Helikona moja opinia jest taka, że to raczej nieprzesadnie wysokiej jakości produkty ale za to tanie jak barszcz. 

Link to post
Share on other sites

Jak komu, dla mnie to raczej przymała jakość i wytrzymałość. Ale trzeba pamiętać, że to ciuchy z bardzo dolnej półki cenowej, nowe. Demobil bije ciuszki helikona na głowę ale wiadomo- demobil to nie są rzeczy "nowe" i raz się trafi takie raz siakie. 

Parametry proporcjonalne do ceny w sumie, jak wszędzie: płacisz mało to nie można spodziewać się rewelacji :D. Na pewno stosunek jakość-cena jest lepszy niż w chińskich ciuszkach z TG czy GF. 

Link to post
Share on other sites

W moim softshellu Patriot niestety już pojawiają się problemy z zapinaniem rzepów na rękawach. Trochę denerwujące, czasami trzeba się namęczyć przy regulacji rękawów. Ale to jest chyba generalnie helikonowska przypadłość...

Edited by Nutrie
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czasem Helikon mnie drażni , chyba specjalnie, dziady jedne. Nowe spodnie OTP Helikon-Tex – WildWood® i co ? Oczywiście rozmiarów z najdłuższymi nogawkami niema, tylko normalne i Long. A kiedy będą, nie wiadomo (pytałem się). To samo zrobili mi z UTP Flex oraz zwyczajnym GreenZone... wrrrrr.

Zobaczymy czy zwykłe Longi się nadadzą, może w końcu nie będę musiał farbować zwykłych UTP ;)

O te, se przeklinać na odpowiednie kolorki

https://www.helikon-tex.com/pl_pln/sp-otp-nl-spodnie-otp-outdoor-tactical-pants-versastretch.html

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...