Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

IDF / MAGAV


Recommended Posts

Heh, problem był w braku sznurka i małej wygody standardowego podczepienia pod punkty montażu. Oblookałem sobie dokładnie temat o IDF na Military Photos i poczułem się trochę skonfundowany ilością "patentów" - spadochroniarze i piechota górska (?) latała ze sznurkami, inne jednostki z punktami montażu na taśmach velcro itd.

 

Koniec końców, kupiłem dobry rzep, w domu miałem pełno odpowiednich pasków i zaczepów, to przy pomocy maszyny zmajstrowanie czegoś podobnego zajęło mi 5 minut.

Komfort użytkowania wzrósł niepomiernie, a i moja M4-ka wygląda bardziej koszernie. ;)

 

 

Standardowym w Calahu punktem zaczepienia pasa jest sznurek. Bajerów na velcro mało kto używa.

I co to jest Piechota górska? Masz na myśli Hativat Hermon, czyli alpinistim? Kolesie w białych kombinezonach z Golanów? To jest właściwie jednostka specjalna, więc mają na stanie różne fajne bajery, z białymi malowaniami karabinów włącznie.

 

Jeśli juz bardzo chcesz mieć koszerny rzep, to w każdym sklepie outdoorowym są sprzedawane takie małe paski velcro z D-ringiem. Montujesz szeroki na łoże a wąski przeplatasz przez kolbę a pas zaczepiasz o D-ringi i jest. Można to kupić na zahal.org. W Israelu to kosztuje jakieś 19-22 szekli. A i tak większość zołneirzy to olewa, po za drogie, a 20 szekli to juz 2 kawałki pizzy albo wypasiony falafel hehehehe

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. Chciał bym troszkę odświeżyć temat. Mianowicie zadając kolejne pytanie. Interesuje mnie Sayeret Matkal lub Sayeret Tzanhanin. Jestem ciekaw czy nadal wykorzystują Galila i jakie umundurowanie i wyposażenie. Pytanie o tyle zasadne, że nie znalazłem nic ciekawego ani w internecie ani w książkach. Znalazłem co prawda kilka zdjęć, gdzie noszą przede wszystkim khaki/oliv + wszelkiej maści broń strzelecką i różne kamizelki. Jednak ja jestem dociekliwy i staram się dowiedzieć czy mają jakieś konkretne na stanie czy tak jak we wszelkiego rodzaju jednostkach specjalnych (wolnoć Tomku w swoim domku) ? Bo interesuje mnie dokładne odwzorowanie którejś z tych jednostek.

Jeśli mógł by mi ktoś pomóc był bym niewymownie wdzięczny.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tzn. co do Galila to na bank Armia Estońska i chyba jeszcze pojawia się w Fińskiej (podobno). Na pewno też kilka państw W Ameryce Pld. (Boliwia, Chile, etc.). Sam ostatnio znalazłem fajną stronkę z wypo IDF, ale jak zobaczyłem kamizelkę recon vest to mi "scenka" opadła - 3.499 US $

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jako czlonek grupy IDF pozwole sie wypowiedziec :) Kontraktowy sprzet da sie sciagnac najlepiej przez kontakty na miejscu choc ceny male nie sa. Swoja droga mamy czasem nadmiarowy szpej wiec mozna pytac. Jesli chodi o ksiazki to jest 17 tomowa encyklopedia IDFu w iwrit i tam naprawde mozna wiele znalesc. Ksiazki najlepiej szukac w iwrit i na ebayu - polecam sprzedawce zorba139

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Cześć

31 marca na tydzień lecę do Izraela. Będę robił zakupy w militarnych sklepach.

Sprowadzę trochę sprzętu. Może macie jakieś konkretne zapotrzebowania? Niestety raczej w ciężkie rzeczy nie wchodzę bo mi nadbagaż wskoczy.

Mundury, pasy, berety, insygnia, pasy nośne broni, mocowania do pasów, gumy na hełmy... itd ... wszystko co w miarę lekkie i upchnę w bagaż.

Piszcie na maila co potrzebujecie... a ja odpisze i podam przybliżoną cenę ... co nie zejdzie pójdzie na allegro no a tam wiadomo cena będzie inna :)

 

Mój mail

 

entralizo@gmail.com

 

Pozdrawiam YAVOR z YELNET

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam

Odświeżam temat. Interesuje mnie sprawa z siatkami maskującymi na hełmach żołnierzy IDF. Mam kilka pytań co do tej kwestii. Jak to się fachowo nazywa ? jest to na stałe mocowane do hełmu ? czy można to dostać w Polsce ? jeśli tak to gdzie i za ile. Lub czy może mógłby mi ktoś podać jakieś wskazówki jak samemu wykonać podobną siatkę. Podaje kilka fotek interesującej mnie rzeczy.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/231/idf1.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/818/idf2.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/706/idf4.jpg/

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Krzychu

Edited by Krysiek
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy Zahal oferuje oryginały czy wszystko to są kopie?

W czasach świetności mitznefety robiło się samemu. Z siaty maskującej. Tak samo jak ubranka maskujące.

Teraz można kupić sałaty na wielu bazarach i w sklepach internetowych. Dlaczego małe? Bo to komercja.

Jak się robi samemu z kradzionej siatki to imoże być większe.

Link to post
Share on other sites

Dzięki. A kamizelki też mają kopie a nie oryginały? Coś takiego ktoś tu ostatnio napisał.

 

 

Większość sklepów sprzedaje marom dolphina i hagora. Tyle, że wersje komercyjnez metkami. Często są to modele podobne to wojskowych lub takie same. Dla wojska idą z kontraktów dla wojska czyli inne metki. Inna sprawa, że możesz kupić sobie wyposażenie lub też zamówić specjalnie pod siebie. Wiele jednostek robi sobie zamówienia na kamizele z własnymi obszyciami itp. bajerami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 8 months later...
  • 5 months later...

Prawdopodobnie to wersja RBH 103 dla sił specjalnych. Bowiem tą wersje widziałem na głowach komandosów i nigdy u zwykłych piechurów. Jak dobrze pamiętam fasunek składa się z dwóch skrzyżowanych pasków ,a na paskach jest ulokowana jak gdyby pianka. To tyle co wiem na ten temat :icon_smile:

Edited by Fabson93
Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...