Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sznurki na końcu nogawki to ściągacz,

guzik - właściwie powinny być dwa - służy do mocowania paska wkładanego pod stopę (taki bajer by spodnie nam z butów nie uciekały), drugi guzik powinien być nad tym paskiem do przypięcia owego paska co by nie przeszkadzał nam. Guzik jest dość głęboko - łatwo go przeoczyć.

 

Nie w każdym M21 jest ten pasek, ale guziki powinny być. (Przynajmniej ja tak miałem - paska niet, guziki da).

Edited by Potf0r
Link to post
Share on other sites

witam.

szczerze odradzam zakup aktualnych butów rosyjskich. niedawno dostałem i stwierdzam, że nasze desanty sprawdzają się lepiej. może to kwestia przyzwyczajenia ale naprawdę się nie czułem w tych butach. ciężko je dobrze zasznurowac i ogólnie jakoś niewygodnie leżą na nodze. mam nadzieję, że je roznoszę a na razie mam obtarte do mięsa pięty po 3 godzinach biegania:)

 

PS1>Oczywiście to jest mój subiektywny pogląd.

PS2>autor postu ma nadzieję na rychłą zmianę swojego poglądu i jeżeli okaże się, że buty są zdatne do użytku nie omieszka o tym powiadomic:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Wg mnie oba maskałaty pasują mniej więcej na te same pory roku. Problem jest raczej inny. KZS to siatka - bardzo przewiewne i przyjemne podczas upałów, jednak przestaje być przyjemne podczas przedzierania się przez kolczaste krzewy. KLMK jest ze 'zwykłego' materiału w związku z tym nie posiada powyższych zalet/wad KZSa. KLMK doskonale maskuje się wśród młodych brzózek, ze względu na swoj kamuflaż. KZS posiada mniej kontrastowy kamuflaż, w zależności od wersji, dobry na trawę albo do lasu.

Posiadając już mundur, wybrałbym KZSa. Jeśli to miałby być podstawowy mundur - wybrałbym KLMK (jesli nie miałbym innego wyboru ;-) ).

Link to post
Share on other sites

Latałem całe zeszłe lato w samym KZSie jeno w gaciach pod spodem. Bardzo lekki i przewiewny strój, ale niestety na nasze warunki raczej się nie nadaje (w Afganistanie by to przeszło ;) ).

Wleziesz w róże czy coś - kapota.

Glebniesz się w pokrzywach - masz sporą szansę na poparzenie się w wielu miejscach.

No i mówiąc szczerze na wiosnę i na lato tak średnio się nadaje (mówię o wersji ciemniejszej). Dlatego na zbliżającą się porę roku KLMK albo jasny KZS (no i coś pod spód raczej by się przydało - Afgan byłby jak talala). Za to ciemny KZS dobrze sprawdza się na jesieni i wczesną wiosną.

Ogólnie polecam mieć wszystkie trzy warianty - w końcu nie od dziś wiadomo że co do wszystkiego to do niczego.

Edited by Kamil
Link to post
Share on other sites

Dla mnie KZS/KLMKa ma być dodatkiem do gry. czyli wzorowanie się na jednostkach ZSRR jest poboczną sprawą. Dlatego ponad wszystko cenie sobie użyteczność danego stroju niż słowa "bo tak było/mieli"

Sam wzór KLMKi mi się nawet podoba, ale obawiam sie

jego skutecznosci ( czy nie bedzie za jasny) teren działań to zazwyczaj las, czasek jakieś małe przestrzenie trawiaste.

Edited by SoP-PeL
Link to post
Share on other sites

http://i41.photobucket.com/albums/e264/Kam...tIII_sat028.jpg

 

Znajdź biegnącego kolesia ;)

 

A tak poza tym i tak nie znajdziesz idealnego kamuflażu, wszystko zależy od terenu. Zresztą i tak uważam że KLMK całkiem nieźle kamufluje.

 

Dla mnie KZS/KLMKa ma być dodatkiem do gry. czyli wzorowanie się na jednostkach ZSRR jest poboczną sprawą. Dlatego ponad wszystko cenie sobie użyteczność danego stroju niż słowa "bo tak było/mieli"

 

W takim razie daj sobie spokój z Armią Czerwoną. Jej wyposażenie zazwyczaj jest mniej wygodne od tego produkowanego teraz (chociaż nie do końca, ale i tak teraz jest dużo większy wybór oporządzenia).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...