Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cholera, ja chyba jakieś dziecko szczęscia jestem- mam FTK m100 Hurricane na stockowej 8.4 V i jakoś ani razu nie miałem zacinki-wystrzelone jak narazie z 5 hi-cap'ow. Faktycznie, kałach strzela z prędkoscia określaną "chce ale nie może" jednak daje rade i to chwilowo mi musi wystarczyć, portfel pustkami świeci :F

Link to post
Share on other sites

Kupilem u Krakmana AK 47,AK47-s,AK47 Beta.

AK47s-prerabiam na SVD TIGER. Vy sobie robte SWD,no ja robie Vintovku.

AK s kolbou chce ztuningovat, zatem kupilem u Krakmanuv Dreviany set SRC, jest on zrobiony vysmienite,no jeste neviem,jak bede pasovalo,bo neprobovalem. Zamuvilem,jusz jest tutaj kdes na pocte ,ze sklepu WGC shop set srednego bodi metalovego s calym setem drevna i metalove bodi.

Mam tesz prec lufe. Ci ma jusz ktosz dosviacenie s takom calom przeroobkom? Jak to bede s Hopszupikem? i jak na censt WGC bende pasovala lufa i gazova lufka?,jak bede pasovalo bodi do gearboxa . I co povinenem przerobit, by dalo troche vienkszy zaseng i vytrzymalost? Nepotrzebuje tan jakomsz Medviedjobijke, no takich 300-330 fsp.

Co dokupit,co zmienit,co uscelnit,kde bede musial ubierat metali,czy ma ktosz jusz dosviadcenie? I co pozostaje z CYMA???

 

Kupiłem u Krakmana AK 47,AK47-s,AK47 Beta.

AK47s – przerabiam na SWD TIGER.

AK z kolbą - chcę przeprowadzić tubing, zatem kupiłem u Krakmana komplet drewna SRC, jest wykonany wyśmienicie, jeszcze dokładnie nie wiem jak bęzie pasować, bo nie próbowałem. Zamówiłem i już niedługo odbiorę (jest już na poczcie) z WGC komplet średniego body metalowego z kompletem drewna i metal body.

Mam też lufę precyzyjną. Czy ktoś ma doświadczenia z taką przeróbką? Jak będzie Hop-Up’em? Jak do części z WGC będzie pasowała lufa i rura gazowa? Czy body bez przeróbek pasuje do Gearbox’a? Jakich przeróbek powinienem dokonać, żeby uzyskać większy zasięg i wytrzymałość? Nie potrzebuję broni na niedźwiedzie, chcę osiągnąć około 300-330 fps.

Co trzeba dokupić, co wymienić, co uszczelnić, co metalowego trzeba spiłować, czy ma już ktoś jakieś doświadczenia? Co pozostanie z dawcy, czyli z CYMY?

Przetłumaczyłem, żeby trochę lżej się czytało. Mam nadzieję Jura, że nie zmieniłem sensu wypowiedzi. Medium.

Link to post
Share on other sites

Jura ja w moim metalowym body g&p musialem troche spilowac od srodka chwyt bo silnik nie chcial przejsc. Odnosnie drewna SRC to wymaga tylko spilowania dwoch bolcow na na body jak pisal Czoper(jesli sie nie myle) W sprawach technicznych sie nie udzielam bo nie jestem fachowcem i nie mam zamiaru wprowadzic Cie w bład. A co do prec lufy to czeka cie jeszcze wymiana komory hop up bo cymowska nie spełnia standardu

Link to post
Share on other sites
A ja mam takie małe pytanie czy okładziny od sprężyny AK47 Black będą pasować do Aeg'a AK47 Cymy?

 

a po co Ci kupować jakiegoś CyberGuna? Ja swoje okładziny pomalowałem po prostu na czarno. Zdejmujesz je, malujesz 2-3 razy czarnym matowym sprejem [mój kosztował 10zł...]

jonboy radził mi jeszcze dla trwalszego efektu przejechać delikatnie po okładzinach papierem ściernym, ale ja tego nie zrobiłem.

Dodatkowo eSka ma tłumik CA, niestety nie mam jeszcze funduszy na PBS'a, ale i z tym dobrze wygląda i [o zgrozo] - działa;] Dodatkowo dobrym tuningiem "optycznym" jest dodanie prawdziwego maga na taśmie, wraz z nabojami [oczywiście "unieszkodliwionymi"].

 

kilka fotek [ eSka brata i moje ak] :

http://img511.imageshack.us/my.php?image=o...obraz022go2.jpg

http://img472.imageshack.us/my.php?image=o...obraz023xv6.jpg

http://img437.imageshack.us/my.php?image=o...obraz025so6.jpg

Link to post
Share on other sites

Pasuje w miare idealnie, możesz mieć ew. pewne trudności z późniejszym wkładaniem magazynka (ale to mały problem). Tylko pamiętaj że wymiana komory to transakcja wiązana (komora + gumka hop-up + preclufa).

 

Co do rozważania nad opłacalnością kupna CYMY to na bazie tej repliki zawsze taniej wyjdzie zrobienie wersji full metal/drewno + wzmocniony gearbox niż w wypadku repliki TM. Po takiej przeróbce czym CYMA będzie ustępować TM'ce?

Link to post
Share on other sites

dokladnie- upgradowana cyma bedzie miala niewiele oryginalnych elementow. To samo wymienialbys w TM. Tylko ze startujesz z pulapu 600zlotych nizszego.

 

Nie dostrzegam w czym cyma materialowo jest gorsza od TM. Powiedz mi co niby mialoby sie popsuc w cymie przed TM ( przy zalozeniu ze operujemy upgradowana bronia)?

Link to post
Share on other sites

Widziałem kiedyś w stanaie wojennym AKM (mam nadzieję że się nie mylę, choć mógł to też być AK-74 choć to mniej prawdopodobne) z tłumikiem płomienia od SWD. Wyglądał fajnie. Podejrzewam że najłatwiej byłoby kupić taki tłumik na giełdzie militariów. Wykonanie go amemu może być kłopotliwe, ale jeżeli się uda to byłoby naprawdę fajnie.

Pozdrawiam i życzę sukcesu

Link to post
Share on other sites

Mariusz to jest jeden z 3 otwartych projektów do mojego Ak :)

 

Napewno pokaże jak skończe,

choć ten tłumik płomienia to średnio zaawansowany jest detal

 

Najgorszy jest ostatni, wykonuje w drewnie nakładkę na chwyt, taki ergonomiczny chwyt pistoletowy z miejscem na kciuk - taki sam jak do bety :) To dopiero będize zabawa - o ile wyjdzie :)

Link to post
Share on other sites

Powiem o tym 2 raz

Jeżeli montujesz celownik optyczny to wg mnie warto kupić orginalny(+szyna boczna) do ak za ~300pln. Może to i dużo, ale cokolwiek ciekawego do ASG kupisz od ok. 200pln więc lepiej chyba dopłacić i jakoś to wygląda.

 

A jeżeli chcesz dać kolimator, to wpadłem na pomysł, żeby wyjąć szczerbinkę (nacisnąć i pociągnąć), a na podstawie mocowania dorobić to samo z szyną, lub odrazu z kolimatorem i wsadzić zamiast szczerbinki.

Wtedy nic sięnie buja, a kolimator jest w odpowiedniej odległości od oka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...